Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obejrzyj zwiastun „Powrotu do kosmosu” na Netflix, który jest kroniką startu pierwszego historycznego astronauty SpaceX.

Obejrzyj zwiastun „Powrotu do kosmosu” na Netflix, który jest kroniką startu pierwszego historycznego astronauty SpaceX.

SpaceX przeszedł do historii w maju 2020 roku, kiedy wystrzelił swoich dwóch astronautów NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie specjalnej rakiety i statku kosmicznego. Wyczyn, który przywrócił Amerykanom dostęp do kosmosu z amerykańskiej ziemi, jest teraz głównym tematem nowego filmu dokumentalnego na Netflix, a pierwszy zwiastun możecie obejrzeć tutaj.

„Powrót do kosmosu”, a Netflix Film dokumentalny ukaże się 7 kwietnia, kronika misji SpaceX Demo-2 Dla NASA, która wystrzeliła astronautów Douga Hurleya i Boba Behnkena w czteromiesięczną podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Nazwali rakietę SpaceX Falcon 9 i statek kosmiczny Crew Dragon (nazwali Endeavour), po raz pierwszy astronauci NASA wystrzelili na orbitę komercyjnym statkiem kosmicznym.

Kino: Historyczny eksperymentalny lot testowy SpaceX 2 z astronautami

Film dokumentalny Netflixa Returning to Space opisuje historyczną misję SpaceX Demo-2, w ramach której dwóch astronautów NASA wystrzeliło w maju 2020 roku w pierwszy załogowy lot firmy. (Źródło zdjęcia: Netflix)

Film dokumentalny, wyreżyserowany przez zdobywców Oscara duetu Elizabeth Chai Vasarhelyi i Jimmy’ego Chin („Wolne solo”, „Na ratunek”), opisuje wysiłki założyciela SpaceX Elona Muska i NASA, aby uruchomić pierwszy załogowy lot z Florydy od czasu agencji wycofał swoją flotę promów kosmicznych w 2011 roku. Przez dziewięć lat NASA polegała na rosyjskim statku kosmicznym Sojuz do latania astronautami, aż do startu SpaceX Demo-2.