Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy raport to „głos zaufania” dla Space Hub Sutherland

Dyrektor deweloperów Highlands and Islands Enterprise powiedział, że SpaceHub Sutherland otrzymał „główne wotum zaufania” w nowo opublikowanym raporcie.

Raport analizuje potencjalny wpływ kosmodromu i przewiduje, że przyniesie on ogromne korzyści w zatrudnieniu i turystyce nie tylko prowincji, ale także wyżynom i szerzej Murray.

Oczekuje się, że stacja kosmiczna położy podwaliny pod „Northern Space Cluster”, który może stworzyć do 740 miejsc pracy w górach i na wyspach oraz pobudzić gospodarkę regionu o 56 milionów funtów rocznie do końca tej dekady.

Z biznesowego punktu widzenia klaster to geograficzna koncentracja powiązanych ze sobą firm i organizacji w określonej dziedzinie.

Wizualizacja NORR satelitów wystrzelonych na orbitę z Space Hub Sutherland.

Nowy raport, zatytułowany The North Highland and Moray Space Cluster Strategy, został opracowany przez prestiżową, globalną firmę świadczącą usługi profesjonalne Jacobs.

Został zamówiony przez Izbę Handlową Caithness w imieniu Caithness and North Sutherland Regeneration Partnership, którego celem jest przyciągnięcie biznesu kosmicznego do North Highlands i Moray.

Fundusze pochodziły od Dounreay Site Restoration Ltd (DSRL) oraz Highlands and Islands Enterprise, które buduje Space Hub Sutherland na ziemi należącej do Melness Crofters’ Trust w A’Mhoine.

David Oxley, dyrektor ds. projektów strategicznych w HIE, powiedział: „Jacobs jest światowym liderem w tego typu analizach, a ich odkrycia są ogromnym wotum zaufania dla Space Hub Sutherland.

Naszym głównym celem przy opracowywaniu tego projektu zawsze było przynoszenie znaczących korzyści społeczności lokalnej oraz szerszej szkockiej i regionalnej gospodarce.

„To bardzo wiarygodny raport i wierzymy, że wspiera naszą wizję Północnej Kompleksu Kosmicznego, opartego na komercyjnym porcie kosmicznym w Sutherland, oraz pozytywny wpływ, jaki wygeneruje”.

Sutherland Space Hub może stać się pierwszym kontynentalnym portem kosmicznym w Europie.

Sam port kosmiczny będzie obsługiwać ponad 40 pełnoetatowych miejsc pracy, gdy będzie w pełni operacyjny, z 12 startami rocznie. Jednak Jacobs twierdzi, że więcej miejsc pracy zostanie stworzonych w budownictwie i turystyce, a planowane jest przyciągnięcie ponad 4400 odwiedzających rocznie, których wydatki zwiększą lokalny biznes hotelarski.

READ  Uwaga asteroida! NASA ostrzega przed kosmicznymi skałami przyspieszającymi w kierunku Ziemi

Model wpływu ekonomicznego Jacobsa szacuje, że do 2030 r. rozwój może zapewnić kolejne 520 miejsc pracy w pozostałej części Szkocji, w tym u producentów rakiet kosmicznych Orbex w Forres i 140 w innych częściach Wielkiej Brytanii.

Jacobs szacuje, że Northern Space Cluster może stworzyć 740 miejsc pracy na wyżynach i wyspach oraz pobudzić regionalną gospodarkę o 56 milionów funtów rocznie do końca tej dekady.

„Jako komercyjny port kosmiczny, Space Hub Sutherland odegra ważną rolę w przynoszeniu dochodów i zatrudnienia w regionie North Highland i Moray” – powiedział Ian Ross, prezes Caithness and North Sutherland Regeneration Partnership.

„Pomoże zatrzymać wysoko wykwalifikowanych ludzi na północnych wyżynach i zapewni młodym ludziom możliwości powstrzymania przepływu migracji ludności.

„Space Hub Sutherland rozpocznie dalszy rozwój grupy kosmicznej Moray i wesprze cele brytyjskiego i szkockiego rządu dotyczące rozwoju sektora kosmicznego”.

Trudy Morris, dyrektor generalny Izby Handlowej w Kyiths, powiedziała: „Oprócz oczywistych korzyści ekonomicznych dla regionu, ten raport pokazuje również zdolność, odporność i chęć lokalnego łańcucha dostaw do wykorzystywania szans w ekscytującej nowej branży.

„Dzięki doświadczeniu w wielu sektorach energetycznych, nasz wysoko wykwalifikowany lokalny łańcuch dostaw jest gotowy i jest w stanie obsłużyć brytyjski sektor kosmiczny w miarę rozwoju tego ekscytującego rozwoju”.

„Space Hub Sutherland już teraz jest katalizatorem nowych miejsc pracy i możliwości biznesowych w North Highlands i Moray — a liczba ta wzrośnie tylko w nadchodzących latach” — powiedział dyrektor generalny Orbex, Chris Larmore.

Pełny raport można pobrać pod adresem https://www.cnsrp.org.uk/space-cluster/.


Czy chcesz odpowiedzieć na ten artykuł? Jeśli tak, dotknij Tutaj Prześlij swoje pomysły, a mogą zostać opublikowane w formie drukowanej.