Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obóz szkoleniowy ICPC Europe 2022 jest zasilany przez Huawei w Polsce

[Wroclaw, Poland, October 17, 2022] Około 300 studentów z 11 krajów ukończyło trzydniowy obóz szkoleniowy na miejscu, zainicjowany w niedzielę przez International Collegiate Programming Competition University Commons (ICPCU). Obóz organizowany wspólnie przez Wrocław i Uniwersytet Huawei ma na celu zapewnienie studentom w wieku studenckim doskonałego szkolenia z programowania w zakresie modelowania matematycznego, algorytmów, programowania i struktur danych.

Gotowy do startu start!

Od 14 do 16 października w Milosin Park w Piervoszowie pod Wrocławiem zebrały się grupy studentów i młodych programistów, aby ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności pod okiem przełożonych, trenerów i geniuszy matematycznych z całego świata. Po raz pierwszy w historii tej globalnej inicjatywy w Polsce odbył się 3-dniowy program edukacyjny. Ponad 40 zespołów, niektóre połączone online, a inne na miejscu, rywalizowało w programowaniu algorytmów podczas 3 sesji szkoleniowych prowadzonych przez ekspertów. Kursy te pozwalają uczestnikom ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności przed kolejnym etapem finałów. Była to ekscytująca okazja do poznania nowych ludzi, uczenia się od innych oraz poznania praktyk i teorii nauczanych w różnych krajach (takich jak Rumunia, Czechy czy Izrael).

„Huawei będzie nadal wspierać zawody i obozy szkoleniowe oraz zapewniać profesjonalne szkolenia społeczności ICPC. Chcemy dzielić się z wami wszystkimi rzeczywistymi problemami przemysłowymi, które należy rozwiązać, aby umożliwić w pełni połączony i inteligentny świat. Razem , możemy uczyć się i rozwijać dzięki ICPC oraz napędzać postęp technologiczny”. Włączmy go!” powiedział Zhou Hong, szef Instytutu Badań Strategicznych w Huawei.

Obóz szkoleniowy ICPC Europe 2022 jest zasilany przez Huawei w Polsce

Huawei angażuje się w otwartą platformę badawczą

Jednym z obecnych celów Huawei jest aktywne wspieranie lokalnego ekosystemu talentów. Huawei angażuje się w otwieranie platform badawczych ukierunkowanych na przyszłość terminali informacyjnych, komputerów i łączności. Badania i rozwój Huawei w zakresie technologii i produktów są nieuchronnie związane z wyzwaniami matematycznymi, algorytmicznymi i programistycznymi, zwłaszcza w dziedzinie optyki, struktur bezprzewodowych i telefonów komórkowych. Obserwacje podobnych konkursów wspieranych przez Huawei, dedykowanych młodym talentom, pokazują, że studenci widzą takie dziedziny pracy Huawei, jak chmura, oprogramowanie społecznościowe i transakcje finansowe, jako idealne obszary do ćwiczenia umiejętności programowania i modelowania matematycznego.

READ  "Nie mogę potwierdzić, że zagram dla Polski. Przepraszam" - Świątek zirytowany harmonogramem

„Obóz szkoleniowy to nie tylko spotkanie umysłów, ale także platforma komunikacji. Jego wartość leży nie tylko w treści, ale także w kontaktach nawiązanych podczas obozów szkoleniowych. Huawei otworzył okno możliwości dla wolontariuszy ICPC. te działania bez ponoszenia obciążeń finansowych.” Globalny Dyrektor Zarządzający ICPC. dr William B. powiedział Boucher.

„Inicjatywy szkoleniowe Fundacji ICPC są ważne w gromadzeniu nowych talentów, aspiracji, ludzi i tworzeniu nowych systemów i usług, które służą naszym sąsiadom. ICPC ma na celu rozwiązywanie problemów. Huawei wspiera tę inicjatywę od wielu lat. Z powodzeniem służyła wielu studentom i stażystów w różnych częściach świata. Aby rozwijać się i zapewniać możliwości, tylko we współpracy ze środowiskiem akademickim i przemysłem możemy uczynić świat lepszym miejscem, tworząc możliwości dla następnego pokolenia do rozwiązywania problemów i znajdowania lepszych rozwiązań globalnych potrzeb. Dyrektor ds. Rozwoju Fundacji ICPC, Veronika Soboleva, powiedziała.

Równie ważna jest edukacja w zakresie treści cyfrowych

Huawei zobowiązuje się do wyeliminowania nierówności w dostępie do nowych technologii – i dlatego dąży do całkowitego włączenia się w cyfrowy świat. Jedną z najskuteczniejszych strategii, jakie Huawei może w tym zakresie wprowadzić, jest zapewnienie możliwości edukowania młodych ludzi na całym świecie. Flagowy program edukacyjny firmy, Seeds for the Future, który zostanie uruchomiony za kilka tygodni, jest jedną z wielu inicjatyw, które wystawiają uczniów na sztuczną inteligencję, chmurę lub alternatywne źródła energii. Do 2021 r. Huawei współpracował z ponad 300 uniwersytetami i ponad 900 instytutami badawczymi na całym świecie. Huawei uruchomi ponad 10 konkursów Tech Arena w kilkudziesięciu krajach Europy.

„Jako niezachwiany pionier cyfryzacji, Huawei wierzy, że cyfryzacja jest kluczem do odblokowania lepszej przyszłości. Ten postęp będzie znacznie ułatwiony dzięki zaangażowaniu największych talentów w projektowanie dyscyplin, wspólne szkolenia szkolne i instytutowe, konkursy naukowe i technologiczne oraz wszechstronne i wielopoziomowe inicjatywy odkrywania najlepszych talentów i pielęgnowania. Dlatego w 2021 r. Huawei zainwestował 2,7 miliarda RMB we współpracę uniwersytecką, współpracując z ponad 300 uniwersytetami i ponad 900 instytutami badawczymi na całym świecie” – powiedział Guo Shuaisheng. Szef Warszawskiego Centrum Badawczego Huawei.

READ  Polski Festiwal 2022 w czterech indonezyjskich prowincjach

W Polsce Huawei podpisał niedawno umowę z Wyższą Szkołą Bankową w Dąbrowie Górniczej, jedną z wielu współpracy Huawei z polskimi uczelniami. Firma prowadzi programy rozwoju talentów, takie jak współtworzone kursy głębokiego uczenia się na Uniwersytecie Warszawskim, program badań algorytmicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz inne przyszłe programy szkoleniowe na Uniwersytecie Wrocławskim, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Poznańskiej lub Uniwersytet Komińskiego.