Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obraz wejścia na Marsa przez NASA generuje teorie spiskowe — na to tak naprawdę patrzysz | nowości naukowe i technologiczne

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że zdjęcie Marsa opublikowane przez NASA pokazuje wejście wyryte w skale.

Ziarnisty obraz, wykonany przez łazik Curiosity w zeszłym tygodniu, wyraźnie pokazuje podłużną przerwę w skalistej powierzchni i może nieuchronnie prowadzić do teorii spiskowych wskazujących na to jako dowód istnienia obcego życia na Czerwonej Planecie.

Odkąd ludzie patrzyli w niebo, widzieliśmy rzeczy, które tak naprawdę nie istnieją – czy to zdjęcia w konstelacjach, twarz na księżycu, czy „tajemnicza chata” Została odkryta przez chińskich naukowców i okazała się skałą.

zdjęcie:
Chińska misja badawcza Księżyca zidentyfikowała „tajemniczą chatę” na horyzoncie Księżyca. Zdjęcie: CNSA/Nasza przestrzeń

Naukowcy powiedzieli, że proste wyjaśnienie „drzwi” Marsa znajduje się już na samym obrazie, jeśli przyjrzysz się uważnie.

Profesor Sanjeev Gupta z Imperial College London wyjaśnił Daily Telegraph, że jest to dowód na to, że cecha ta powstała w wyniku „naturalnych procesów geologicznych”.

Wewnątrz „drzwi” można zobaczyć głębokie pęknięcie lub szczelinę, wskazujące na pęknięcie skały – coś, co występuje zarówno na Marsie, jak i na Ziemi i mogło nastąpić w dowolnym momencie w ciągu ostatnich setek milionów lat.

„Pęknięcie jest pęknięciem i jest obecne w obfitości na Marsie i Ziemi – do jego wytworzenia nie są potrzebne żadne trzęsienia ziemi” – powiedział profesor Gupta, który pracował nad misją Curiosity z NASA.

„Na zdjęciu nie ma absolutnie nic dziwnego – to tylko naturalne procesy geologiczne”.

Perspektywa również odgrywa swoją rolę — NASA twierdzi, że szczelina wydaje się być pełnowymiarowymi drzwiami tylko dlatego, że obraz jest tak powiększony.

Rzecznik Snopesa, witryny weryfikującej fakty, wyjaśnił, że luka jest w rzeczywistości małą szczeliną w skale.

„Naukowcy z zespołu potwierdzili, jak mały jest” – powiedzieli, mając około 30 cm na 45 cm.

READ  Teledysk Taylor Swift „Empty Space” został nakręcony w tej wspaniałej rezydencji

Dodali, według naukowców, „w tym wybrzuszeniu występują liniowe pęknięcia i jest to miejsce, w którym przecina się wiele liniowych pęknięć”.

Dobrą wiadomością jest to, że Curiosity kontynuuje poszukiwania życia na Marsie, a przynajmniej jego oznak.

łazik NASA Wylądowałem w kraterze Jezero 18 lutego W ubiegłym roku – wraz ze śmigłowcem Ingenuity Mars – pobrano próbki i ponownie przesłano zdjęcia.

Planuje spędzić co najmniej dwa lata na zwiedzaniu okolicy.