Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowe dokumenty sądowe pokazują, że PS4 sprzedało się „dwa razy” więcej niż Xbox One

Nowe dokumenty sądowe potwierdzają, że konsola PS4 Sony sprzedała „dwa razy” więcej Xbox One od Microsoftu podczas „wojn konsol do gier” ostatniej generacji.

Potwierdzenie przychodzi przez Brazylijskie dokumenty sądowe Microsoft broni swojego przejęcia Activision Blizzard przed brazylijskim organem ochrony konkurencji CADE.

Biuletyn informacyjny Eurogamer: Czy spory między Sony i Microsoft o Call of Duty to zwykły biznes?

Jak to zauważyłem GameLuster i przetłumaczone za pomocą Tłumacza Google – więc wynoś się ze mną; Może to nie być w 100% dosłowne tłumaczenie – strona 17/18 (paragraf 46) opublikowanych dokumentów sądowych Microsoftu zauważa, że ​​„Sony wyprzedził Microsoft pod względem sprzedaży i instalacji konsoli”. [sic] Podstawa, która sprzedała ponad dwukrotnie więcej niż Xbox [One units] w ostatnim pokoleniu.

z powrotem w styczniu, Sony potwierdziło, że na całym świecie sprzedano ponad 116 milionów konsol PS4a ostatnio całkowita sprzedaż dożywotnia wyniosła 117,2 miliona, co czyni ją jedną z najbardziej udanych konsol do gier wszechczasów, jeśli nie całkowicie przewyższa najpopularniejszą konsolę PS2. I chociaż Microsoft podchodził bardziej konserwatywnie do swoich wyników sprzedaży, gdyby twierdzenia w brazylijskich dokumentach sądowych były prawdziwe, oznaczałoby to, że system Microsoft Xbox One mógł sprzedać się za około połowę tej kwoty: gdzieś w regionie 50-60 milionów.

Co ciekawe, dokumenty prawne dają nam również wgląd w postrzeganą pozycję rynkową Microsoftu, jego chęć promowania „zorientowanej na gracza” subskrypcji Xbox Game Pass zamiast konkurowania bezpośrednio ze sprzętem Sony nowej generacji, i obalają twierdzenia, że ​​„włączenie Activision Blizzard reprezentuje treści Ten z katalogu Xbox Game Pass jest „punktem zwrotnym” na rynku.

READ  Hellsinger i siedem kolejnych gier już wkrótce

Microsoft szczegółowo opisuje również swoją celową decyzję o „przeprowadzeniu”[e] odejść od strategii biznesowej „zorientowanej na urządzenie” w kierunku usługi bardziej zorientowanej na konsumenta” lub „zorientowanej na gracza”, takiej jak subskrypcja.

Konkretnie używa również terminu „wojny konsol”, co sugeruje, że „ze względu na lojalność wobec marki” Xbox prawdopodobnie nie będzie skutecznie konkurował ze sprzętem Sony nawet w następnym/bieżącym cyklu, ponieważ „PlayStation będzie nadal mieć silną pozycję rynkową”.