Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nr 1 Morgantown zatrzymuje Wheeling Park | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie Caleba Francisa z Cody Nespur Wheeling Park (00) walczy przez przyłożenie Jalen Goins (4) z Morgantown, aby w środę zdobyć bramkę przeciwko Mohegans.

Wheeling – 13-punktowa passa w czwartej kwarcie zrobiła ogromną różnicę, gdy najwyżej sklasyfikowane Morgantown pokonało Wheeling Park 61-50 w Palace on the Hill w środową noc.

Wheeling Park (13-8) Mohegans prowadzili 34-31 z czasem w trzeciej kwarcie, ale Morgantown (16-4) pokazało, dlaczego jest numerem jeden w AAAA w tym sezonie i zdobyli 13 punktów w biegu 16 -1, aby objąć prowadzenie z powrotem i trzymaj ją na zawsze.

– Uspokoiliśmy się i wykonaliśmy egzekucję – powiedział trener Morgantown, Dave Tallman. „To tak, jakby ktoś miał wolną noc, przyszli inni faceci i Brody Davis nas podniósł. Różni faceci zawsze pomagają nam wygrywać takie ciasne mecze.”

Davis pokonał pięć 3-te dla Mohegan i zakończył z 17 punktami. Tak samo zabójczy był starszy Brock Gage, który po przerwie zdobył wszystkie 15 swoich punktów.

– Potrzebowaliśmy meczu w latach dwudziestych w przerwie, był tam i mieliśmy dobry trzeci kwartał, ale szczerze mówiąc, myślę, że różnica polegała na Brooks Gage – powiedział trener Park Mike Gibbia. „Myślałem, że trafił za nich główne strzały i umieścił je z przodu”.

Gebea powiedział, że plan Patriotów polegał na utrzymywaniu tempa gry tak wolno, jak to tylko możliwe i próbie powstrzymania potężnego napastnika Morgantown przed szybkim zwiększeniem wyniku.

„Próbowaliśmy nieco zwiększyć nasz atak i staraliśmy się mieć dłuższy dobytek” – powiedział Gebbia. „Wiele drużyn, które grają (Morgantown) próbuje z nimi biegać, a kiedy to robisz, światła gasną. Możemy strzelać wysokie gole przeciwko większości drużyn, w których gramy, ale z Morgantown High musisz zmienić tempo trochę.”

Plan Gebbii zadziałał zgodnie z założeniami, ponieważ Morgantown prowadziło 21-18 w pierwszej połowie, ale Mohegansowi udało się nadrobić tempo w drugiej połowie, by przechytrzyć Park 40-32.

READ  Igrzyska Europejskie 2023: na czym polega i kto znalazł się w kadrze Wielkiej Brytanii?

„To był ich plan gry na nas już od pięciu lub sześciu lat i nie jest to tajemnicą”, powiedział Thalman z chichotem.

„Wiemy, że spróbują go spowolnić, rozprzestrzenić i być cierpliwym. Myślałem, że w większości nasza obrona była bardzo dobra, szczególnie w pierwszej połowie.”

Park również nie trafił dobrze z peryferii, co Gebbia przyznał się do obrony Morgantown, gdy trochę przekręcił swój strzał. Caleb Francis i Aiden Davis zrobili to trzy razy, ale kilku innych trzymało się krawędzi.

Mimo to Park zdołał prowadzić 12-2 w trzeciej kwarcie, dając im prowadzenie po raz pierwszy w meczu. Brett Phillips wykonał rzut rożny, prowadząc Patriots 34-31, ale to także początek serii 16-1 dla Morgantown, która ostatecznie zakończyła grę.

W końcu Gebbia wierzyła, że ​​to doskonałe doświadczenie Morgantown dało im przewagę nad młodszymi Patriotami.

– Numer jeden to ich doświadczenie – wyjaśnił Gbeya. „Po drugie, cała piątka ich nowicjuszy jest w stanie go złapać, uniknąć, zastrzelić i trudno im go chronić”.

Alec Boland pokonał Mohegan z 20 punktami, a Brody Davis (17) i Gage (15) również zdobyli dwa miejsca.

Z drugiej strony, Tallman był pod wrażeniem Parka i zastanawiał się, dlaczego Patrioty znajdują się poza pierwszą dziesiątką w kategorii AAAA.

„Ludzie są szaleni, nie mają Wheeling Park w pierwszej dziesiątce (ankieta AP)” – powiedział Tallman. Powinni być w pierwszej dziesiątce, są jedną z najlepszych drużyn, w jakich graliśmy przez cały rok i powinni być wyżej w rankingu.

Phillips Park prowadził z 16 punktami przy wsparciu Francisa (14) i Aidena Davisa (12).

Te dwie drużyny mogą spotkać się ponownie za tydzień w mistrzostwach Dystryktu 1, Dywizji 1, jeśli obie wygrają mecze półfinałowe w przyszły wtorek. Numer 4 Morgantown będzie gościł numer 4 Brooke, podczas gdy numer 2 Wheeling Park będzie gościł numer 3 John Marshall.

READ  Ukraina i Gruzja zdobywają tytuły drużynowe świata w szermierce na wózkach w Polsce

Ale zanim rozpoczną się play-offy, Park pojedzie w piątek, by zagrać w Martinsburgu, a Morgantown gościć będzie Musilmana jeszcze tego samego dnia.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej