Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy pakiet sankcji ze strony Unii Europejskiej zostanie przyjęty w ciągu najbliższych dwóch miesięcy

Nowy pakiet sankcji ze strony Unii Europejskiej zostanie przyjęty w ciągu najbliższych dwóch miesięcy

polskiego premiera Mateusza Morawieckiego Powiedział W wywiadzie udzielonym 25 marca powiedział, że UE powinna przyjąć 11 rundę sankcji przeciwko Rosji w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, mimo że niektóre kraje stoją w obliczu „wypalenia” z powodu dalszego wspierania Ukrainy.

W rozmowie z prywatnym polskim nadawcą RMF FM Morawiecki powiedział, że kolejna runda sankcji mających ukarać Rosję za wojnę z Ukrainą będzie w programie UE „w nadchodzących tygodniach”, ale przyznał, że blok już czuje się przytłoczony.

Morawiecki powtórzył, że Polska pracuje nad tym, aby Komisja Europejska zwracała uwagę na „pętle i luki”, które Rosja wykorzystuje do unikania sankcji. Dodał, że Polska jest także wśród krajów, które będą wchodzić w skład nadchodzącego pakietu sankcji.

Dlatego zadaniem Polski jest przekonanie europejskich partnerów, że to, co dzieje się na Ukrainie, jest całkowicie nie do zaakceptowania, że ​​żyjemy w kluczowym momencie historycznym i musimy odpowiednio na to zareagować.

Unia Europejska przyjęty Dziesiąta runda sankcji pod koniec lutego. Sankcje obejmowały dodatkowe restrykcje handlowe wobec Moskwy, co utrudniało prowadzenie brutalnej wojny.

Podczas gdy Unia Europejska, Stany Zjednoczone i inni proukraińscy zwolennicy nadal nakładają sankcje, niezależne doniesienia mediów i badania wykazały, że Rosja może znaleźć sposoby na obejście sankcji mających na celu zagłodzenie moskiewskiej gospodarki i przemysłu obronnego.

Ale prezydent Wołodymyr Zełenski wzywa Zachód do przyspieszenia sankcji wobec Rosji.

Potrzebujemy szybkości – szybkości naszych umów, szybkości naszych dostaw… szybkości podejmowania decyzji ograniczających rosyjski potencjał” – powiedział Zełenski 17 lutego. „Nie ma alternatywy dla szybkości, ponieważ jest to szybkość, z jaką żyje się zależy.”

READ  Aktualizacja tras w sieci Polskich Linii Lotniczych LOT