Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowe partnerstwo umożliwi hodowlę mięsa hodowlanego Micro Meat w kosmosie


3 minuty do przeczytania

Wybierasz się w najbliższym czasie w kosmos? Może jeść mięso hodowlane dzięki nowemu partnerstwu między pionierem alternatywnego białka, firmą Micro Meat z Meksyku, a amerykańskim Orbital Assembly, twórcą kosmicznych parków biznesowych o zmiennej grawitacji.

Według współzałożyciela Micro Meat i dyrektora operacyjnego Vincenta Prieble, koszt wysyłania żywności w kosmos wynosi 10 000 USD za funt.

Świeże mięso w kosmosie

„Możemy produkować świeże mięso w kosmosie po znacznie niższych kosztach niż przygotowywana żywność w samolocie, ponieważ mięso składa się głównie z wody i możemy z łatwością odzyskać wodę w kosmosie” – powiedział Pribel. „Tak więc, gdy spojrzysz na koszt wystrzelenia całej tej wody z Ziemi na orbitę, nie jest to zbyt opłacalne”.

Współzałożyciele MicroMet, Anne-Sophie Mertgen (po lewej) i Vincent Pribble | uprzejmość

To jest powód partnerstwa pomiędzy Micro Meat i Orbital Assembly. W ramach nowego partnerstwa Micro Meat zainstaluje swój sprzęt do produkcji mięsa na stacjach kosmicznych klasy Pioneer firmy OA – które mają być pierwszymi i największymi na świecie hybrydowymi stacjami kosmicznymi działającymi w celach zawodowych i rekreacyjnych. Micro Meat twierdzi, że praca z mięsem hodowanym w warunkach zerowej grawitacji pomoże mu rozwinąć systemy białkowe na Ziemi.

„Spodziewamy się, że projekt będzie trwał dwa i pół roku i mamy nadzieję, że wykorzystamy to, czego uczymy się w kosmosie, i szybko zastosujemy to w systemach produkcyjnych na Ziemi” – powiedział Pribel. Zagospodarowanie przestrzeni do uprawy mięsa może zapewnić wyższą wartość ze względu na nieodłącznie wysoki koszt wniesienia żywności do przestrzeni.

„Nasza technologia rusztowań zmienia zasady gry”, mówi współzałożycielka i dyrektor generalna Micro Meat, Anne-Sophie Mertgen. „Pozwoli to na wzrost produkcji mięsa hodowlanego na poziomie niepodobnym do niczego, co istnieje dzisiaj. W ciągu trzech lat naszym celem jest wyprodukowanie tony mięsa w 30 dni na Ziemi. Wiemy, że możemy to osiągnąć z naszą determinacją. To nowe partnerstwo z OA pomoże nam w kosmosie. Szybciej tam dotrzeć”.

READ  „Hubble powrócił!” Słynny teleskop kosmiczny ma nowe życie po tym, jak wydaje się, że przełącznik komputera naprawi błąd | Nauka

Zrównoważona żywność dla Ziemi… i nie tylko

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Micro Meat w celu rozwiązania krytycznego problemu związanego z produkcją żywności w kosmosie, która ułatwi długoterminowe zamieszkiwanie w kosmosie przy jednoczesnym opracowaniu zrównoważonej technologii żywności w domu”, mówi Rhonda Stephenson, dyrektor generalny OA. „Wierzymy, że przetwarzanie żywności tropikalnej będzie wymagało wielu różnych opcji, aby spełnić wymagania żywieniowe i smaki naszej bazy klientów, a Micro Meat będzie doskonałym partnerem w zaspokajaniu tych potrzeb”.

Kiełbasa naturalna i ser
Znajdź Natures Kiełbasa i Ser | uprzejmość

Wysiłki zmierzające do uprawy opłacalnej żywności w kosmosie trwają już od jakiegoś czasu. NASA niedawno nawiązała współpracę ze start-upem zajmującym się biofermentacją Nature’s Fynd w badaniach mających na celu opracowanie mikrograwitacyjnego reaktora biofilmowego. To przyniosłoby astronautom bogate w składniki odżywcze białko roślinne.

NASA i Nature’s Fynd zakończyły prace badawcze mające na celu opracowanie mikrograwitacyjnego reaktora biofilm-biomat, który mógłby umożliwić astronautom hodowanie wysoce odżywczego białka roślinnego w kosmosie.

„Postępy Nature’s Fynd w programie NASA SBIR/STTR otworzyły drzwi dla wyjątkowych, realnych opcji podtrzymywania życia w kosmosie, a ponieważ świat coraz bardziej koncentruje się na ochronie naszych ludzi i planety, biomateriały i bioreaktory firmy stanowią jeden potencjał” NASA powiedział w oświadczeniu.

Organizacja zajmująca się badaniem kosmosu pracuje również nad uprawą warzyw w kosmosie za pośrednictwem platformy o nazwie The Veggie. Pozwala astronautom uprawiać zielone warzywa liściaste typu sałatkowego, w tym kapustę, jarmuż i musztardę, aby zapewnić astronautom świeżą żywność.


Polecane zdjęcie NASA na Unsplash