Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowe ważne badanie wykazało, że wszechświat wyparowuje na naszych oczach

Nowe ważne badanie wykazało, że wszechświat wyparowuje na naszych oczach

Od czasu do czasu pojawia się historia, która całkowicie zmienia sposób, w jaki myślisz o kosmosie. Na przykład, czy wiesz, że wszechświat wyparowuje na naszych oczach?

Opublikowano nowe badanie, które koncentruje się na wpływie promieniowania emitowanego przez obiekty w Układzie Słonecznym na ogromny wpływ na otaczające je pola kwantowe.

Wynika to z teorii Stephena Hawkinga, że ​​czarne dziury tracą masę i z czasem wyparowują z efektem niezwykłej formy promieniowania.

Teraz astrofizycy Michael Wondrak, Walter van Swigelkoom i Heino Valcke z Uniwersytetu Radboud w Holandii stwierdzili, że ta niezwykła forma promieniowania pojawia się w innych obiektach, a także w czarnych dziurach.

Subskrypcja Do naszego bezpłatnego cotygodniowego biuletynu od Indy100

W rzeczywistości uważają, że „promieniowanie Hawkinga” można znaleźć w widzialnych obiektach w całym wszechświecie – a to może oznaczać, że wszechświat powoli wyparowuje na naszych oczach.

iStock

Wondrak mówi w badaniu opublikowanym w Fizyczne listy przeglądowe. „Oprócz dobrze znanego promieniowania Hawkinga istnieje również nowa forma promieniowania”.

„Pokazujemy, że z dala od czarnej dziury zakrzywienie czasoprzestrzeni odgrywa dużą rolę w powstawaniu promieniowania” – wyjaśnia van Swijelkoom. „Cząstki są już tam rozdzielane przez siły pływowe pola grawitacyjnego”.

Zasadniczo masywne obiekty w Układzie Słonecznym mogą powodować zakrzywienie czasoprzestrzeni wokół nich. Kiedy tak się dzieje, powoduje to wystarczające zmiany w polach kwantowych, aby wygenerować cząstki o właściwościach podobnych do promieniowania Hawkinga.

Falk powiedział: „Oznacza to, że obiekty, które nie mają horyzontu zdarzeń, takie jak pozostałości martwych gwiazd i inne duże obiekty we wszechświecie, również mają ten rodzaj promieniowania.

„Po bardzo długim czasie ostatecznie wyparuje wszystko we wszechświecie, podobnie jak czarne dziury. Zmienia to nie tylko nasze rozumienie promieniowania Hawkinga, ale także nasze spojrzenie na wszechświat i jego przyszłość”.

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania u góry strony, aby pomóc podnieść ten artykuł w rankingach indy100.