Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NRG Matters – Strefa Ekonomiczna Kanału Sueskiego podpisuje Memorandum of Understanding w sprawie projektów dekarbonizacji. Wysokie wskaźniki wykorzystania energii odnawialnej w Jordanii

RIYADH: Bliski Wschód odnotował średni całkowity koszt naruszenia danych w wysokości 7,45 miliona dolarów między marcem 2021 a marcem 2022 roku, co stanowi wzrost o 7,6% w porównaniu z 6,93 milionami dolarów zarezerwowanymi w tym samym okresie w poprzednim roku, wynika z raportu branżowego.

Według corocznego raportu IBM Security Data Breach Cost Report, Bliski Wschód zajmuje drugie miejsce na liście strat w wyniku naruszenia danych, po Stanach Zjednoczonych.

Badanie opiera się na dogłębnej analizie naruszeń danych w rzeczywistym świecie w 550 organizacjach na całym świecie.

„W rezultacie firmy muszą nie tylko martwić się o ochronę bezpieczeństwa i prywatności swoich danych, ale także upewnić się, że są odporne w Internecie” – powiedziała Arab News Dina Abu Onouk, doradca IBM w Arabii Saudyjskiej.

Transformacja procesów biznesowych

Dzisiejszy biznes wygląda inaczej niż 10 lat temu, ponieważ operacje cyfrowe stają się niezbędne z roku na rok, upraszczając przepływy pracy i przyspieszając tempo działalności.

Jednak środowiska IT stają się coraz szersze i bardziej złożone.

„Ta złożoność stwarza ryzyko i może prowadzić do różnych zagrożeń cybernetycznych” – powiedział Abu Onouk.

Sektor finansowy był jednym z sektorów najbardziej dotkniętych naruszeniami danych na Bliskim Wschodzie, a następnie sektor zdrowia i energii.

szybkie fakty

• Badanie opiera się na dogłębnej analizie naruszeń danych w rzeczywistym świecie w 550 organizacjach na całym świecie.

• Sektor finansowy był jednym z sektorów najbardziej dotkniętych penetracją danych na Bliskim Wschodzie, a następnie sektor zdrowia i energii.

W rezultacie organizacje podnoszą ceny, aby pokryć koszty naruszenia danych o około 60%, co powoduje, że konsumenci płacą różnicę za dostarczane towary i usługi.

„Konsumenci zawsze ponoszą ciężar” – dodała.

Amerykański międzynarodowy koncern technologiczny IBM przygotowuje się do walki z tymi stratami, oferując swoim klientom strategię zarządzania ryzykiem braku zaufania, umożliwiając użytkownikom dostęp do odpowiednich zasobów.

READ  Unia Europejska podjęła działania po tym, jak Polska złamała prawa bloku

„Jest to model, który wykorzystuje kontekst do bezpiecznego łączenia odpowiednich użytkowników z właściwymi danymi we właściwym czasie i we właściwych warunkach, jednocześnie chroniąc Twoją organizację przed zagrożeniami cybernetycznymi” – dodała.

Obecność IBM w Arabii Saudyjskiej

Podczas niedawnej wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Królestwie IBM ujawnił, że w ciągu najbliższych pięciu lat przeszkoli 100 000 młodych ludzi w dziedzinie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa.

Międzynarodowa firma technologiczna będzie ściśle współpracować z saudyjskim Ministerstwem Komunikacji i Technologii Informacyjnych w celu ustanowienia Królestwa jako centrum innowacji w regionie.

„Zobowiązujemy się do zorganizowania 100 warsztatów w ciągu najbliższych pięciu lat z agencjami rządowymi” – dodał Abu Onouk.

IBM po raz pierwszy wszedł do królestwa w 1947 roku, kiedy zainstalował pierwszy komputer w Saudi Aramco. Od tego czasu firma przeszła długą drogę.

Jej obecne biuro w Rijadzie służy nie tylko jako centrum sprzedaży i marketingu, ale także zapewnia zasoby techniczne, usługi doradcze i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

„Jesteśmy dumni, że możemy nazywać siebie zaufanym partnerem w zakresie cyfrowej transformacji, dostarczając umiejętności, które pomagają klientom w modernizacji i zarządzaniu ich aplikacjami w środowisku chmury hybrydowej” – wyjaśniła.

Firma podpisała również memorandum o porozumieniu z King Saud University w czerwcu ubiegłego roku, aby zapewnić swoim studentom szkolenie w zakresie sztucznej inteligencji i poprawić ich umiejętności programistyczne.

„To, co robi IBM, to przygotowanie ich do rynku. Nie możemy zapewnić pracy dla wszystkich, ale wielu z nich kończy pracę dla IBM.”