Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nurkowanie olimpijskie i tor są na linii w ten weekend

Nurkowanie olimpijskie i tor są na linii w ten weekend

To jest fragment z The Buzzer, codziennego biuletynu e-mailowego CBC Sports. Subskrybuj tutaj, aby być na bieżąco z wydarzeniami sportowymi.

W ten weekend odbędą się dwa ważne spotkania przedolimpijskie

Jeden jest na torze, drugi nurkuje. Oto, co to jest i dlaczego jest ważne:

Międzynarodowe sztafety lekkoatletyczne

Dziewięć imprez odbywa się podczas dwudniowego zjazdu na torze w Polsce, ale pięć z nich ma szczególne znaczenie: męskie i damskie 4x100m, męskie i damskie 4x400m oraz mieszane 4x400m. To są sztafety, które odbędą się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Kanada zakwalifikowała się tylko do jednego wydarzenia olimpijskiego – 4×400 kobiet. Mógłby zająć miejsca w pozostałych, kończąc w pierwszej ósemce Mistrzostw Świata IAAF. Ale to wyszło przez okno, gdy Kanadyjska Organizacja Lekkoatletyczna zdecydowała się nie wysyłać drużyny do Polski z powodu obaw przed wirusem Corona. Stany Zjednoczone, Jamajka, Australia, Indie oraz Trynidad i Tobago również zdecydowały się zostać w domu, kradnąc o wiele więcej soku z bardzo ekscytującego spotkania przed olimpiadą.

Decyzja Kanady o wycofaniu się nie oznacza, że ​​nie może dodać więcej sztafet olimpijskich. Listy zgłoszeń do Tokio zostaną zaokrąglone pod koniec czerwca w oparciu o najlepsze czasy dla krajów w okresie kwalifikacji olimpijskich. Kanada ma nadzieję, że do tego czasu jej niedokwalifikowane zespoły będą miały szansę startować. Jeśli nie, to zorganizowanie ich na ostatnich Mistrzostwach Świata jesienią 2019 roku może odegrać pewną rolę. Drużyna mężczyzn 4 x 100 zajęła dziewiąte miejsce (właśnie przegapiła finał ósemki), więc powinno być dobrze. To samo dotyczy hybrydy 4×400, która zajęła 10. miejsce. Kanada nie miała zespołu w 4×100 kobiet i 4×400 mężczyzn, więc trudno byłoby dotrzeć do pomostów olimpijskich na takich imprezach.

Przeczytaj więcej o kanadyjskich drużynach męskich 4×100 i żeńskich 4×400, dwóch największych nadziejach kraju na medal lekkoatletyczny w Tokio, w artykule napisanym przez Douga Harrisona z CBC Sports. Transmisje na żywo World Athletics w soboty od 12: 50-16: 15 ET oraz w niedziele od 13: 10-15: 15 ET tutaj. Zobacz więcej relacji z naszego spotkania pod adresem Droga do igrzysk olimpijskich Pokazuje soboty i niedziele w telewizji CBC (sprawdź lokalne listy godzin).

READ  Kapsułki Piątkowe Liceum | Wiadomości, sport, praca

Puchar Świata w nurkowaniu FINA

To sześciodniowe spotkanie, które rozpoczyna się w sobotę w Tokio, służy dwóm celom. To olimpijskie wydarzenie testowe i zadecyduje o pozostałych miejscach do zdobycia. W przeciwieństwie do sztafet świata lekkoatletycznego, rywalizacja musi być bardzo silna. Chiny, które zdobyły siedem złotych medali na ośmiu igrzyskach olimpijskich, wysłały drużynę. Podobnie zrobiła Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, które zajęły drugie i trzecie miejsce w rankingu medali nurkowych w Rio.

Są tam również najlepsi nurkowie z Kanady. Trzykrotna brązowa medalistka olimpijska Megan Benvito ma wystartować w biegu pojedynczym kobiet na 10 m, a 10 m zbiega się ze swoją partnerką Kylie McKay. Jennifer Abel, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w 2012 roku, będzie rywalizować w synchronizacji na 3 i 3 metry ze swoją partnerką Melissą Citrini Bollio. Kanadyjczycy mają duże szanse na zdobycie medalu olimpijskiego w każdej z tych imprez, więc oto szansa, by zobaczyć ich w akcji przed Tokio. Oglądaj finał synchronizacji kobiet 3M na żywo w sobotę o 2:45 czasu wschodniego, a finał synchronizacji kobiet 3M na żywo w niedzielę o 2:45 czasu wschodniego na CBCSports.ca i aplikacji CBC Sports. W ten weekend na żywo będzie transmitowana również para finałów mężczyzn. Sprawdź pełny harmonogram i obejrzyj transmisję na żywo tutaj.

Roberto Age trafił do Baseball Hall of Fame w 2011 roku. (Jim McCuisack / Getty Images)

Toronto Blue Jays i Major League Baseball zrywają współpracę z Roberto Age

Legenda MLB Hall of Famer i Blue Jays zostały zwolnione z pracy jako doradca w swoim rodzinnym mieście Puerto Rico dzisiaj po otrzymaniu wyników dochodzenia w sprawie „zarzutu niewłaściwego postępowania seksualnego zgłoszonego przez pracownika branży baseballowej na początku tego roku, w tym pana Omara w 2014 r. „Nie podano dalszych szczegółów dotyczących domniemanego uchybienia. Wiek został również umieszczony na „liście zdyskwalifikowanej” dla baseballu, co oznacza, że ​​nie może pracować w biurze ligi, w żadnej specjalistycznej drużynie ani w żadnej zrzeszonej lidze lub klubie.

