Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy film Mawaru Penguindrum, aby poprawić tempo anime

Największą wadą Mawaru Penguindrum było słabe tempo, ale nadchodzący remake filmu ma szansę to naprawić.

Niedawno ogłoszono anime Kunihiko Ikuhara z 2011 roku Mawaro Penguendrum Film zostanie przerobiony w 10. rocznicę powstania. Kinematografia, Odpowiedz: Kurs Penguindrum, Będzie to zmodyfikowana wersja oryginalnego anime, składająca się z 24 odcinków, ale będzie zawierała również nowe sceny. Dzięki intensywnemu czasowi działania film ma doskonałą okazję do naprawienia największego problemu w anime: szybkości.

Mawaro Penguendrum Za nimi podążają rodzeństwo Takakura, bracia Kanba, Shuma i ich schorowana młodsza siostra Himari. Podczas wycieczki do akwarium z rodzeństwem Himary nagle umiera, ale zostaje wskrzeszona w kapeluszu z tajemniczą ścieżką. Kapelusz zawiera oddzielną istotę, która kontroluje ciało Himari, kiedy je nosi, i ta istota mówi Kanbie i Shumie, że mogą uratować swoją siostrę, jeśli znajdą coś, co nazywa się Penguendrum, którego jedynym bohaterem jest dziewczyna imieniem Ringo Eugenum, która posiada pamiętnik, że ona wierzy, że uprzedza swój los.

Kontynuuj przewijanie, aby czytać dalej
Kliknij poniższy przycisk, aby szybko rozpocząć ten artykuł.

POWIĄZANE: Sailor Moon Vs The Slayers – która przedstawiła anime z lat 90. jako najlepszą kobiecą główną rolę

Pierwsza połowa serii składa się w dużej mierze z Kanby i Shumy próbujących zdobyć pamiętnik Ringo, który ich zdaniem jest Penguindrum. Te wczesne epizody wydają się powtarzalne, ponieważ ta sama historia powtarza się w kółko: Kanba mówi Shumie, by zdobyła dziennik, Shuma próbuje przekonać Ringo, by mu ją dał, Ringo odmawia i ściga ją, próbując osiągnąć swoje „przeznaczenie” . „Chociaż w każdym odcinku ujawniane są nowe informacje, zawsze stanowią one tylko niewielką część układanki, w wyniku czego przez połowę czasu trwania anime widzowie mieli niewielkie pojęcie o prawdziwym celu tej historii.

Dla kontrastu, druga połowa przebiega w szybkim tempie, z wieloma nowymi wydarzeniami w każdym odcinku. Złożona przeszłość rodzeństwa i zbrodnie ich rodziców zostają ujawnione, pojawia się czarny charakter, o którym nigdy wcześniej nie wspomniano, prawdziwy cel dziennika zostaje zbadany, Kanba i Himari stają się bardziej aktywni, a charakterystyczny surrealistyczny styl Ikuhary staje się bardziej widoczny. W porównaniu z pierwszą połową serii druga połowa wygląda czasem jak inne anime.

ZWIĄZANE Z: Jujutsu Kaisen: historia Yuty Okkotsu idealna do filmu (cbr.com)

Film ma doskonałą szansę na naprawienie tego problemu, ponieważ jego czas trwania będzie znacznie krótszy niż w anime, składającym się z 24 odcinków. Najlepszym sposobem byłoby podsumowanie pierwszej połowy historii i ograniczenie dziwnych zachowań otaczających Ringo i jej niewłaściwego wykorzystania dziennika. Może również wprowadzać elementy z drugiej połowy anime wcześniej, dzięki czemu nie mają poczucia, że ​​pojawiły się znikąd; Na przykład można dodać sceny nawiązujące do przeszłości rodzeństwa i prawdziwego istnienia złoczyńcy.

Mawaro Penguendrum Miał kilka innych drobnych problemów. Być może z powodu dziwnego tempa anime działania niektórych surowych postaci nie miały rzeczywistych konsekwencji, przez co ich łuki były zdezorientowane i niekompletne. Czasami zaklęcie pingwina rodzeństwa miało wpływ na historię, ale zwykle nie miało żadnego prawdziwego celu. Niektóre z retrospekcji pod koniec anime pojawiły się znikąd, bez prawdziwego kontekstu, pozostawiając widzów zastanawiających się, kiedy i dlaczego miały się wydarzyć. To mało prawdopodobne Odpowiedz: Kurs Penguindrum Wyeliminuje wszystkie te problemy, ale ma doskonałą szansę na polerowanie PenguendrumCiekawa historia, aby wreszcie mógł w pełni wykorzystać swój pełny potencjał.

Czytaj dalej: Battle Shonen ma to coś wspólnego ze kiepskimi horrorami

Goku Gohan

Ulubione postacie z Dragon Ball Akiry Toriyamy mówią o nim wiele


O autorze

READ  – Czy uważają, że Tallulah Roberts to Magnus Carlsen? Jak szachy Anna Kramling i Tallulah osiągnęły sławę