Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

OBJAWY OMICRON: Dwa nowe oznaki wariantu Covid, których nie można pomylić z przeziębieniem

Wiele objawów związanych z wariantem Omicron Covid ma bardzo podobny charakter do przeziębienia

NHS nadal wymienia wysoką gorączkę, nowy uporczywy kaszel oraz utratę lub zmiany węchu lub smaku jako trzy główne objawy infekcji koronawirusem.

Udział W biuletynie NationalWorld Today

wiadomości Przebij się przez hałas

(Skład: Kim Mogg / JPIMedia)

Jednak w miarę zgłaszania większej liczby przypadków Omicron objawy wariantu wydają się bardziej podobne do zwykłego przeziębienia.

Katar, ból głowy, ból gardła i kichanie to jedne z najczęściej zgłaszanych skutków, ale pojawiły się dwa nowe objawy, które nie wpływają na głowę, nos ani gardło.

Jakie są objawy nowego Ommicrona?

Nowe dane z aplikacji badawczej ZOE Covid zidentyfikowały dwa nowe oznaki infekcji Omicron, które wpływają na organizm w inny sposób niż inne typowe objawy.

Tim Spector, profesor epidemiologii genetycznej w King’s College London, wyjaśnił, że coraz więcej osób zgłasza teraz nudności we wczesnych stadiach infekcji.

W filmie na YouTube powiedział, że symptomy są powszechne wśród osób, które zostały dwukrotnie zaszczepione i wzmocnione, ale efekty alternatywy są na ogół nadal łagodne.

Innym pojawiającym się objawem u osób z Omicronem jest ból w dole pleców.

Dane dotyczące wariantu z Wielkiej Brytanii, USA i RPA, gdzie mutacja została zidentyfikowana po raz pierwszy, sugerują, że jest to również jeden z wczesnych sygnałów ostrzegawczych infekcji Omicron.

Ból w dole pleców może następnie przekształcić się w bóle mięśni w całym ciele, a wiele osób zgłasza bóle ciała jako częsty objaw.

Jakie są główne oznaki omicron, które muszę znać?

Aplikacja badawcza ZOE Covid wymienia następujące objawy jako kluczowe oznaki infekcji Omicron:

  • Katar
  • Bół głowy
  • kichanie
  • uporczywy kaszel
  • ból gardła

Inne objawy mogą również obejmować nocne poty, zmęczenie, bóle ciała i nudności.

Profesor Spector ostrzegł, że ludzie powinni być świadomi pojawiających się objawów Omicron, ponieważ u większości ludzi nie wystąpi gorączka ani utrata smaku lub zapachu, jak w przypadku poprzednich szczepów koronawirusa.

Jednak rząd nie zaktualizował jeszcze swojej oficjalnej listy objawów, aby to odzwierciedlić i nie zmienił tej listy od wiosny ubiegłego roku.

Profesor Spector powiedział: „Wiele objawów Omicron, większość z nich wygląda jak zwykłe przeziębienie lub jakaś inna choroba wirusowa, bez żadnych klasycznych objawów.

„Więc miej świadomość głównych rzeczy, o których będziemy Cię informować. Niestety rząd nie wziął tego jeszcze pod uwagę i jest jednym z niewielu rządów na świecie, który nie poinformował swoich obywateli o objawach.

Ale cierpią na katar, ból głowy, kichanie, uporczywy kaszel i ból gardła.

„Teraz są w pierwszej piątce, więc uważaj na nich i staraj się nie zarazić nikogo innego”.

Wiadomość od redaktora:

Dziękuję za przeczytanie. NationalWorld to nowa krajowa marka wiadomości, stworzona przez zespół dziennikarzy, redaktorów, producentów wideo i projektantów, którzy mieszkają i pracują w Wielkiej Brytanii. Dowiedz się więcej o kto jest z W zespole mamy wartości redakcyjne. Chcemy założyć społeczność wśród naszych czytelników, więc śledźcie nas Portal społecznościowy Facebooki Świergot i InstagramI kontynuuj rozmowę. Również możesz Zapisz się do naszych biuletynów I codziennie otrzymuj wyselekcjonowany wybór naszych najlepszych lektur w swojej skrzynce odbiorczej.

READ  Czy dumping może uratować rafy koralowe? CSIRO stwierdza, że ​​można cofnąć czas na skutki spalania paliw kopalnych | wielka Rafa Koralowa