Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Objaśnienie kwalifikacji do Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i Ligi Europejskiej: Kto zagra w Europie w przyszłym sezonie? | wiadomości piłkarskie

Wyścig trwa dalej, a sezon Premier League zbliża się do ekscytującego zakończenia – kto zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i nowej Ligi Europejskiej?

Walka czołowej czwórki toczy się wokół drutów, po tym, jak Chelsea i Liverpool wskoczyły na Leicester w środku tygodnia.

Jedna z tych drużyn będzie w Lidze Europy, a West Ham, Tottenham i Everton będą walczyć o zajęcie drugiego dostępnego miejsca w tych rozgrywkach.

Jest też Liga Konferencyjna UEFA, w której Arsenal również rywalizuje w tych zupełnie nowych rozgrywkach.

Poniżej zgrupowaliśmy kombinacje razem. Trochę się to komplikuje, ale pamiętaj, że maksymalna liczba angielskich drużyn w rozgrywkach UEFA to siedem …

Kwalifikacje do Ligi Mistrzów2:36

Mika Richards oczekuje, że Liverpool i Leicester zajmą miejsce w pierwszej czwórce Premier League, a Chelsea spadnie na piąte miejsce.

Plik Pierwsze cztery zespoły W angielskiej Premier League kwalifikuje się do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Wygraj Liga Mistrzów lub Liga Europejska Gwarantuje również miejsce w fazach grupowych.

Jednak maksymalnie pięć angielskich drużyn może zakwalifikować się do Ligi Mistrzów UEFA za pomocą tych dwóch metod Jeśli Manchester United wygra Ligę Europejską i zajmie miejsce w pierwszej czwórce, to kwalifikacja do Ligi Mistrzów poprzez swoją pozycję w lidze nie przenosi się do innego zespołu.

W obecnej formie

  • Liga Mistrzów: Man City, Manchester United, Chelsea i Liverpool (faza grupowa)
  • Liga Europejska: Leicester i West Ham (obie w fazie grupowej)
  • Europejska Liga Konferencyjna:Tottenham (runda na plac zabaw)

W jaki sposób czwarte miejsce zapewnia teraz miejsce w Lidze Mistrzów UEFA …

tam byłam Może się zdarzyć tylko jeden scenariusz, a to oznacza, że ​​zawodnicy z czwartego miejsca przegapią piłkę nożną Ligi Mistrzów UEFA.

Miało się wydarzyć Jeśli Chelsea skończy poza pierwszą czwórką i wygra Ligę Mistrzów Arsenal znalazł się poza pierwszą czwórką i wygrał Ligę Europejską.

Ale wyjście Arsenalu z Ligi Europejskiej przeciwko Villarreal w półfinale oznacza, że ​​czołowa czwórka jest teraz gwarantowana w Lidze Mistrzów. W tej chwili jest to Manchester City, Manchester United, Chelsea i Liverpool.

Zakwalifikowany do Ligi Europejskiej i Ligi Europejskiej

Istnieją dwie strony Ligi Europejskiej dostępne dla angielskich klubów. Jeden idzie do zespołu, który Zajmuje piąte miejsce w Premier League – obecnie dla Leicester – podczas gdy drugi idzie na bok, że Wygrywa Puchar Anglii.

Leicester podniósł trofeum, ale dzięki swojemu miejscu w Premier League zakwalifikował się do Ligi Mistrzów lub Ligi Europejskiej. To oznacza ich miejsce w Lidze Europejskiej Wygraj Puchar Anglii Zostanie przeniesiony do następnej, zajmującej pierwsze miejsce w Premier League drużyny, która nie zakwalifikowała się do rozgrywek UEFA – a zadanie to ma obecnie drużyna zajmująca szóste miejsce.

Leicester podnosi Puchar Anglii
obrazek:
Leicester podnosi Puchar Anglii

Oprócz Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej rozpoczyna się Liga Europejska na kolejny sezon.

Ideą Ligi Konferencyjnej Europy jest umożliwienie większej liczbie klubów posmakowania europejskiej piłki nożnej, zwłaszcza drużyn z krajów, które walczą o awans do dwóch pozostałych Mistrzostw UEFA. Ale jest też miejsce na przyciągnięcie angielskich klubów.

Zdobywca Pucharu Carabao Miał gwarancję awansu do rundy play-off Ligi Europejskiej. Jednak wraz z podniesieniem trofeum przez Manchester City – który zapewnił sobie już miejsce w kwalifikacjach Ligi Mistrzów UEFA – ich miejsce zostanie przeniesione do drugiej najlepszej drużyny w Premier League, która nie zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA.

Sergio Aguero i Fernandinho świętują Puchar po zdobyciu Pucharu Carabao (AP)
obrazek:
Sergio Aguero i Fernandinho świętują Puchar po zdobyciu Pucharu Carabao

To znaczy że Drużyna Premier League zajęła siódme miejsce Zakwalifikuje się do Ligi Europejskiej w przyszłym sezonie – Tottenham Hotspur.

