Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa Covid w Korei Północnej po tym, jak Kim Dzong Un ostrzega przed „ogromnym kryzysem” w „antywirusie” |  Korea Północna

Obawy przed rozprzestrzenianiem się wirusa Covid w Korei Północnej po tym, jak Kim Dzong Un ostrzega przed „ogromnym kryzysem” w „antywirusie” | Korea Północna

Lider Korei Północnej Kim Dzong Un Media państwowe podały, że niepowodzenia w działaniach antyepidemicznych doprowadziły do ​​nieokreślonego „poważnego wypadku”, który zagrażał bezpieczeństwu kraju i ludzi.

Lider skrytykował wyższych urzędników partii rządzącej za zaniedbanie swoich obowiązków w raporcie opublikowanym w środę przez oficjalną Centralną Agencję Informacyjną, w którym nie wyjaśniono, co się stało ani jak naraziło to ludzi na ryzyko.

Kim wygłosił tę uwagę na posiedzeniu Biura Politycznego rządzącej Partii Robotniczej we wtorek.

„Zaniedbując ważne decyzje Partii w swojej narodowej walce antywirusowej w ramach przygotowań do globalnego kryzysu zdrowotnego, urzędnicy spowodowali poważny wypadek, który stanowi poważny kryzys dla bezpieczeństwa narodu i jego mieszkańców” – donosi KCNA. Dla mnie Południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap.

Korea Północna wprowadziła ścisłe kontrole graniczne i nie zgłosiła ani jednego potwierdzonego przypadku koronawirusa, chociaż urzędnicy z Korei Południowej i USA wyrazili sceptycyzm wobec tego twierdzenia.

Kraj stoi w obliczu jednego z najgorszych kryzysów gospodarczych w swojej 73-letniej historii, w obliczu niedoborów żywności i leków oraz ostrzeżeń o rosnącym bezrobociu i bezdomności.

Stan Gospodarka została poturbowana Ponad rok restrykcji granicznych, powodzi spowodowanych klęskami żywiołowymi, międzynarodowych sankcji nałożonych w odpowiedzi na reżim nuklearny i pocisk balistyczny oprogramowanie.

z Reuterem

READ  Kanał Panamski jest suchy i utknęły setki statków