Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy Kindle firmy Amazon zajmuje szczególne miejsce w Twoim dniu • Rejestr

ponowne rozważenie Czytnik e-booków Kindle Paperwhite firmy Amazon rozwiązał dla mnie wiele problemów i przezwyciężył wadę mojego iPada. Gdyby tylko to nie uczyniło mnie winnym dodania kolejnego urządzenia do mojego i tak już pełnego życia komputerowego.

Kiedy dochodzę do wieku średniego, częściej noszę okulary do czytania. Przyszedłem do nich dość późno i mam iPada, który pozwala mi czytać e-booki z rozszerzonym tekstem, więc powoli przyzwyczajałem się do zwykłego korzystania z moich specyfikacji. Jednak używanie tabletu stwarza ostatnio problem rozpraszania uwagi: w nocy mogę prawie zasnąć, zanim przeczytam zbyt dużo książki. Innym problemem jest to, że druga osoba w łóżku nie docenia silnego światła z tabletu.

Moim rozwiązaniem dla obu problemów jest Kindle Paperwhite Signature Edition firmy Amazon.

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Kindle, doświadczenie Paperwhite 2021 będzie bardzo znajome. Jest to smukłe urządzenie, które nie ma nic poza czarno-białym ekranem e-ink, który lekko migocze podczas przewijania, aby przewracać strony. Urządzenie jest ściśle powiązane ze sklepem z e-bookami Amazona, ale toleruje książki wolne od DRM pozyskiwane gdzie indziej, jeśli nauczysz się kilku sztuczek.

Amazon Kindle Edycja Premium

Nowa edycja Kindle Signature Edition firmy Amazon.

Kliknij, aby powiększyć.

Nowy Paperwhite dodaje port USB-C oraz, w wersji Signature, bezprzewodowe ładowanie. Zaktualizowano również interfejs użytkownika – w szczególności za pomocą procedury konfiguracji, która jest typowa dla tego, jak użytkownicy chodzą przez pierwsze 15 minut korzystania z urządzenia i synchronizują je ze swoimi cyfrowymi światami.

W nocy zapala się – dosłownie i w ładnie wyciszony sposób, dzięki czemu tekst jest czytelny w ciemności, ale nie przeszkadza nikomu w pobliżu ani w łóżku, ani w samolocie (jeśli ktoś z nas znów przyleci). Dobrze wyświetla tekst, ilustracje przyjemne – mógłbym przeczytać komiksy, ale bym tego nie wybrał.

Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie jest zwinne i zabawne, ale ma kilka wad.

READ  Xiaomi po raz pierwszy wyprzedza Apple jako drugi sprzedawca smartfonów

Uważam, że Paperwhite jest za mały i nie oferuje trybu poziomego, aby zapewnić alternatywny uchwyt. Zwiększenie rozmiaru tekstu do punktu, w którym mogę go przeczytać bez specyfikacji, oznacza, że ​​na domyślnej stronie pojawia się niewiele tekstu – dzięki czemu strona jest wystarczająco duża, aby zamienić ją w dobrą lekturę, która wygląda, jakby nadchodziła z ciągłą falą.

Listy mogą być trudne do znalezienia i nie są intuicyjnie zagnieżdżane. Byłoby też fajnie, gdyby port USB-C mógł obsługiwać słuchawki, dzięki czemu można by uruchomić doskonałą synchronizację Amazona między eBookami i audiobookami. Takie postępowanie miałoby sens, biorąc pod uwagę, że Paperwhite jest dostarczany z 32 GB pamięci.

Ale ogólnie jest fajnie.

Teraz do spowiedzi

Paperwhite znalazł miejsce jako czwarty komputer, którego używam o różnych porach dnia.

Z samego rana korzystam z telefonu, aby nadążyć za światem i słuchać wiadomości radiowych, a potem przełączam się na tablet, aby korzystać z aplikacji do czytania gazet. Pojawia się po kilku godzinach pisania tego typu rzeczy na komputerze, zanim wracam do telefonu, żeby zagrać w jakieś gry przed obiadem, a potem często używam tabletu, aby wyszukać przepis na obiad. Po obiedzie wróciłam do telefonu, żeby rozwiązać problem Codzienna łamigłówka słowna, przed wejściem na pokład Kindle do przeczytania.

Przyznaję, że to dość dekadenckie.

Zwiększenie liczby komputerów, których używam codziennie do czterech, wydaje się znaczące. Ale też poczułem się winny, że Paperwhite Signature Edition za 190 USD stał się częścią mojego życia, gdy wystarczyło trochę dyscypliny i iPada za 329 USD.

Apple niedawno dodał do iOS funkcję o nazwie Focus, która obiecuje możliwość skonfigurowania okien czasowych, podczas których uruchamiane będą tylko niektóre aplikacje. Próbowałem go użyć do stworzenia reżimu przed snem na moim iPadzie, który pozwala na korzystanie z aplikacji e-czytników, ale uniemożliwia mi korzystanie z przeglądarki, klienta poczty e-mail lub mediów społecznościowych – niestety Focus nie był w stanie określić, czy te aplikacje są używane.

READ  Pokémon Diamond i Pearl Remakes zajęły 3 miejsce na wykresie NPD w listopadzie

W ten sposób Paperwhite umocnił swoją rolę jako czwarty komputer w moim życiu, a korzystanie z iPada spadło.

Myślę, że moje zdrowie też się poprawiło. Ostatnio żułem powieści i nie mogę się doczekać, aby zrobić więcej, zamiast sprawdzać więcej wiadomości i mediów społecznościowych. Z wyjątkiem oczywiście nagrywać. ®