Klub po klubie – kto potrzebuje tego, co kwalifikuje się do Europy

Man City – 83 punkty, 37 meczów

Pozostałe mecze: Everton (u siebie) i Chelsea (finał Ligi Mistrzów UEFA).

Dzięki tytułowi w Premier League City zagra w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie – i oczywiście w tym roku mogą zdobyć ten tytuł w finale 29 maja.

Man United – 71 punktów, 37 meczów

Pozostałe mecze: Wolverhampton (A), Villarreal (Finał Ligi Europejskiej).

Pomimo ich niedawnego ponurego występu, w którym United zdobyli tylko jeden punkt w swoich trzech meczach u siebie z Leicester, Liverpoolem i Fulham, zostali potwierdzeni jako wicemistrzowie po porażce Leicester z Chelsea.

Mogli jednak awansować do Ligi Mistrzów przez Ligę Europejską – United dotarli do finału 26 maja.

Chelsea – 67 punktów, 37 meczów

Pozostałe mecze: Aston Villa (A), Manchester City (finał Ligi Mistrzów UEFA).

Nawet po pokonaniu Leicester we wtorek wieczorem Chelsea musi pokonać Aston Villę ostatniego dnia, aby mieć pewność, że zakwalifikuje się do przyszłego sezonu Ligi Mistrzów. Zwycięstwa dla Liverpoolu i Leicester ostatniego dnia, a nawet remis dla Chelsea wysłałyby ich do Ligi Europy.

W każdym razie zespół Thomasa Tuchela może nadal zakwalifikować się do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, wygrywając zawody bezpośrednio w tym sezonie – jeśli nie słyszałeś, Chelsea zmierzy się z Man City w finale 29 maja.

Liverpool – 66 punktów, 37 meczów

Pozostałe mecze: Crystal Palace (Dom)

Liverpool jest bliski osiągnięcia tego, co Jurgen Klopp określił jako „prawie niemożliwe” w marcu: wejścia do czołowej czwórki.

dystans Który – który Zwycięski gol bramkarz Allison w West Bromwich Albion, porażka Leicester w Chelsea i zwycięstwo Liverpoolu nad Burnleyem sprawiły, że The Reds awansowali nad Leicester na czwarte miejsce po różnicy bramek. Pokonali Crystal Palace u siebie i prawie na pewno wrócą do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że może zostać pokonany przez Leicester pod względem różnicy bramek. Ale Leicester będzie musiał pokonać Spurs o co najmniej pięć, aby tak się stało.

Tymczasem piąte miejsce wyśle ​​Liverpool do ligi europejskiej.

Leicester – 66 punktów, 37 meczów

Pozostałe mecze: Tottenham (H)

Jest teraz pewne, że Leicester zagra w europejskim futbolu w przyszłym sezonie po wygraniu Pucharu Anglii. Ale w jakich europejskich rozgrywkach zagrają w przyszłym sezonie? Liga Mistrzów UEFA czy Liga Europejska?

Porażka z Chelsea, zaledwie kilka dni po wygraniu Pucharu Anglii, pozostawiła drużynę Brendana Rodgersa bezbronną na drugi sezon z rzędu, w którym zmagają się z bólem późnych kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

Zwycięstwo Liverpoolu 3: 0 nad Burnley sprawiło, że awansowali na czwarte miejsce i pokonali Leicester dzięki różnicy bramek. Foxes powinien wygrać u siebie z Tottenhamem Hotspur ostatniego dnia i mieć nadzieję, że Liverpool lub Chelsea nie wygra. Jeśli nie, to znowu będzie w Lidze Europejskiej.

West Ham – 62 punkty, 37 meczów

Pozostałe mecze: Southampton (Dom)

Nadzieje West Ham na awans do Ligi Mistrzów skończyły się po zwycięstwie Chelsea nad Leicester. Zwycięstwo Liverpoolu w Burnley również wyeliminowało piąte miejsce.

Ale są w doskonałej pozycji, aby zająć drugie miejsce w Lidze Europejskiej, zajmując szóste miejsce. Muszą tylko uniknąć przegranej z Southampton w ostatnim dniu.

Jednak przegrana mogła sprawić, że pominęli Tottenham lub Everton, pozostawiając West Ham w Lidze Europejskiej. Lub poza europejskimi centrami razem, jeśli Tottenham i Everton wygrają (dużą różnicą bramek).

Tottenham – 59 punktów, 37 meczów

Pozostałe mecze: Leicester (gość)

Zwycięstwo Chelsea nad Leicester oznacza, że ​​Tottenham nie może już kwalifikować się do Ligi Mistrzów, a zwycięstwo Liverpoolu nad Burnleyem i porażka Tottenhamu u siebie z Aston Villą zniwelowały piąte miejsce.

W rzeczywistości Europejska Liga Piłki Nożnej również wymknęła się z ich rąk. Powinni pokonać Leicester ostatniego dnia i mieć nadzieję, że West Ham przegra u siebie z Southampton.

