Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NSW informuje o „znacznym spadku” nowych przypadków Covid, gdy Melbourne zbliża się do najdłuższej na świecie blokady | Wiadomości z Australii

Infekcje Covid w Wiktorii nieznacznie spadły, a 246-dniowa blokada Melbourne stała się najdłuższą na świecie we wtorek.

i kiedy Nowa Południowa Walia W niedzielę odnotowano znaczny spadek lokalnych przypadków Covid-19, a stan nadal odnotowuje wzrost liczby hospitalizacji i zgonów związanych z Covid.

Victoria zgłosiła 1220 nowych przypadków koronawirusa nabytych lokalnie w niedzielę, w porównaniu z 1488 dzień wcześniej, i trzy zgony: mężczyzna po pięćdziesiątce, kobieta po siedemdziesiątce i mężczyzna po osiemdziesiątce.

Wiktoriański premier Daniel Andrews Powiedział, że w szpitalach w całym stanie przebywa 476 osób, z czego 98 na oddziale intensywnej terapii i 57 na respiratorze. kim oni są, Tylko pięć procent było w pełni zaszczepionych.

Andrews powiedział, że 51,9% osób w wieku 16 lat lub starszych w Wiktorii zostało w pełni zaszczepionych, podczas gdy 82,6% otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Od poniedziałku okres oczekiwania między dawkami Pfizera w państwowych klinikach wydłuży się z sześciu do trzech tygodni.

Od wtorku 5 października Melbourne będzie zamknięte na 246 dni – wyprzedzając Buenos Aires jako miasto, w którym najwięcej dni spędza się w domu.

Władze Nowej Południowej Walii zgłosiły 667 nowych infekcji, w porównaniu z 813 przypadkami odnotowanymi w poprzednim okresie 24 godzin.

Minister zdrowia NSW Brad Hazzard powiedział, że jest to „znaczący spadek” w nowych przypadkach. Zginęło jednak 10 osób: dwie po pięćdziesiątce, cztery po sześćdziesiątce, dwie po siedemdziesiątce i dwie po osiemdziesiątce. Spośród nich cztery nie były zaszczepione, cztery otrzymały pojedynczą dawkę, a dwóch było w pełni zaszczepionych.

Hazard wydał również nowe wytyczne korporacyjne. Firmy będą odpowiedzialne za podejmowanie „rozsądnych środków” w celu uniemożliwienia osobom nieszczepionym wchodzenia do ich miejsc pracy zgodnie z aktualnymi przepisami stanowymi dotyczącymi wyjścia z blokady.

Oznacza to, że widoczne oznakowanie, odprawa za pomocą kodu QR, sprawdzanie przez personel statusu szczepień przy wejściu i akceptowanie tylko ważnych formularzy dokumentacji spadną na barki firmy.

READ  Kopalnia Cumbria jest zbędna jeszcze przed otwarciem, mówią aktywiści | węgiel

Certyfikowani urzędnicy będą monitorować ponowne otwieranie firm, szczególnie tych, w których obowiązują wymagania dotyczące szczepień i kary, w tym kary punktowe, i mogą ubiegać się o niezgodność – do 1000 USD dla osób fizycznych i 5000 USD dla firm.

Władze poinformowały również, że 88,1% kwalifikującej się populacji w stanie otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki Covid-19, podczas gdy 66,5% zostało w pełni zaszczepionych.

Dr Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia w NSW, powiedziała, że ​​chociaż spadek liczby przypadków dał wynik pozytywny, ostrzegła, że ​​wirus rozprzestrzenia się na obszarach regionalnych, w tym w Wollongong, Newcastle, Maitland, Wellington, Queanbeyan i Denelequin.

Chant powiedział, że pewnego dnia niższe liczby przypadków „nie reprezentują trendu” i powiedział, że władze służby zdrowia nie będą w pełni ufać, że infekcje spadną do środy lub czwartku.

Powiedziała, że ​​następny tydzień będzie „krytyczny” i wezwała mieszkańców do zwiększenia liczby osób poddawanych testom, po tym, jak 88 000 osób zostało przetestowanych w ciągu 24 godzin do niedzieli.

Stan jest na dobrej drodze, aby osiągnąć cel 70% szczepień podając podwójną dawkę do połowy tygodnia. Ograniczenia zostaną złagodzone, aby umożliwić w pełni zaszczepionym mieszkańcom przyjęcie pięciu gości do swoich domów, dostęp do sal gimnastycznych i krytych obiektów sportowych oraz wizyt w punktach gastronomicznych, z maksymalnie 20 osobami na rezerwację.

Szybka porada

Jak otrzymywać najnowsze wiadomości od Guardian Australia

pokazać

Zdjęcie: Tim Robberts/Stone RF

Dziękujemy za twoją opinię.

Chant ogłosił również, że od 11 października tylko w pełni zaszczepione bliskie osoby będą musiały być testowane i izolowane przez siedem dni, po 14 dniach.

Ale Hazard ostrzegł również mieszkańców, aby nie „psowali” dotychczasowej ciężkiej pracy państwa i nie naruszali ograniczeń blokady, aby uczcić niedzielny Wielki Finał.

Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak Victoria zgłosiła rekordowo wysoki poziom 1488 nowych przypadków Covid-19 w sobotę, a władze częściowo przypisały wzrost liczby infekcji nielegalnym, głównym wiecom finałowym w NFL w ostatni weekend.

Tymczasem ACT ogłosił 38 nowych lokalnych przypadków Covid-19, spadek po dwóch kolejnych dniach 52 zarejestrowanych przypadków.

Z 38 nowych przypadków 14 było w kwarantannie przez cały okres infekcji, podczas gdy co najmniej 16 osób spędziło pewien okres infekcji w społeczności.

Sekretarz zdrowia Rachel Stephen Smith powiedziała, że ​​14 osób z Covid-19 jest w szpitalu. Spośród nich pięć jest na oddziale intensywnej terapii, a trzy wymagają wentylacji.

W Australii Południowej kobieta z Mount Gambier, która wróciła do Adelaide z Melbourne lotem Jetstar, uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Queensland nie ogłosiło żadnych nowych przypadków koronawirusa w społeczności.

Dyrektor ds. Zdrowia w Queensland, dr Janet Young Powiedziała, że ​​jest przekonana, że ​​stan zapobiegł ostatniej epidemii.

„Myślę, że jednym z powodów, dla których odnieśliśmy sukces w powstrzymywaniu prawie 50 wtargnięć wirusa w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jest to, że prawie znaleźliśmy pierwszy przypadek w każdej epidemii” – powiedziała.

„A to oznacza, że ​​możemy to zrobić naprawdę szybko i dziękujemy za pomoc, jaką ludzie udzielają w śledzeniu kontaktów”.

Ale w Tasmania, premier Peter Gutwin ujawnił, że 15-latek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa po podróży, za pozwoleniem, z Melbourne w piątek.

Nastolatek miał łagodne objawy, ale został przewieziony do szpitala ogólnego w Launceston, a on i ukochana osoba zostali przeniesieni do miejsca kwarantanny. Gutwin powiedział, że czterech członków rodziny uważa się za bliskie kontakty.

W niedzielę 79,4% Australijczyków w wieku 16 lat i starszych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, podczas gdy 56,5% otrzymało obie.

The Herald Sun poinformował w niedzielę, że Australijczycy mogą otrzymywać szczepionki przypominające Covid-19 „już w grudniu” i potwierdził, że jest wystarczająca liczba dawek przypominających dla każdego Australijczyka, oczekując na zatwierdzenie ich użycia.