READ  Husson University wymienia lokalnych najlepszych studentów

53-latek pracował w rodzinie Guysów jako specjalny asystent. Zespół ogłosił dzisiaj, że „zrywa wszelkie więzi z Al-Omarem ze skutkiem natychmiastowym”. Obejmuje to usunięcie jego nazwiska z poziomu wyróżnienia na ich stadionie i zdjęcie jego sztandaru nad środkiem pola.

Baseball Hall of Fame wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że ​​Age pozostanie na sali, ponieważ był „w dobrej formie”, kiedy został wybrany dziesięć lat temu, a „jego honor odzwierciedla… punkt widzenia ówczesnych wyborców”.

Wiek opublikował prof ćwierkać Mówiąc, że jest „sfrustrowany, zaskoczony i zdenerwowany dzisiejszymi wiadomościami”, ale rozumie stanowisko MLB w świetle „obecnego klimatu społecznego”. Dodał, że ma nadzieję „usłyszeć ten zarzut w miejscu, które pozwoli mi bezpośrednio odnieść się do oskarżenia”. Przeczytaj więcej o decyzjach Jays i MLB o zdystansowaniu się od Alomar tutaj.

Szybko…

Niemcy grają na Mistrzostwach Świata w curlingu kobiet z ranami postrzałowymi. Dwóch z pięciu członków zespołu (drugi i zastępczy) nadal pozostaje w izolacji po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Ale regulatorzy Alberty i urzędnicy ds. Zdrowia pozwolili pozostałym trzem zagrać w dzisiejszej loterii otwarcia w Calgary po tym, jak ich wyniki testów były negatywne. Standardowy zespół curlingowy składa się z czterech graczy (drużyny zwykle mają piątego rezerwowego w przypadku ważnych wydarzeń), ale Światowa Federacja Curlingu dopuściła wyjątek w tym przypadku ze względu na okoliczności. Skip Daniela Jentsch rzucił jak zwykle dwoma ostatnimi kamieniami na każdym końcu, podczas gdy pozostali dwaj gracze dostali po trzy. Przegrali 8-4 z Rosją. Przeczytaj więcej o dziwnej sytuacji reprezentacji Niemiec tutaj.

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie kobiet odbędą się w sierpniu w Kanadzie. W zeszłym tygodniu drugi rok z rzędu turniej w Nowej Szkocji został przełożony z powodu obaw o koronawirusa. Dziś IIHF ogłosiło, że będzie grany 21-30 sierpnia gdzieś w Kanadzie. Dokładna lokalizacja obiecała „w najbliższych tygodniach”.

READ  Duane B. Walia 1945-2023 | Wiadomości, sport, praca

Orzekający NFL MVP chce grać gdzie indziej. Ta bomba wstrząsnęła okresowym raportem na kilka godzin przed rozpoczęciem poboru wczorajszej nocy. Aaron Rodgers podobno tak się zdenerwował z powodu Green Bay Packers, że powiedział ludziom w organizacji, że chce zostać wymieniony. 37-letni pomocnik spędził całą swoją karierę w Green Bay, wygrywając Super Bowl (i Super Bowl MVP) i trzykrotnie zdobywając Puchar MVP sezonu regularnego. Zespół San Francisco 49, który umieścił pomocnika Tre Lance’a na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej, przyznał, że „wypytywał” o Rodgersa, ale Packers twierdzą, że go nie ruszą. Podobno Rodgers będzie jutro na Kentucky Derby, więc możemy usłyszeć coś bezpośrednio z pyska konia.

I w końcu …

Jaromir Jagger planuje kontynuować grę w wieku 50 lat. Ale on nie wydaje się być z tego powodu bardzo zadowolony. Ten 49-letni maniak przyrody właśnie zakończył 33. sezon profesjonalnego hokeja, grając ze swoją czeską drużyną. Ritteri Kladno wygrał drugą ligę, co oznacza, że ​​awansuje do najwyższej ligi w przyszłym sezonie Extralega. Jako właściciel to świetna wiadomość dla Jagr. Jako gracz jest Nie zachwycony. „Jestem tam zawstydzony”, powiedział Jagger. „Dużo oczekuję od siebie i nie posiadam tego, ale zdaję sobie sprawę, że kiedy odchodzę, dużo [business] Partnerzy również opuszczą drużynę. Dlatego nie mam wyboru. „Jagr kończy 50 lat 15 lutego przyszłego roku. W tym sezonie strzelił dwie bramki w 19 meczach w Kladnie – drużynie, z którą rozpoczął karierę zawodową, gdy miał 16 lat w 1988 roku.

Jesteś na poziomie szybkości. Subskrybuj poniżej, aby otrzymywać Buzzer do swojej skrzynki odbiorczej każdego dnia tygodnia.