Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Od dziewczyny Bonda do kobiety Bonda, ewolucja ikony

„Po prostu patrzę” – powiedział Sean Connery James Bond do Honey Ryder, gdy błyszczała od morza z nożem przywiązanym do białego bikini w 1962 roku. „Mogę zapewnić, że moje intencje są pełne szacunku”.

Ich scena wprowadzająca w pierwszym filmie Bonda, Dr No, była decydującym momentem w historii filmu i mody, zmieniła Ursulę Andress w szpilkę kontynuacyjną i ustanowiła wzór dla kobiet Bonda na dziesięciolecia.

Przez kilka lat ten archetyp był stosunkowo jednowymiarowy: dziewczyna w niebezpieczeństwie postanowiła zostać ulubieńcem Bonda. Dopiero w 1969 roku zaczęto słyszeć głosy aktorek – dosłownie, ponieważ wiele wczesnych filmów było dubbingowanych przez lektorów, aby nadać kobiecym postaciom spójny, słodki ton.

Kostiumy podkreślały rolę kobiet w serii jako słodyczy dla oczu, a plakaty i zwiastuny w bikini dostarczane były do ​​domu. Oglądaj Bonda „mieszaj akcję z dziewczynami i ekscytacją, dziewczyny z zabawą i dziewczęta zagrożone”, Goldfinger nazywa 1964.

Jako że No Time To Die, 25. i ostatni film, zostanie wydany w tym miesiącu, jasne jest, jak zmieniły się czasy i jak kobiety wcześniej znane jako „Dziewczyny Bonda” ewoluowały, by stać się pełnokrwistymi (i ubranymi) postaciami w swoich postaciach. Prawidłowy.

READ  Aktualizacja Biblioteki Netflix w najbliższą niedzielę przynosi prawie 20 wspaniałych wiadomości! Świetny początek tego miesiąca