Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

NRG Matters – Strefa Ekonomiczna Kanału Sueskiego podpisuje Memorandum of Understanding w sprawie projektów dekarbonizacji.  Wysokie wskaźniki wykorzystania energii odnawialnej w Jordanii

NRG Matters – Strefa Ekonomiczna Kanału Sueskiego podpisuje Memorandum of Understanding w sprawie projektów dekarbonizacji. Wysokie wskaźniki wykorzystania energii odnawialnej w Jordanii

RIYADH: Bliski Wschód odnotował średni całkowity koszt naruszenia danych w wysokości 7,45 miliona dolarów między marcem 2021 a marcem 2022 roku, co stanowi wzrost o 7,6% w porównaniu z 6,93 milionami dolarów zarezerwowanymi w tym samym okresie w poprzednim roku, wynika z raportu branżowego.

Według corocznego raportu IBM Security Data Breach Cost Report, Bliski Wschód zajmuje drugie miejsce na liście strat w wyniku naruszenia danych, po Stanach Zjednoczonych.

Badanie opiera się na dogłębnej analizie naruszeń danych w rzeczywistym świecie w 550 organizacjach na całym świecie.

„W rezultacie firmy muszą nie tylko martwić się o ochronę bezpieczeństwa i prywatności swoich danych, ale także upewnić się, że są odporne w Internecie” – powiedziała Arab News Dina Abu Onouk, doradca IBM w Arabii Saudyjskiej.

Transformacja procesów biznesowych

Dzisiejszy biznes wygląda inaczej niż 10 lat temu, ponieważ operacje cyfrowe stają się niezbędne z roku na rok, upraszczając przepływy pracy i przyspieszając tempo działalności.

Jednak środowiska IT stają się coraz szersze i bardziej złożone.

„Ta złożoność stwarza ryzyko i może prowadzić do różnych zagrożeń cybernetycznych” – powiedział Abu Onouk.

Sektor finansowy był jednym z sektorów najbardziej dotkniętych naruszeniami danych na Bliskim Wschodzie, a następnie sektor zdrowia i energii.

szybkie fakty

• Badanie opiera się na dogłębnej analizie naruszeń danych w rzeczywistym świecie w 550 organizacjach na całym świecie.

• Sektor finansowy był jednym z sektorów najbardziej dotkniętych penetracją danych na Bliskim Wschodzie, a następnie sektor zdrowia i energii.

W rezultacie organizacje podnoszą ceny, aby pokryć koszty naruszenia danych o około 60%, co powoduje, że konsumenci płacą różnicę za dostarczane towary i usługi.

„Konsumenci zawsze ponoszą ciężar” – dodała.

Amerykański międzynarodowy koncern technologiczny IBM przygotowuje się do walki z tymi stratami, oferując swoim klientom strategię zarządzania ryzykiem braku zaufania, umożliwiając użytkownikom dostęp do odpowiednich zasobów.

READ  Wysoka inflacja pozostaje problemem, mówi think tank - The First News

„Jest to model, który wykorzystuje kontekst do bezpiecznego łączenia odpowiednich użytkowników z właściwymi danymi we właściwym czasie i we właściwych warunkach, jednocześnie chroniąc Twoją organizację przed zagrożeniami cybernetycznymi” – dodała.

Obecność IBM w Arabii Saudyjskiej

Podczas niedawnej wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Królestwie IBM ujawnił, że w ciągu najbliższych pięciu lat przeszkoli 100 000 młodych ludzi w dziedzinie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa.

Międzynarodowa firma technologiczna będzie ściśle współpracować z saudyjskim Ministerstwem Komunikacji i Technologii Informacyjnych w celu ustanowienia Królestwa jako centrum innowacji w regionie.

„Zobowiązujemy się do zorganizowania 100 warsztatów w ciągu najbliższych pięciu lat z agencjami rządowymi” – dodał Abu Onouk.

IBM po raz pierwszy wszedł do królestwa w 1947 roku, kiedy zainstalował pierwszy komputer w Saudi Aramco. Od tego czasu firma przeszła długą drogę.

Jej obecne biuro w Rijadzie służy nie tylko jako centrum sprzedaży i marketingu, ale także zapewnia zasoby techniczne, usługi doradcze i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

„Jesteśmy dumni, że możemy nazywać siebie zaufanym partnerem w zakresie cyfrowej transformacji, dostarczając umiejętności, które pomagają klientom w modernizacji i zarządzaniu ich aplikacjami w środowisku chmury hybrydowej” – wyjaśniła.

Firma podpisała również memorandum o porozumieniu z King Saud University w czerwcu ubiegłego roku, aby zapewnić swoim studentom szkolenie w zakresie sztucznej inteligencji i poprawić ich umiejętności programistyczne.

„To, co robi IBM, to przygotowanie ich do rynku. Nie możemy zapewnić pracy dla wszystkich, ale wielu z nich kończy pracę dla IBM.”