Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obecność wojskowa USA w Polsce to pokaz siły

Obecność wojskowa USA w Polsce to pokaz siły

(News Nation) – Polska przyjęła ponad 2 miliony uchodźców z Ukrainy – większość z ponad 3,3 miliona ludzi, według ONZ, uciekła od rosyjskiej inwazji 24 lutego.

Nowe dane z ONZ pokazują, że jeden na pięciu Ukraińców został wysiedlony w wyniku wojny.

Lokalni urzędnicy w Polsce powiedzieli NewsNation, że są całkowicie przytłoczeni napływem Ukraińców do ich kraju.

Trudno znaleźć zakwaterowanie. Wielu ludziom trudno jest zaspokoić podstawowe potrzeby. To ich niepokoi, zwłaszcza że zachodnioukraińskie miasta, takie jak Lwów, wciąż są bombardowane.

Zachodnia Ukraina to region, z którego wielu masowo uciekło w poszukiwaniu schronienia.

Większość uchodźców z Ukrainy to kobiety i dzieci, ponieważ mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat mają zakaz opuszczania kraju i zostali, by walczyć.

Kryte boisko sportowe jest wykorzystywane jako ośrodek dla uchodźców we wsi Medica, na przejściu granicznym między Polską a Ukrainą.

Większość uchodźców uciekła do sąsiedniej Polski, Rumunii lub Mołdawii, ale w miarę jak wojna się przedłuża, wielu kieruje się na zachód.

Dwupartyjna delegacja przedstawicieli USA odwiedziła Polskę i powiedziała w sobotę, że najpilniejszą potrzebą w wojnie Ukrainy z rosyjską inwazją jest wyposażenie kraju i wspieranie go w każdy sposób, który pomoże mu w obronie niepodległości.

„Jesteśmy tutaj, aby uspokoić i wesprzeć ludność Ukrainy. Jesteśmy tu, aby podziękować narodowi polskiemu za bezwzględną hojność, jaką okazali uchodźcom” – powiedział przedstawiciel Stephen Lynch, demokrata z Massachusetts i przewodniczący podkomisji bezpieczeństwa narodowego ds. Komitet Nadzoru i Reform.

Ustawodawcy amerykańscy podkreślili potrzebę pilnej pomocy armii ukraińskiej w walce z siłami rosyjskimi. Powiedzieli, że nie ma miejsca na rozmowy pokojowe, dopóki trwa „gorąca wojna”.

W zeszłym miesiącu prezydent Joe Biden rozmieścił w Polsce 1700 żołnierzy, a setki amerykańskich żołnierzy piechoty z 82. Dywizji Powietrznodesantowej stacjonują zaledwie mile od granicy Polski z Ukrainą.

READ  Mecz tygodnia w piłce nożnej Struthers Wildcats vs. Poland Bulldogs High School 2023

„Nasz wkład narodowy tutaj w Polsce pokazuje naszą solidarność ze wszystkimi naszymi sojusznikami tutaj w Europie” – powiedział generał dywizji Christopher Donahue w czasie rozmieszczenia.

Stany Zjednoczone wzmacniają swoją obecność wojskową na ziemi w Polsce jako pokaz siły w solidarności z członkami NATO. Humvee i helikoptery są na otwartej przestrzeni. Nie są ukryte za zamkniętymi drzwiami.

Niedawny sondaż NewsNation pokazał, że ludzie obawiają się, że ich kraj może być kolejnym krajem, który zostanie zaatakowany, jeśli Ukraina upadnie.

Obecność wojskowa USA w Polsce podkreśla zaangażowanie zarówno sojuszników, jak i wrogów Ameryki na wschodniej flance NATO.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.