Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy interfejs użytkownika Xbox Home firmy Microsoft wygląda jeszcze lepiej z większą ilością miejsca na tapety

Nowy interfejs użytkownika Xbox Home firmy Microsoft wygląda jeszcze lepiej z większą ilością miejsca na tapety

Firma Microsoft przerobiła swój główny interfejs użytkownika konsoli Xbox, aby lepiej pasowała do obrazów tła i upraszczała dostęp do kluczowych części pulpitu nawigacyjnego konsoli Xbox. Gigant oprogramowania wstrzymał test nadchodzącego interfejsu użytkownika Xbox Home w zeszłym miesiącu, aby go przerobić i uzyskać wynik Wygląda na dużą poprawę Dla posiadaczy Xboksa.

Nowy interfejs użytkownika Xbox Home przesuwa kafelki aplikacji i gier w dół, dzięki czemu jest więcej miejsca na zobaczenie tła. Rozmiary kafelków również zostały zmniejszone, a nowa responsywna grafika gry odświeża tło po najechaniu kursorem na niektóre gry i aplikacje.

Stary test Microsoft Home UI.
Obraz: Microsoft

Nowy interfejs użytkownika Xbox Home.
Obraz: Microsoft

U góry znajduje się nowy pływający interfejs użytkownika, który zapewnia szybki dostęp do biblioteki gier i aplikacji, Microsoft Store, Xbox Game Pass, wyszukiwania i ustawień. To menu szybkiego dostępu oznacza, że ​​nie musisz nawet poruszać się po zwykłych częściach pulpitu nawigacyjnego Xbox, aby szybko uzyskać dostęp do całej biblioteki gier.

Microsoft testuje ten nowy interfejs użytkownika Xbox Home w odcinkach testowych Alpha Skip-Ahead i Alpha Xbox Insider w tym tygodniu i prawdopodobnie zostanie wprowadzony na konsole Xbox w nadchodzących miesiącach. „Zaprojektowaliśmy setki opcji, następnie udoskonaliliśmy je za pomocą prototypów, a na koniec przetestowaliśmy je w naszych laboratoriach badawczych, aż znaleźliśmy taki, który, mamy nadzieję, pokochają” — mówi Ivy Krislov, starszy menedżer produktu, który kieruje Xbox Experiences. „Równoważy doświadczenie, dostępność, funkcjonalność i potrzeby naszej społeczności”.

READ  Animacja śmierci z Callisto Protocol nie została jeszcze wykonana