Numer jeden na świecie Iga Świątek obroniła tytuł Italian Open z 28 zwycięstwami z rzędu

Numer jeden na świecie Iga Świątek zachowała tytuł Italian Open dzięki miażdżącemu zwycięstwu nad Ons Jabeur 6-2 6-2 w Rzymie w niedzielę, zdobywając piąty z rzędu tytuł WTA i wygrywając swój 28. mecz z rzędu.
Po zdobyciu tytułów w Doha, Indian Wells i Miami, Świątek wygrała teraz wszystkie WTA 1000, w których brała udział w tym sezonie, i będzie faworytką do swojego sukcesu we French Open 2020, kiedy Wielki Szlem rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Świątek wyprzedził Jabera i zakończył zwycięską passę Tunezji, która rozpoczęła się w jej zwycięskiej passie w Madrycie, aby wyrównać swój rekord w konfrontacjach 2:2, po przegranej w 2021 meczach na Wimbledonie i Cincinnati. – Dzisiaj będę świętować dużo tiramisu, nie żałuję – powiedział Polak Świątek, który upadł na czerwonych kortach w Foro Italico i rozpłakał się po zdobyciu tytułu.

Później powiedziała reporterom: „Poczułam ogromną ulgę… Byłam naprawdę szczęśliwa, że ​​tak dobrze poradziłam sobie z całą presją i oczekiwaniami”. „Mam reakcje emocjonalne, ale to było chyba najbardziej emocjonalne po zdobyciu tytułu„ To znaczy, dlaczego nie?” Stresujący tydzień. W końcu rezygnuję (później), to dla mnie w porządku”.

Przeczytaj także | Novak Djokovic wygrywa Italian Open, zdobywając swój pierwszy tytuł od ponad sześciu miesięcy

W pierwszym spotkaniu pary na glinie Świątek był ledwo zirytowany siódmym światowym Jaberem we wczesnych fazach meczu i nadal służył wygodnie w wyścigu, aby awansować 3-0.
Jabeur przetestował swojego 20-letniego przeciwnika na 4-2, ale Świątek wyciągnął dołek 0-30, by złapać diabła i wziąć udział w meczu przed zakończeniem seta w drugim secie, gdy Tunezyjczyk uderzył forhendem w siatkę . Jasny.

Drugi set rozpoczął się w podobny sposób, a Jaber pokazał niedopasowanie w sile i mobilności Świątka od linii bazowej, gdy Polak awansował 4-0. Jaber wygrała następne dwie gry i wyglądała na gotową do kolejnego meczu, ale Swatik uchronił ją od 0-40 i obronił cztery break pointy i zakończył mecz swoim pierwszym serwisem, zanim bekhend w siatce zakończył jej opór.

READ  Igrzyska Olimpijskie w South Canterbury 2021 – Tom Walsh dąży do „złotego” rzutu na igrzyskach olimpijskich w Tokio

W myślach Jaber powiedział: „Iga była naprawdę dobra. Zawsze była agresywna”. „Bez względu na wynik, zawsze idź naprzód i wywieraj presję na drugiego gracza. Myślę, że to bardzo ważne”. Iga nie bez powodu jest numerem jeden. Ona naprawdę jest liderem w trasie. Osobiście wiele się od niej mogę nauczyć. Mam nadzieję, że wkrótce zagramy kolejny mecz.