Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oddział Thai Union sprzedaje zamknięty obiekt do wędzenia łososia w Polsce

Thai Union sprzedał aktywa swojej europejskiej spółki zależnej Européenne De La Mer, fabryki łososia wędzonego w Dąbrowie Chełmińskiej w Polsce.

Européenne De La Mer dostarcza na rynek europejski produkty z łososia i ryb wędzonych. Związek Tajski twierdził 18 maja, że ​​nabywcą była polska firma Dobry Pracownik. Zgodnie z umową, która została sfinalizowana 13 maja, Tobri Prakovnik kupi aktywa zakładu, w tym grunty, budynki i wyposażenie. Związek Tajski odmówił zapłaty ceny sprzedaży nieruchomości.

W październiku 2021 r. Związek Tajski ogłosił decyzję o zamknięciu swojej fabryki w pobliżu Byzgos w Polsce, powołując się na „niezwykle trudne warunki rynkowe i brak konkurencji z rówieśnikami”.

Tajski związek miał zysk netto w wysokości 1,7 mld THB (49,1 mln USD, 46,7 mln EUR) w okresie styczeń-marzec 2022 r., czyli o 3,2% mniej niż w tym samym okresie w I kw. 2021 r. Firma przypisała spadek epidemii „trwających luk w zabezpieczeniach” i wyzwaniom związanym z łańcuchem dostaw, [financial exchange] Strata i znacząco zakwestionowała operacje Red Lobster ”.

Jej zysk operacyjny był taki sam jak zysk netto – 1,7 mld THB (49,1 mln USD, 46,7 mln EUR) – spadek o 10,9 proc. rok do roku. Firma wymienia rosnące koszty logistyki i koszty marketingu jako główne bolączki.

Związek Tajski stwierdził w oświadczeniu, że w pierwszym kwartale „2022 r. nastąpiła bezprecedensowa inflacja zarówno w głównych wydatkach, jak i bieżących kwestiach logistycznych”. Wzrost stawek frachtowych będzie kosztował firmę 710 mln THB (20,5 mln USD, 19,5 mln EUR) w pierwszym kwartale w porównaniu do 200 mln THB (5,8 mln USD, 5,5 mln EUR) w tym samym okresie ubiegłego roku.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Merliance / Thai Union

READ  Bułgaria usunęła dziś wszystkie wymagania Covit-19 dotyczące przybycia z Polski, Czechowa i 8 innych krajów