Obejrzyj: Lewandowski ponownie strzelił gola w wygranym przez Bayern 7-0 Bochum

Robert Lewandowski ponownie strzelił bramkę w sobotnim meczu Bayernu Monachium 7:0 z awansowanym Bochum w Bundeslidze.

Lewandowski przedłużył swoją karierę strzelecką do 19 kolejnych meczów we wszystkich rozgrywkach dla Bayernu Monachium. Gol polskiej gwiazdy w drugiej połowie potwierdził również, że został pierwszym zawodnikiem niemieckiej ligi, który strzelił gola w 13 kolejnych meczach u siebie.

Bayern był już pewny siebie po rozpoczęciu Ligi Mistrzów we wtorek od zwycięstwa 3:0 nad Barceloną, natomiast Bochum przyjechał do Monachium po dwóch ligowych porażkach.

Goście dobrze rozpoczęli grę, dopóki Leroy Sane nie otworzył wyniku wspaniałym rzutem wolnym w 17. minucie i był to pierwszy celny strzał Bayernu.

Sani Joshua Kimmich asystował w 27. minucie, a Serge Gnabry wybrał daleki róg na trzecią bramkę Bayernu w 32. minucie.

Vasilius Lampropoulos strzelił samobójczego gola w pierwszej połowie i został zapomniany przez Bochum – choć historia pokazała, że ​​jest mało prawdopodobne, aby powrócić.

Obie drużyny spotkały się także w Bundeslidze 45 lat temu, aż do dzisiaj, kiedy Bochum – grające u siebie – miało czterobramkową przewagę nad Bayernem w pierwszej połowie. Bayern walczył w drugiej połowie, aby wygrać 6-5, gdy przyszły prezydent klubu Uli Hoeness strzelił zwycięskiego gola w 89. minucie.

Ale Lewandowski ma do napisania własną historię. Polski napastnik strzelił 5-0 w 61. minucie, aby poszerzyć swój rekord strzelecki. Strzelał w każdym meczu od 15 lutego.

Kimmich strzelił swojego drugiego gola cztery minuty później, a rezerwowy Eric Maxime Choupo-Moting strzelił 7-0 w 79. minucie.

Mogło być gorzej dla Bochum. Thomas Muller myślał, że udało mu się zdobyć 8-0, ale jego bramka została odrzucona przez VAR jako spalony.

Gdzie indziej bramka Floriana Niederlechnera w końcówce dała Augsburgowi zwycięstwo 1:0 nad Borussią Mönchengladbach – pierwsze ligowe zwycięstwo gospodarzy w sezonie.

READ  Pary meczów piłki nożnej | Wiadomości, sport, praca

Mainz zremisował 0:0 z Freiburgiem, a także zakończył 0:0 pomiędzy Armenią Bielefeld i Hoffenheim.