Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy wyciek Apple ujawnia szokujący projekt iPhone’a 15

Poniżej aktualizacja z 31.01. Ten post został pierwotnie opublikowany 28 stycznia

Apple zszokowało fanów iPhone’a w zeszłym roku stopniem zróżnicowania między modelami iPhone 14 i iPhone 14 Pro. Teraz nowy przeciek ujawnił, że przepaść między nimi będzie się powiększać wraz z pojawieniem się iPhone’a 15.

Współpracuj z Apple Laker Nieznany 21MacRumors ma to otwarty Wiele różnic w specyfikacjach i wyglądzie między modelami iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro, w tym informacje pochodzące z wewnętrznych dokumentów Apple, które wyciekły. Unknownz21 ma świetne osiągnięcia, raz otrzymał wczesną wersję iOS 14 miesięcy przed premierą.

Najnowsze informacje, które wyciekły, raczej nie przypadną do gustu nabywcom iPhone’ów z ograniczonym budżetem. MacRumors twierdzi, że dokumenty, które uzyskał „potwierdzają”, że nowy chipset Apple 3 nm A17 będzie dostępny wyłącznie dla modeli iPhone 15 Pro, a także przeprojektowana obudowa z Przyciski zasilania i głośności są w stanie stałym. Nawet łączność z telefonami będzie inna, z Wi-Fi 6E dedykowanym profesjonalistom – coś Poprzednie przecieki nie dyskryminowały.

Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, ze względu na jego bezprecedensowy charakter (na przykład wszystkie modele iPhone’a 14 korzystają z Wi-Fi 6), Unknownz21 udostępnił dokumenty publicznie. Zostało to również nazwane „wierzchołkiem góry lodowej”, z dodatkowymi wyciekami, w tym pełnymi obrazami, po fazie EVT (Engineering Verification Test), która rozpoczyna się w marcu.

Biorąc pod uwagę, że kilka przecieków powiedziało nam już, że modele iPhone’a 15 Pro będą ponownie wyposażone w doskonałe aparaty i ekskluzywne wyświetlacze ProMotion, prawie nigdzie iPhone 15 i iPhone 15 Plus nie będą na równi z ich droższym rodzeństwem.

Aktualizacja 01/30: Ujawniono więcej wiadomości na temat planów Apple dotyczących iPhone’a 2023, a raczej tego, co się już nie dzieje. Znany analityk Ming-Chi Kuo zrewidował swoje przewidywania, że ​​składany iPhone pojawi się w 2023 roku, Wspomniany że Apple zamiast tego skupiło się na składanym iPadzie.

Kuo mówi, że Apple tworzy składanego iPada z podstawką z włókna węglowego, dzięki czemu byłby lżejszy i trwalszy. Zdradził nawet, że Apple ma dostawcę tej części, firmę Anje Technology. Kuo twierdzi, że bardziej prawdopodobne jest wydanie w 2024 r., ale jest „pozytywny” co do tego przedziału czasowego i zdolności urządzenia do „zwiększania dostaw i ulepszania asortymentu produktów”.

Mark Gorman, dawniej Bloomberg wspomniany Apple pracuje nad projektem iPada z klapką, w którym dolna połowa składanego iPada pełni jednocześnie funkcję klawiatury podczas pisania. Gorman przewidział, że premiera nastąpi dopiero w 2026 roku, co postawi dwóch zawodników wagi ciężkiej w opozycji. Fani Apple mają nadzieję, że Kuo ma rację.

Aktualizacja 01/31: Ming-Chi Kuo ujawnił więcej informacji na temat przyszłych planów Apple dotyczących iPhone’a. słynny analityk Stany Że iPhone 15 Pro Max (prawdopodobnie Ultra) będzie jedynym modelem iPhone’a 15 wyposażonym w aparat peryskopowy, funkcję umożliwiającą wyższy poziom zoomu optycznego.

To potwierdza jego poprzednie przecieki, ale główną wiadomością jest to, że Kuo twierdzi, że nie będzie to częścią szerszego przejścia iPhone’a na kamery peryskopowe — przynajmniej przez kilka lat:

Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, nowy, topowy model iPhone’a 15 (15 Pro Max lub 15 Ultra) 2H23 (15 Pro Max lub 15 Ultra) zostanie wyposażony w aparat peryskopowy.Rynki oczekiwały, że dodanie aparatów peryskopowych do większej liczby modeli iPhone’a zwiększy popyt na ulepszenia obiektywów w 2023 r. -2024. Ale moja ostatnia ankieta wskazuje, że tylko jeden iPhone 16/topowy model w 2H24 będzie miał aparat Periscope, a nie dwa modele, których oczekiwał rynek.

To będzie szok dla fanów iPhone’a, biorąc pod uwagę powszechne zastosowanie aparatów Periscope w konkurencyjnych flagowych smartfonach. Co więcej, wskazuje to, że Apple stara się rozszerzyć zróżnicowanie funkcji nawet w modelach iPhone’a Pro.

Tak, dłuższa żywotność baterii zawsze była zaletą iPhone’a Pro Max, ale jest to bardziej związane z fizycznym rozmiarem niż z pragnieniem Apple, aby iPhone Pro był gorszy. Jednak kamery peryskopowe nie wymagają korpusu o rozmiarze Pro Max. Tworzenie celowego zróżnicowania funkcji (które nie jest konsekwencją rozmiaru fizycznego) nie jest linią, którą Apple wcześniej przekroczyło w swoich seriach iPada Pro i MacBooka Pro.

W rzeczywistości ostatni raz Apple próbował tego z konfiguracją podwójnego i pojedynczego tylnego aparatu iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus w 2017 roku. Chociaż w tym wcieleniu iPhone’a Plus był odpowiednikiem dzisiejszych modeli Pro.

Apple jest tradycyjnie liderem w segmentacji produktów, ale jest to ryzyko. Zwłaszcza w związku z globalną podwyżką cen, oczekuje się, że firma wprowadzi linię iPhone’a 15 jeszcze w tym roku.

Apple podejmuje tutaj duże ryzyko. Sprzedaż iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus To było rozczarowujące, gdzie kupujący decydują się na rozłożenie wyższych kosztów modeli Pro na umowy z przewoźnikami, aby uzyskać wyraźne korzyści, jakie przynoszą. Poszerzenie tej luki raczej nie zwiększy sprzedaży iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus.

Według przecieków rozwiązaniem Apple jest klasyczna strategia kija i marchewki. Twierdzi się, że Apple wprowadzi projekt Dynamic Island do standardowych modeli. kij Wzrost cen iPhone’a 15 Pro. Czy hazard się opłaci, czas pokaże.

Więcej o Forbesie

Więcej z ForbesaNowy wyciek Apple dodaje obawy o cenę iPhone’a 15

READ  Dietetyk Paula Norris dzieli się metodami oszczędzania kalorii, o których musisz wiedzieć