Tottenham dołączy do Ligi Europejskiej, jeśli pozostanie na siódmym miejscu – ale Europa może stracić ich wszystkich, jeśli nie uda im się wygrać, a Everton zdobędzie więcej punktów lub Arsenal wygra.

Everton – 59 punktów, 37 meczów

Pozostałe mecze: Manchester City (The Guest)

Liga europejska jest nadal osiągalna dla Evertonu. Ale będą potrzebować West Ham, aby przegrać ostatniego dnia, a Tottenhamowi nie udało się wygrać. Pokonali Man City w Union … Nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

Możliwa jest również Europejska Liga Konferencyjna. Aby to zrobić, będą musieli usunąć Tottenham na siódmym miejscu, poprawiając swój wynik i wynik Arsenalu.

Arsenal – 58 punktów, 37 meczów

Pozostałe mecze: Brighton (Dom)

Arsenal czeka swój pierwszy sezon od 25 lat bez europejskiej piłki nożnej … chyba że uda im się zdobyć ostatnią przewagę w Lidze Europejskiej UEFA.

Arsenal powinien ostatniego dnia pokonać Brighton, miejmy nadzieję, że Tottenham I Everton nie wygrał swoich meczów odpowiednio z Leicester i Man City.

Zapowiedź prezentacji – oceniał ostatni dzień wyścigu o angielską Premier League European Football League

Na końcu Prezentacja do podglądu podcastu W sezonie Premier League z niecierpliwością czekamy na ostatni dzień i dyskutujemy, które drużyny staną na czele wyścigu o europejską piłkę nożną.

Od trójstronnej bitwy o dwie z czołowej czwórki i piłki nożnej w Lidze Mistrzów UEFA pomiędzy ChelseaI Liverpool I Leicester, Do West HamI Tottenham I Everton Walka o miejsce w Lidze Europejskiej i Arsenał Szanse na pojawienie się w Lidze Europejskiej Sky Sports. Nick Wright I Olly Yu Przystąp Peter Smith Aby ocenić różne permutacje – i dokonać ich przewidywań!

Komitet odzwierciedla również kolejne zwycięstwo Pepa Guardioli w Premier League Miasto Manchester Gdy przygotowują się do podniesienia trofeum przed swoimi fanami w niedzielę.

Posłuchaj programu Sky Sports, aby opublikować podcast na: Spotify | jabłko | Castbox

Liga Mistrzów UEFA trwa 2021/22

habilitacja
07.06 i 14.13 2021: Pierwsza runda kwalifikacyjna
20/21 lipca i 27/28/2021: druga runda kwalifikacyjna
3/4 i 10 sierpnia 2021: Trzecia runda kwalifikacyjna
17-18 sierpnia i 24/25 2021: baraże

Faza grupowa
14 i 15 września 2021 r .: Runda pierwsza
28-29 września 2021 r .: Runda druga
19 i 20 października 2021 r .: Runda trzecia
2/3 listopada 2021: Runda czwarta
23 i 24 listopada 2021 r .: Runda piąta
7 i 8 grudnia 2021: Runda 6

Faza pucharowa
15, 16, 22 i 23 lutego, 8, 9, 15 i 16 marca 2022 r .: 1/8 finału
5/6 i 12/13 kwietnia 2022: Ćwierćfinały
26-27 kwietnia i 3/4 2022 r .: półfinały
28 maja 2022 r .: Finał

Liga Europejska odbędzie się 2021/22

habilitacja
5 i 12 sierpnia 2021 r .: trzecia runda kwalifikacyjna
19 i 26 sierpnia 2021: Play-offy

Faza grupowa
16 września 2021: Runda pierwsza
30 września 2021 r .: Runda druga
21 października 2021: Runda trzecia
4 listopada 2021 r .: Runda 4
25 listopada 2021: Runda 5
9 grudnia 2021: Runda 6

Fazy ​​pucharowe
17 i 24 lutego 2022 r .: Rundy pucharowe
10-17 marca 2022 r .: 1/16 finału
7 i 14 kwietnia 2022 r .: Ćwierćfinały
28 kwietnia i 5 maja 2022: półfinały
18 maja 2022: Finał

Europejska Liga Konferencyjna odbędzie się 2021/22

habilitacja
Trzecia runda kwalifikacyjna: 5 i 12 sierpnia 2021
Play-offy: 19 i 26 sierpnia 2021

Faza grupowa
16 września 2021: Runda pierwsza
30 września 2021 r .: Runda druga
21 października 2021: Runda trzecia
4 listopada 2021 r .: Runda 4
25 listopada 2021: Runda 5
9 grudnia 2021: Runda 6

Fazy ​​pucharowe
17 i 24 lutego 2022 r .: Rundy pucharowe
10-17 marca 2022 r .: 1/16 finału
7 i 14 kwietnia 2022 r .: Ćwierćfinały
28 kwietnia i 5 maja 2022: półfinały
25 maja 2022 r .: Finał

READ  Mistrzostwa Świata Polska Piłka ręczna | Sport narodowy