Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obraz naukowca „odległej gwiazdy” był w rzeczywistości kawałkiem chorizo

Obraz naukowca „odległej gwiazdy” był w rzeczywistości kawałkiem chorizo

Francuski naukowiec przeprosił po opublikowaniu na Twitterze zdjęcia kawałka chorizo, który, jak twierdził, był obrazem „odległej gwiazdy” wykonanym przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba.

Etienne KleinA Fizyk i dyrektor ds. badań we francuskim Urzędzie ds. Alternatywnych Energii i Energii AtomowejA W zeszłym tygodniu podzielił się pikantną hiszpańską kiełbasą w mediach społecznościowych, chwaląc „poziom szczegółowości”, jaki zapewniła.

„Obraz Proxima Centauri, najbliższej Słońcu gwiazdy, oddalonej od nas o 4,2 roku świetlnego. Uchwycony przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba. Ten poziom szczegółowości… każdego dnia odsłaniany jest nowy świat” – napisał. Świergot. Niedziela do ponad 91 000 obserwujących.

Pierwsze zdjęcia z wartego 10 miliardów dolarów teleskopu, który wystrzelono 25 grudnia 2021 r., krążyły przez cały lipiec, kiedy zostały udostępnione opinii publicznej. Scientific Marvel, wspólny projekt NASA, Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej i Europejskiej Agencji Kosmicznej, przebył milion mil w przestrzeni kosmicznej.

Kilka dni po publikacji Klein ujawnił, że zdjęcie, które zamieścił na Twitterze, nie pochodzi z najpotężniejszego teleskopu kosmicznego na świecie. Przyznał, że napisał na Twitterze kawałek peklowanej wołowiny.

„Kiedy nadszedł czas na przekąskę, błędy poznawcze wydają się mieć dzień na polu… więc uważaj na nie” Graj w więcej tweetów. „Według współczesnej kosmologii nie ma istoty należącej do hiszpańskiej wędliny nigdzie poza Ziemią”.