Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowe wymagania dotyczące numeru telefonu w Overwatch 2 odrzucają plany przedpłacone

Zdjęcie: burza śnieżna

Modernizacja: Blizzard właśnie udostępnił aktualizację na swojej stronie internetowej – ujawniając, że złagodzi wymagania dotyczące numeru telefonu dla większości obecnych graczy Overwatch. Jednak nowe konta nadal muszą spełniać wymagania SMS Protect. Oto pełne szczegóły w pliku Oficjalna aktualizacja forum:

„Zaprojektowaliśmy Overwatch 2 jako usługę na żywo, umożliwiającą nam reagowanie na różne opinie graczy. Podjęliśmy decyzję o usunięciu wymogu numeru telefonu dla większości istniejących graczy Overwatch. Każdy gracz Overwatch, który ma połączoną bitwę, będzie nie trzeba mieć konta sieciowego, które obejmuje wszystkich graczy, którzy grali od 9 czerwca 2021 r., aby podać numer telefonu do gry. Pracujemy nad tą zmianą i spodziewamy się, że zostanie uruchomiona w piątek, 7 października. Zaktualizujemy graczy. Kiedy stanie się skuteczne.

„Jesteśmy zaangażowani w zwalczanie destrukcyjnych zachowań w Overwatch 2 – konta, które nie były powiązane z Battle.net, a także nowe konta muszą spełniać wymagania SMS Protect, co pomaga zapewnić ochronę naszej społeczności przed oszustwami. Jeśli gracz zostanie przyłapany na angażowaniu się w zakłócające zachowanie, mogą Jego konto zostanie zbanowane bez względu na to, czy ma nowe konto, czy nie. Jako zespół będziemy nadal słuchać bieżących opinii i w razie potrzeby wprowadzimy dalsze poprawki w tym obszarze.


Oryginalny artykuł: Wypuszczono zamieć Monitor 2 Na początku tego tygodnia była to trochę katastrofa – z długimi kolejkami i problemami z łącznością.

Wygląda na to, że niektórzy ludzie nie mogą nawet przejść przez ekran logowania ze względu na nową „matrycę obrony” dla darmowej gry, która wymaga od użytkowników posiadania numeru telefonu połączonego z kontem, aby móc grać. To wszystko jest częścią dwuskładnikowego systemu uwierzytelniania Blizzarda, ale wydaje się, że przyprawia to niektórych bohaterów o poważny ból głowy.

jeden post na Overwatch subreddit, który do tej pory wygenerował ponad 700 recenzji, pokazuje, jak wielu użytkowników telefonów na kartę w niektórych lokalizacjach na całym świecie nie może użyć swoich numerów telefonów do „SMS Protect” swoich kont. Nie pozostawia im to innego wyboru, jak tylko usiąść na uboczu lub rozważyć nowego dostawcę.

„Porozmawiajmy o zakazie korzystania z telefonów na kartę – ach, będę szczery. Wiele osób na całym świecie (np. w niższych strefach ekonomicznych) korzysta z planów przedpłaconych. Wielu dostawców (np. MetroPCS) korzysta tylko z planów przedpłaconych. mówisz mi, że nie mogę zagrać w grę kupioną w 2016 roku z powodu mojego abonamentu? z prawdziwych wydarzeń.

„Wyobraź sobie, że wchodzisz do banku, a oni odmawiają ci otwarcia konta tylko dla rodzaju usługi telefonicznej, z której korzystasz (tj. Twój dostawca usług, taki jak MetroPCS). To przytłaczające i wręcz obrzydliwe. Napraw tego Blizzarda. „

Niektórzy użytkownicy w niektórych częściach świata zauważyli, że niekoniecznie jest to problem z telefonem na kartę, ponieważ ich urządzenie na kartę działa. Niektórzy uważają, że jest to bardziej związane z niektórymi dostawcami usług mobilnych, którzy nie wymagają od użytkownika podania identyfikacji przy zakupie. historia o Kotaku Zauważa, jak w tej chwili dotyczy to głównie amerykańskich graczy:

„Wydaje się, że ograniczenia dotyczące telefonu Blizzarda dotyczą przede wszystkim amerykańskich użytkowników abonamentu na kartę… Użytkownicy telefonów na kartę w innych krajach zgłaszali, że mogą zalogować się do gry bez problemów, czego oczekują niektórzy gracze, ponieważ ich kraj wymaga identyfikacji w celu zakupu telefonu na kartę lub dlatego, że Blizzard zablokował tylko znane plany telefonów na kartę”.

Niektórzy użytkownicy nawet teraz proszą o alternatywę dla ochrony SMS-ów. Blizzard wcześniej wyjaśnił, że dodaje ten nowy wymóg, aby zapewnić użytkownikom dodatkową warstwę bezpieczeństwa, a tym samym zmniejszyć liczbę oszustw i destrukcyjnych zachowań w grze.

READ  5 powodów, dla których flagowy iPhone 15 jest bardziej „Ultra” niż „Pro Max”

Jakie są twoje dotychczasowe doświadczenia z Overwatch 2? Czy masz jakieś problemy związane z telefonami komórkowymi? Powiedz nam w komentarzach.