Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Obawy o przesunięcie delta powodują gwałtowny spadek cen akcji w Londynie i Europie | Giełda Papierów Wartościowych

Obawia się, że szybko się rozprzestrzeni Wariant Delta Covid-19 Globalne ożywienie zaszkodzi spadkowi akcji w czwartek, ponieważ inwestorzy obawiają się spowolnienia wzrostu gospodarczego.

Akcje w Londynie i na innych giełdach europejskich gwałtownie spadły, po stratach na rynkach Azji i Pacyfiku, w obawie, że ożywienie gospodarcze po szoku pandemicznym mogło osiągnąć szczyt, a także z powodu oznak spowolnienia w Chinach.

FTSE Londyński indeks 100 blue chipów spadł o 120 punktów (1,7%) i zamknął się na poziomie 7030, największym jednodniowym spadku od trzech tygodni. Detaliści, firmy wydobywcze, firmy budujące domy, firmy hotelarskie i akcje finansowe były głównymi spadkobiercami.

Ogólnoeuropejski indeks Stoxx 600 odnotował największą stratę od dwóch miesięcy, spadek o 1,8%, przy czym CAC we Francji spadł o 2% w największym spadku od końca kwietnia.

Hiszpańskie akcje Ibex spadły o 2,3% po tym, jak francuski rząd ostrzegł obywateli Przeciw wyjazdom do Hiszpanii czy Portugalii Na wakacjach z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków Covid-19.

Na Wall Street indeks S&P 500 spadł o 1,5% z rekordowego poziomu we wczesnym handlu, po czym nastąpiło lekkie odbicie, przy czym ucierpiały akcje spółek finansowych, spółek wydobywczych, przemysłowych i technologicznych.

Wariant delta jest już dominującym szczepem Covid-19 w Stanach Zjednoczonych, stanowiąc ponad 50% wszystkich nowych przypadków. Eksperci medyczni obawiają się, że ta alternatywa jest bardziej zaraźliwa stwarza poważne zagrożenie Dla tych Amerykanów, którzy nie zostali zaszczepieni, co może prowadzić do wzrostu infekcji, co ponownie otwiera gospodarkę.

Decyzja Japonii o organizacji Igrzysk Olimpijskich w Tokio bez widzów W sytuacji kryzysowej Covid-19, po wzroście liczby przypadków, spowodowało to również napięte nastroje na rynkach.

Subskrybuj codzienny e-mail Business Today

Fouad Razakzadeh, analityk Think Markets, powiedział, że optymizm dotyczący gwałtownego globalnego ożywienia został zastąpiony umiarkowanymi obawami, że wzrost zbliża się do szczytu i że banki centralne prawdopodobnie będą powoli łagodzić awaryjne środki stymulujące. „Wzmożone przypadki wariantu delta Covid-19 wpłynęły na perspektywy powrotu do zdrowia, a Japonia oficjalnie ogłosiła stan wyjątkowy w Tokio zaledwie dwa tygodnie przed igrzyskami olimpijskimi”.

READ  Korea Północna twierdzi, że wystrzeliła próbnie pociski manewrujące, które trafiły w cel oddalony o 1240 mil | wiadomości ze świata

Chociaż wzrost gospodarczy w tym roku był szybki, pojawiły się oznaki, że odbicie może być w apogeum. Sektor usług w USA zwolnił w zeszłym miesiącu, podczas gdy wzrost w chińskich fabrykach osiągnął najniższy poziom od czterech miesięcy, ponieważ epidemia Covid-19 w głównych portach zakłóciła handel.