Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy wariant IHU Covid zawierający 46 mutacji niepokoi ekspertów we Francji

Podczas gdy świat zmaga się z wysoce zaraźliwym szczepem Covid Omicron, naukowcy we Francji zidentyfikowali niepokojący nowy szczep, który ma 46 mutacji.

Nazwany IHU nowy wariant B.1.640.2 do tej pory zainfekował 12 osób mieszkających w południowo-wschodniej Francji. W artykule badawczym opublikowanym na medRxiv naukowcy stwierdzili, że pierwszy przypadek dotyczy osoby z historią podróży do Kamerunu w Afryce Zachodniej.

Jednak eksperci szybko stwierdzili, że tylko dlatego, że odkryto nowy wariant, niekoniecznie oznacza to, że IHU okaże się tak zakaźny jak inne szczepy, w tym Omicron.

W analizie autorzy znaleźli „46 mutacji”, które nie były monitorowane w innych krajach i nie zostały zaklasyfikowane jako wariant badany przez Światową Organizację Zdrowia.

Genom uzyskano przez sekwencjonowanie następnej generacji. Autorzy artykułu twierdzili, że osoba zidentyfikowana z wariantem IHU została w pełni zaszczepiona. Osoba uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa po powrocie z trzydniowej podróży do Kamerunu.

Autorzy artykułu stwierdzili, że „kolejne wykrycie… trzech mutacji w genie kolczastym do badań przesiewowych wariantów… jest niezgodne z wzorcem wariantów delta zaangażowanym w prawie wszystkie infekcje SARS-CoV-2 w tamtym czasie”.

Argumentując, że pojawienie się nowego wariantu podkreśliło znaczenie „nadzoru genetycznego”, autorzy stwierdzili, że ich obserwacje po raz kolejny wykazały „nieprzewidywalność pojawienia się nowych wariantów SARS-CoV-2”.

W długim wątku na Twitterze epidemiolog i pracownik Federacji Amerykańskich Naukowców, Eric Vigel-Ding, powiedział, że nowy wariant jest monitorowany, aby ocenić, jak zaraźliwy lub niebezpieczny może być.

„Cały czas odkrywane są dziesiątki nowych wariantów, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​będą bardziej niebezpieczne.

„To, co czyni ten wariant bardziej znanym i niebezpiecznym, to jego zdolność do reprodukcji ze względu na liczbę mutacji, które zawiera w stosunku do oryginalnego wirusa”.

Dodał: „Właśnie wtedy staje się »innym rodzajem niepokoju« – jak Omicron, który jest bardziej zaraźliwy i wcześniej nieuchwytny, odporny. Dopiero okaże się, do jakiej kategorii będzie należała ta nowa forma”.

READ  Perspektywy przystąpienia Rumunii i Bułgarii do Schengen przed głównym głosowaniem w Brukseli są ponure