Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obsada Anyi Chalotry Wiedźmin miała na celu „rzucić wyzwanie” widzom

Obsada Anyi Chalotry Wiedźmin miała na celu „rzucić wyzwanie” widzom

Jeśli chodzi o obsadę Yennefer, Holland rozmawiała z showrunnerką Lauren Schmidt Hissrich na temat pochodzenia tej postaci i kwestionowania stereotypów:

„W książce opisano ją jako najpiękniejszą kobietę na świecie. To było kilka lat temu i chciałbym myśleć, że wszystko się zmieniło. Ale kiedy pomyślisz o nieświadomych uprzedzeniach ludzi – szczególnie w świecie fantazji, Miałem wrażenie, że te światy są w większości białe. Pamiętam, jak powiedziałem: „Czuję, że musimy rzucić wyzwanie temu, co ludzie uważają za standard piękna. A obecność kolorowej kobiety w tej roli ma niesamowity wpływ na widzów.”

W ciągu ostatnich kilku lat proces castingowy z pewnością stał się bardziej włączający, oddalając się od stereotypów pięknych kobiet z wielu baśni. Oczywiście Cate Blanchett jest oszałamiająca, podobnie jak Galadriela i Michelle Pfeiffer są urocze w „Gwiezdnym kurzu”, ale w świecie fantasy powinno być też miejsce dla pięknych kolorowych kobiet! W obsadzie liczy się to, że aktor dobrze oddaje ducha postaci – drobne szczegóły wyglądu na ogół nie mają znaczenia. A tak na serio, wystarczy spojrzeć na fantastyczną telewizyjną adaptację „Wywiadu z wampirem”, która zrobiła na niektórych ludziach wrażenie Główny Zmiany w materiale źródłowym.

READ  Egipski prawnik wzywa Netflix do zakazania przedstawiania dwurasowej Kleopatry