Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obawy, że czterdzieści osób zginęło podczas ratowania kobiety z łodzi u wybrzeży Wysp Kanaryjskich | Hiszpania

Około 40 migrantów obawia się śmierci po tym, jak ratownicy znaleźli samotną kobietę uczepioną przewróconego pontonu z dziesiątkami ludzi próbujących dostać się na Wyspy Kanaryjskie.

Helikopter ratunkowy przewożący ocalałą – 30-letnią kobietę, która wyglądała na wyczerpaną i drżącą – wylądował we wtorek na lotnisku Las Palmas de Gran Canaria, po tym, jak został znaleziony przez statek towarowy 135 mil od wybrzeża.

Urzędnicy powiedzieli, że kobieta, którą znaleziono leżącą obok dwóch ciał, była poważnie odwodniona i „w złym stanie”.

Powiedziała ratownikom, że rozpoczęła podróż z kontynentu afrykańskiego z „około 40 osobami na pokładzie”.

Straż Przybrzeżna została zaalarmowana przez inną łódź, która odkryła kobietę 135 mil od hiszpańskiego archipelagu u północno-zachodniego wybrzeża Afryki.

Rzecznik powiedział, że dwa ciała znalezione obok niej na wywróconej łodzi zostały znalezione i zabrane na brzeg.

Poinformowano, że w tym czasie pogoda była zła.

Według hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ubiegłym roku na Wyspy Kanaryjskie przybyło ponad 23 000 migrantów, co stanowi ośmiokrotny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2021 r. na Wyspy Kanaryjskie przybyło 7531 imigrantów, ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie w 2020 r.

Według Międzynarodowej Organizacji ds imigracja850 migrantów zmarło lub zniknęło w drodze na Wyspy Kanaryjskie w 2020 r.

Napływ migrantów na Wyspy Kanaryjskie po niebezpiecznym przejściu z Afryki Północnej dramatycznie wzrósł od końca 2019 r. po zaostrzeniu kontroli na szlakach śródziemnomorskich.

Hiszpańska organizacja pozarządowa Caminando Fronteras twierdzi, że co najmniej 1851 osób straciło życie w zeszłym roku, próbując przejść.

READ  Władimir Putin mówi, że Liz Truss była „szalona”, kiedy zgłaszała obawy dotyczące broni jądrowej | wiadomości ze świata