Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy polski rząd zamyka kanał informacyjny w związku z reformami

Nowy polski rząd zamyka kanał informacyjny w związku z reformami

Z raportów wynika, że ​​w środę, 20 grudnia, nowy proeuropejski rząd Polski pod przewodnictwem premiera Donalda Tuska zawiesił publiczny kanał informacyjny i odrzucił administrację mediów w kraju, próbując przywrócić „bezstronność” mediów publicznych. Reutera.

Posunięcie to wpisuje się w wysiłki reformatorskie Duska po tym, jak jego koalicja przejęła w zeszłym tygodniu władzę od nacjonalistycznej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która podważyła niezależność sądów, nadwyrężyła stosunki z Unią Europejską i zmieniła rząd podczas jego ośmioletnich rządów. -Własne media to narzędzie propagandy.

Zgodnie z uchwałą podjętą w środę w nowym parlamencie,

Należy odejść od kierowania telewizją państwową (DTV), radiem i agencją informacyjną PAP.

Zdaniem Reutersa uchwała wezwała wszystkie władze publiczne do „natychmiastowego podjęcia kroków w celu przywrócenia konstytucyjnego porządku w zakresie dostępu obywateli do rzetelnych informacji i funkcjonowania mediów publicznych”.

PiS ostro skrytykował środowe zwolnienia, a część polityków PiS zajęła budynki TVP i innych państwowych mediów, co doprowadziło do interwencji policji w celu utrzymania porządku.

Choć ogólnopolska całodobowa telewizja informacyjna TVP Info, która próbowała ukazać Tuska jako nieuczciwego polityka pozostającego pod wpływem Niemiec i Rosji, zaprzestała nadawania, rząd obiecał utworzenie nowych stacji o bardziej zrównoważonym podejściu.

Zwolennicy TVP Info argumentują, że jej zamknięcie zaszkodziłoby różnorodności punktów widzenia.

Lider PiS Mateusz Morawiecki stwierdził, że zwolnienia są nielegalne i już we wtorek wieczorem politycy PiS przyszli do TVP „w obronie demokracji”, podczas gdy opozycja zarzucała im, że bronią wolności propagandy, a nie wolności mediów.

Reporterzy bez Granic (RSF) wezwali rząd do przyjęcia kompleksowej ustawy o wolności mediów publicznych w celu ograniczenia wpływów politycznych na nadzór, finansowanie i nominacje na stanowiskach kierowniczych. Paol Salai podkreślił, że media publiczne nie powinny być powiązane z żadną partią polityczną i wezwał do szerszych reform wykraczających poza zmiany personalne.

READ  Fintech gospodarki o obiegu zamkniętym Fairown wchodzi do Polski

Przeczytaj także: Donald Tusk zaprzysiężony na premiera Polski

Podążaj za nami Facebook I X!