Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obrońca Aston Villi Matty Cash odbiera telefon z Polski

Matty Cash z Aston Villa.

24-letni prawy obrońca został dodany do kadry Paolo Sosy na eliminacje do Mistrzostw Świata z Andorą i Węgrami w tym miesiącu.

Po tym, jak w zeszłym tygodniu jego wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego został ostemplowany, oczekiwano zapisania go do kasy.

Chociaż działalność Casha od momentu dołączenia do Villa z Nottingham Forest doprowadziła go do egzaminu przez szefa Anglii Garetha Southgate’a na początku tego roku, silna trójka Lwów po prawej stronie przewróciła go na stronę Polski. O obywatelstwo mógł ubiegać się za pośrednictwem dziadków.

„To wyjątkowy dzień dla mnie i mojej rodziny” – napisał Cash w mediach społecznościowych, gdy wiadomość o jego telefonie została potwierdzona. „Nasze marzenia się spełniły. To wielki zaszczyt mieć taką możliwość. Nie mogę się doczekać spotkania z kolegami z drużyny i gry dla mojego kraju. Polska musi walczyć.

Cash rozpoczął wszystkie 10 meczów Villi w Premier League w tym sezonie i jest jednym z najbardziej konsekwentnych zawodników w drużynie Deana Smitha.

Polska zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie I i jest na dobrej drodze do awansu do baraży Pucharu Świata. Ale z pozostałymi dwoma meczami nadal mogą wspiąć się powyżej Anglii i automatycznie zakwalifikować się do przyszłorocznego turnieju w Katarze.

READ  Litwa zaostrza ograniczenia wjazdowe dla większej liczby podróżnych – Malta jest jedynym krajem na zielonej liście