Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowe trzęsienie ziemi w Turcji pozostawiło trzech zabitych i uwięzionych pod gruzami w Hatay

Nowe trzęsienie ziemi w Turcji pozostawiło trzech zabitych i uwięzionych pod gruzami w Hatay

  • Laura Becker w Hatay i Oliver Slough w Londynie
  • wiadomości BBC

wyjaśnij wideo,

OBEJRZYJ: Nagranie z kamery Dashcam pokazuje moment, w którym doszło do nowego trzęsienia ziemi w Turcji

Trzy osoby zginęły po trzęsieniu ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera, które nawiedziło południową Turcję w poniedziałek, kilka tygodni po śmiertelnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło region.

Ponad 680 osób zostało zarażonych w Turcji i Syrii.

Turecka Agencja ds. Katastrof i Sytuacji Kryzysowych poinformowała, że ​​trzęsienie miało miejsce o godzinie 20:04 czasu lokalnego (17:04 GMT), po czym nastąpiły dziesiątki wstrząsów wtórnych.

Trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera nawiedziło ten sam region 6 lutego, zabijając ponad 44 000 osób w Turcji i Syrii.

Minister spraw wewnętrznych Suleyman Soylu powiedział, że ofiary poniedziałkowego trzęsienia ziemi znaleziono w Antakya, Defne i Samandagi, i zaapelował do ludzi, aby nie wchodzili do potencjalnie niebezpiecznych budynków.

Soylu powiedział, że w Turcji rannych zostało 213 osób.

Świadkowie powiedzieli agencji informacyjnej Reuters, że w Antakya było więcej uszkodzeń budynków, podczas gdy burmistrz Hatay w południowej Turcji powiedział, że pod gruzami uwięzieni byli ludzie.

„Myślałam, że ziemia otworzy się pod moimi stopami” – powiedziała Muna al-Omar, miejscowa mieszkanka Reutera, szlochając, trzymając swojego siedmioletniego syna. Powiedziała, że ​​była w namiocie w parku w centralnej Antakyi, kiedy nawiedziło ostatnie trzęsienie ziemi.

Władze tureckie odnotowały ponad 6000 wstrząsów wtórnych od czasu trzęsienia ziemi z 6 lutego, ale zespół BBC w regionie powiedział, że ostatnie wstrząsy były znacznie silniejsze niż poprzednie.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że po trzęsieniu ziemi, które odnotowano także w Egipcie i Libanie, szpitale odwiedziło 470 rannych.

Afad powiedział, że podczas poniedziałkowego wstrząsu wtórnego wystąpiły 32 wstrząsy wtórne, z których największy miał siłę 5,8 w skali Richtera.

podpis pod zdjęciem,

Ludzie reagowali po trzęsieniu ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera, które nawiedziło Antakyę w południowej Turcji w poniedziałek

Na ulicach panuje strach i panika – kolejki karetek pogotowia i ekip ratunkowych próbują dotrzeć do najbardziej dotkniętych obszarów, ponieważ zawaliły się ściany poważnie uszkodzonych budynków.

Wiele budynków, które pozostały po trzęsieniu ziemi 6 lutego, zawaliło się, w tym most. Wiele pęknięć w drogach stało się głębokimi bliznami, utrudniając służbom ratunkowym dotarcie tam, gdzie mogą być potrzebne.

Dziennikarz AFP relacjonował sceny paniki w Antakyi, stolicy prowincji Hatay, już zniszczonej przez poprzednie trzęsienie ziemi – z ostatnimi wstrząsami wysyłającymi do miasta chmury pyłu.

Jak donosi AFP, zawaliły się również ściany budynków, a wielu rannych najwyraźniej wzywało pomocy.

Ali Mazloum powiedział, że szuka ciał członków rodziny z poprzedniego trzęsienia ziemi, kiedy uderzyło ostatnie.

„Nie wiesz, co robić… Przylgnęliśmy do siebie i tuż przed nami ściany zaczęły się walić. Poczułem, jak ziemia otwiera się, by nas połknąć” – powiedział.

W tweecie Avadh początkowo wezwał ludzi do trzymania się z dala od wybrzeży jako środek ostrożności przed ryzykiem podnoszenia się poziomu mórz, chociaż ostrzeżenie zostało później usunięte.

Podaj numer kontaktowy, jeśli chcesz porozmawiać z dziennikarzem BBC. Możesz również skontaktować się z nami w następujący sposób:

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub komentarz, lub możesz wysłać do nas e-mail na adres [email protected]. W każdym zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku i lokalizacji.

READ  38-letni profesor umiera na koronawirusa po przesłuchaniu łóżka na OIOM-ie na Twitterze - World News