„Polska, Naród Maryi, Ziemia Świętych i Błogosławionych!”
W ten sposób kardynał Marcelo Semaro, przewodniczący Kongregacji Nauki Świętych, zakończył swoją posługę w Wielkim Kościele Warszawskim z kardynałem Stefanem Wysiaskim i Matką Eliphedą Rhea Saga.
Wymiar maryjny był głównym tematem estetyki. Data maryjna jest też symbolem znacznie silniejszym niż pozostałe. To również było widoczne w użytych niezwykłych pozostałościach, a także w opowieściach o niezwykłej przyjaźni, którą podkreślała Patification.
Data maryjna z polską historią
Wrzesień daje nam Tydzień Maryjny – trzy święta w ciągu ósmego: Narodzenia Maryi (8 września), Imienia Maryi (12 września) i Matki Bożej Sokas (15 września).
Biorąc pod uwagę intensywną maryjną kult nowych błogosławieństw, nie dziwi fakt, że Marion wybrała tę datę. Mniej znane jest to, że Święte Imię Maryi, 12 września, ma powiązania polskie.
Bitwa pod Wiedniem miała miejsce w dniach 11-12 września 1683 r. Król Jan III Sobieski dowodził polskimi wojskami w bitwie z Turkami Osmańskim; Przyszłość chrześcijańskiej Europy jest zagrożona, jeśli siły muzułmańskie zajmą Wiedeń.
Sobieski zwyciężył, a Juliusz Cezar przyjął sentymenty chrześcijańskie: Przyszedłem, zobaczyłem, Chrystus triumfuje! („Przyszedłem; widziałem; Chrystus zwyciężył!”) W następnym roku papież Innocenty XI ogłosił 12 września świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na cześć wojny wiedeńskiej.
Sobieski, czczony jako jeden z najlepszych Polaków w historii, został pochowany w Katedrze Św. Św. Jan Paweł II odprawił swój pierwszy obrzęd kapłański w 1946 r. na ołtarzu w niewielkiej odległości od grobu Zofii.
Oczywiście nie tylko chrześcijanie pamiętają. Data ataków z 11 września w 1683 roku została wybrana, aby pomścić utratę islamu w Wiedniu.
Intensywna pobożność maryjna błogosławionego Szczepana i biorąc pod uwagę jego własną rolę jako ojca-obrońcy narodu w czasach komunizmu, data jest równie ważna jak samo miejsce.
Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie została oficjalnie otwarta w 2016 roku, z okazji 225. rocznicy obietnicy złożonej przez polski parlament w 1791 roku. 3 maja 1791 Dzięki Konstytucji obiecano budowę świątyni Opatrzności Bożej. Cztery lata później Polska została wymazana z mapy Europy. Ale Polska dotrzymała obietnicy, a gdy niepodległość i dobrobyt powróciły po komunizmie, 200 lat później zbudowano świątynię.
Wymagania dotyczące wyzwalania
Niezwykłe pozostałości innych sakralnych „architektonicznych” rozkoszy wykorzystano na pomniki nowych błogosławieństw.
Dla błogosławionego Stefana pusty portret Matki Boskiej Sistochowej przedstawia tortury, na których przedstawił swojego pierwszego księdza jako księdza, gdzie został wyświęcony na biskupa. Dlaczego pusty cień?
Błogosławiony w 1966 roku z okazji 1000-lecia polskiego chrześcijaństwa, Stephen poprowadził dużą produkcję. Przez dziewięć lat wysyłał kopię ikony częstochowskiej czczonej we wszystkich kościołach w Polsce. Dziesiątki tysięcy przybyły na gniew komunistycznego reżimu. Więc reżim zakazał ikonie podróżowania! Błogosławiony Stefan wysłał zamiast tego puste zdjęcie – a tłum się powiększył. Dobrze, że ci wielbiciele tańczą na grobie komunizmu.
Jeszcze bardziej niezwykły jest pomnik Błogosławionej Elifety Rhea Saka, z pomnikami czytanymi w alfabecie Braille’a w dwuręcznej rzeźbie. Matka Elipheta założyła zakon, aby służyć innym niewidomym. Młodsza Rhea, która jako młoda kobieta straciła wzrok, podróżowała po całej Europie, aby wykorzystać bogactwo swojej rodziny do poznania najlepszych praktyk pomagających niewidomym godnie żyć. Po powrocie do Polski stworzył dla Polski znaki Braille’a. Ona to zrobiła pierwsza. Podczas Komunii św. jedną z modlitw wiernych odczytał niewidomy z mowy Braille’a.
