Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy 145-stopowy jacht Konrada stanie się po zwodowaniu największym jachtem w Polsce – Rob Report

Nowy 145-stopowy jacht Konrada stanie się po zwodowaniu największym jachtem w Polsce – Rob Report

Polska wkrótce miała nowego króla (lub król) na pełnym morzu.

Conrad Yachts ogłosił wprowadzenie na rynek swojego długo oczekiwanego superjachtu Ace w ciągu zaledwie dwóch miesięcy. Mierzący 145 stóp jacht stanie się największym jachtem, jaki kiedykolwiek zbudowano w Polsce i zdobędzie koronę jako okręt flagowy kraju. Tytuł ten należał wcześniej do 133-stopowego superjachtu Conrada Viatoris.

Zamówione przez szwajcarskiego właściciela, pierwsza jednostka od Ace Yard C144S Podatek. Jacht ten, będący owocem owocnej współpracy, został powołany do życia przez gwiazdorskich projektantów i architektów marynarki wojennej ze wszystkich zakątków globu. Jej elegancka powierzchowność jest dziełem brytyjskiego studia Raymond Langdon Design, a jej morską architekturę wykonała holenderska firma Diana Yacht Design. Mediolańska firma M2 Atelier napisała wnętrza, a wewnętrzny zespół Konrada zajął się budową. 133-metrowy poprzednik Ace został również napisany przez Raymonda Langdona, uważanego za jedno z najgorętszych studiów w projektowaniu superjachtów.

Ace mierzy 145 stóp od czubka do ogona.

Conrad Yachts

Nadchodząca Raja ma prosty łuk – co tłumaczy literę „S” w nazwie modelu – ze stalowym kadłubem i aluminiową nadbudówką. Na pokładzie znajduje się kabina armatorska, cztery kabiny VIP, cztery kabiny załogi oraz kabina kapitana. Oznacza to, że może pomieścić do 10 gości i 9 członków załogi.

Conrad Yachts C144S Superyacht Ace

Superjacht osiąga prędkość maksymalną 13 węzłów.

Conrad Yachts

Jeśli chodzi o grunt, Ace będzie wyposażony w dwa silniki Cat, co zapewni mu prędkość maksymalną 13 dni. Płynąc z bardzo spokojną prędkością 10 węzłów, jacht może pokonać około 4000 mil morskich.

Conrad Yachts C144S Superyacht Ace

Ace ma wystartować w październiku.

Conrad Yachts

Conrad rozpoczął prace nad Acem w stoczni gdańskiej latem 2020 roku i ma wodować statek na początku października. W budowie jest drugi kadłub serii C144S, a trzeci jest wystawiony na sprzedaż w firmie Denison. Może ten konkretny król Aby podzielić się koroną.

READ  Polska może zbudować ogrodzenie na granicy z Ukrainą