Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Od dziś ograniczenia w Anglii są złagodzone. Zobacz, co się zmieniło

Od 17 maja mieszkańcy Anglii będą mogli znów cieszyć się większą wolnością po miesiącach blokady.

Od poniedziałku w Anglii nastąpiło znaczne złagodzenie ograniczeń związanych z COVID-19, a po miesiącach surowych ograniczeń zniesiono dziesiątki ograniczeń związanych z COVID-19.

Co dokładnie możesz zrobić od poniedziałku?

Mieszkańcy Anglii w końcu będą mogli przytulić się po raz pierwszy od miesięcy. To będzie pierwszy raz od czasu blokady 3 osoby będą mogły się spotkać i przytulić.

Od 17 maja, po raz pierwszy od stycznia, będą mogły odbywać się spotkania sześciu osób lub dwóch rodzin w pokojach, a także noclegi w czyimś domu.

Otwarto bary, restauracje i bary wewnętrzne. W salach oferowana będzie wyłącznie obsługa stolików, z zasadą sześciu dla gości i klientów.

Od teraz dozwolone będą spotkania grupowe w plenerze do 30 osób. Na tych spotkaniach nadal będzie istniała dygresja społeczna.

Od 17 maja ludzie będą mogli wyjechać na wakacje z przyjaciółmi lub rodziną, z którą nie mieszkają – o ile będą przestrzegać zasady sześciu.

Zgodnie z planem wakacje za granicą wznowiono 17 maja, kiedy podjęto kolejny krok w złagodzeniu ograniczeń związanych z koronawirusem.

Rodziny w żałobie mogą teraz mieć 30 żałobników na pogrzebach i 15 na czuwaniach. To się zmieni w poniedziałek, ponieważ przedsiębiorcy pogrzebowi mogą ograniczyć liczbę osób, które mogą uczestniczyć w pogrzebie, zachowując jednocześnie dystans społeczny.

30 osób będzie mogło uczestniczyć w weselach i przyjęciach zamkniętych.

Otwarte zostaną miejsca rozrywki, takie jak kina, teatry i muzea. Odwiedzający będą musieli przestrzegać zasad dystansu społecznego i nosić maski.

Hotele, sauny i łaźnie parowe mogą również zostać ponownie otwarte w poniedziałek.

Od 17 maja powrócą halowe sporty zespołowe.

READ  Rodzice ukraińskiego piłkarza uciekli z Buczy. Teraz wysyła karetki pogotowia dla tych, którzy pozostają