Przyjaźń duchowa
Nierzadko święci mają świętych towarzyszy. Myślimy o Ignacym i Franciszku Ksawerym Loyoli, Ks. Bosko i Dominiku Savio, czy Janie Pawle i Matce Teresie.
Duchowa przyjaźń dwojga nowych Błogosławionych jest budująca i uwydatniona w Kazaniu Kardynała Semaro, często czytanym w polskim tłumaczeniu Biskupa Warszawskiego Piotra Jeremy’ego.
Ojciec Stephen Vysyasky poznał swoją matkę Elipeta Saga w 1926 roku, dwa lata po jego nominacji. W 1920 r., kiedy był klerykiem, poznał swojego ojca, Watyszowa Kurnikowicza, który stał się ojcem duchownym, jeden z „największych wpływów” w jego życiu, powiedział później kardynał Wysiaski. Ojciec Kournikovich był blisko sióstr matki Elipety, dla których był także ojcem duchowym. W ten sposób spotkały się dwoje „dzieci”. Kournikovich wykładał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim pod koniec lat dwudziestych, gdzie wzrastał jego wpływ na księdza Wysiaskiego.
W 1930 r. ksiądz Kournikovich osiadł na stałe w Laskach, pośród kościoła ufundowanego przez Matkę Elipetę.
Ojciec Kournikovich zmarł w 1946 r. i został już ogłoszonyWasza Ekscelencjo„Może dołączyć do swoich duchowych dzieci na ołtarzach.
Matka Elipheta założyła swoją wspólnotę dla niewidomych w podwarszawskim miasteczku Laski. Podczas II wojny światowej błogosławiony Stefan spędzał czas ze swoimi siostrami i dziećmi i schronił się tam. Jednocześnie był kapelanem bojowników antypolskich podczas powstania warszawskiego 1944 roku.
Kardynał Semaro wspomina, że podczas pobytu w Laszlo ojciec Vyacheski odkrył płonący papier wyrzucony ze zwęglonych ruin stolicy.
„W nim przeczytał słowa:„ Spodoba ci się” – powiedział kardynał Semero. [the Warsaw Uprising] Dla nas i całego świata. Apel i referencja: spodoba ci się.
„Nienawistnik jest już zgubiony” – dodał.
„Oboje wiedzą, jak uzupełniać się nawzajem siłą, wytrwałością i odwagą” – głosił kardynał Semaro o ich świętej przyjaźni. „Była osobiście zaangażowana w pomoc wszystkim, którzy doświadczyli nadużyć i ograniczeń, w praktykowaniu ich wolności i wyrażaniu swojej wiary;
Matka Saga była osobą, która nieustannie stawała w obliczu swojego dobrego Pana. Dlatego była w stanie z miłością dzielić się i pielęgnować tak wielu wokół siebie ”- kardynał Wysiaski świętował pogrzeb swojego przyjaciela w 1961 roku.
Polscy biskupi w liście do konfesjonału zauważyli, jak głęboka była ta przyjaźń.
Zanim wyjechał do Rzymu na sesje [Second Vatican] Sobór w tamtych czasach przychodził do jego grobu, aby chwilę pomodlić się, nie powiadamiając Luskiego i nie zapowiadając się, przed trudnymi rozmowami z komunistycznymi urzędnikami” – napisali biskupi. Co roku po Wielkim Czwartku, z wyjątkiem pobytu w więzieniu lub choroby Komenda W kongregacji uda się do Lasek z niewidomymi, siostrami i zwykłym personelem ośrodka i zostanie napełniony mocą płynącą ze światła krzyża paschalnego, aby miłość Chrystusa mogła być dana wszystkim .
Dwaj przyjaciele będą razem imprezować – Elipeta pobłogosławiony 19 maja, a Stephen pobłogosławiony 28 maja.
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Why InsFollowPro.com is the Best Place to Buy Instagram Likes
Jak obstawiać baseball u Rabona bukmacher
W ślad za Łotwą, Polska rozważa wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego, białoruskiego zboża – Euractive