Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obywatel Tamakoa jedzie do Polski, aby pomóc uchodźcom – Times News Online

Obywatel Tamakoa jedzie do Polski, aby pomóc uchodźcom – Times News Online

Jeśli jest jedna rzecz, której Andy Liebinguth jest pewien, to właśnie tego:

„Świat chce pokoju”, powiedział mieszkaniec Tamakwy.

Aby więc dać trochę pocieszenia tym, których życie zostało zniszczone przez wojnę na Ukrainie, iracki weteran wyjeżdża dziś do Warszawy. Do niedzieli dotrze do schronów dla ukraińskich uchodźców.

„Moim głównym celem jest wykorzystanie magii komedii do wywołania uśmiechu choćby przez sekundę.Będę również rozdawała paczki z podarowanymi kartami do gry uchodźcom, wolontariuszom, rannym i obrońcom.

Chociaż pomagał w wysiłkach humanitarnych za pośrednictwem Czerwonego Krzyża i Armii Zbawienia, tym razem pójdzie sam.

„Z jakiegoś powodu się nie boję. Martwię się? Tak. Boję się? Nie. Zarówno Polska, jak i Ukraina potrzebują wszelkiej pomocy, jaką może im udzielić świat. Czy to pieniędzy, czy siły roboczej” – powiedział.

Aby odbyć podróż, Leibenguth zaczął zbierać fundusze od GoFundMe. Społeczność była tak hojna, że ​​Leibenguth osiągnął swój cel 3800 dolarów w niecały tydzień.

W ciągu ostatnich kilku dni przygotowywał się do podróży, którą będzie odbywał dzień w dzień.

W sobotę wsiądzie na pokład samolotu do Frankfurtu w Niemczech, a następnie przeniesie się na samolot do Warszawy. W przypadku przesiadek i czasu lotu powinno to zająć co najmniej 24 godziny.

Kiedy wyląduje, nie będzie tracił czasu na szukanie schronienia dla uchodźców.

„Warszawa jest moim głównym celem podróży, ponieważ w Warszawie jest ponad 30 schronisk dla uchodźców” – wyjaśnił Lipenguth.

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że na dzień 22 marca z Ukrainy uciekło 3,6 mln osób. 2,1 mln z nich znajduje się w Polsce.

„Wielu mieszkańców Polski i krajów UE poświęciło dni i tygodnie od swojej regularnej pracy, aby pomóc w tych schroniskach. Planuję ciężko pracować, gdy tam jestem” – powiedział.

READ  Nowe muzeum w Madrycie prezentuje królewskie skarby Hiszpanii

Planuje również pomóc w zakwaterowaniu, transporcie i komunikacji.

„Walki będą ostatecznością ze względu na PTSD z Iraku.Moje cele i umiejętności mogą się nieco zmienić, gdy tam dotrę, ponieważ planuję pomagać wszędzie, gdzie tego potrzebuję.

Nie wie, gdzie się zatrzyma. O ile wie, może być bezdomny.

Aby być bezpiecznym, zabierze śpiwór, kilka zestawów ubrań na zimną pogodę, plecak na energię słoneczną, falowniki i podstawowy sprzęt survivalowy.

Powiedział, że może być tam przez kilka dni albo może być tam przez miesiąc.

„Początkowo planuję zostać 30 dni ze względu na ograniczenia w podróży oraz obowiązki zdrowotne i osobiste” – powiedział.

Lipenguth dał jasno do zrozumienia, że ​​postrzega swoją pomoc jako sposób na dzielenie się swoim czasem i umiejętnościami.

„Byłem wolontariuszem w lokalnych i regionalnych służbach katastroficznych Amerykańskiego Czerwonego Krzyża i Armii Zbawienia od ponad 10 lat. Chociaż tym razem idę sam i nie reprezentuję ani nie finansuję żadnej organizacji.

Wraz z Armią Zbawienia został wysłany do Filadelfii, aby wspierać służby ratunkowe podczas wizyty papieża Franciszka w 2015 r. Wraz z Amerykańskim Czerwonym Krzyżem został oddelegowany jako kierownik schroniska w następstwie katastrofalnych huraganów Katrina i Ike. W kraju pełnił funkcję dyrektora ds. katastrof w obu organizacjach przez ponad dekadę.

Leibenguth jest również podstawą na festiwalach Tamaqua i imprezach społecznościowych, przebierając się za znane postacie filmowe lub wykonując magiczne sztuczki zarówno dla młodych, jak i starszych.

„Mam nadzieję, że moje doświadczenia jako magik komik, ratownik, kierownik schroniska i żołnierz piechoty morskiej” – powiedział.

Lipenguth służył osiem lat w Korpusie Piechoty Morskiej i przez rok podróżował po Iraku w 2004 roku.

W 2017 roku przeniósł się do jeziora Banasovki na Florydzie, ale często tam wraca. Zanim przeniósł się dalej, zgłosił się na ochotnika do kilku weteranów i organizacji społecznych.

READ  „Samo myślenie o biryani przyprawia mnie o koszmary”: Shruthi Ramachandran

W 2011 roku był najmłodszym laureatem Nagrody im. Josepha M. Blasco przyznanej przez Okręgową Izbę Gospodarczą Tamaqua.

Chociaż osiągnął swój cel w zakresie kosztów podróży, Leibenguth powiedział, że otrzymał dodatkowe darowizny, które otrzymał za pośrednictwem GoFundMe w https://www.gofundme.com/s?q=leibenguth Zostanie on przekazany bezpośrednio najbardziej potrzebującym organizacjom polsko-ukraińskim.

„Ponadto zachęcam każdego do przekazania darowizny na Ukrainę poprzez wysłanie czeku do Ukraińskiego Kościoła Katolickiego Najświętszej Marii Panny, 210 W. Blaine St., McAdoo, PA 18237 z notatką Funduszu Humanitarnego”. Darowizny można również przekazywać za pośrednictwem dołączonego linku na swojej stronie na Facebooku lub https://st-marys-ukrainian-catholic-church.square.site/.

Andy Lipinguth Dokładanie zdjęć