Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa wersja Google Auto z podzielonym ekranem jest już dostępna

Nowa wersja Google Auto z podzielonym ekranem jest już dostępna

Po długim opóźnieniu w końcu nadeszła wielka przebudowa Androida Auto przez Google. Ta nowa wersja Android Auto kładzie duży nacisk na nowy interfejs podzielonego ekranu, który jest znacznie bardziej płynny niż stary i solidny ekran Android Auto. Ta aktualizacja została pokazana jako pierwsza Na konferencji Google I/O Obiecywano go latem 2022 roku, ale jakoś przesunięto go na CES 2023. Aplikacje samochodowe mają wiele przepisów bezpieczeństwa, których należy przestrzegać.

Android Auto to aplikacja na telefon, która wysyła dedykowany interfejs (bezprzewodowy lub przewodowy) do deski rozdzielczej kompatybilnego samochodu. W przeciwieństwie do zwykłego Androida, którego rozmiar można dopasować do dowolnego rozmiaru lub kształtu wyświetlacza, Android Auto został pierwotnie zaprojektowany wyłącznie wokół proporcji ekranu 16: 9 w poziomie. trochę bardziej elastyczny, Ale zawsze chciała żyć w tej poziomej, szerokoekranowej konfiguracji. Nie wszystkie ekrany samochodowe są szerokoekranowe, a w przypadku samochodów takich jak Volvo XC90, które miało duży ekran 4:3 w stylu iPada na konsoli środkowej, Android Auto znajdował się w małym okienku na środku ekranu. Niektórzy producenci dali mu skrzynkę na listy lub kolumny. Apple CarPlay otrzymał to samo Aktualizacja elastyczności w iOS 13.

W przeciwieństwie do starej wersji interfejs podzielonego ekranu powinien być w stanie dostosować się do dowolnego prostokątnego ekranu. Istnieją trzy komponenty: pasek nawigacyjny, główny interfejs aplikacji i mniejsza sekcja paska bocznego, która może wyświetlać jeden lub dwa dodatkowe widżety. Wszystkie można skonfigurować tak, aby pasowały do ​​kształtu ekranu. Pasek nawigacyjny może znajdować się po prawej lub dolnej stronie. Główny interfejs aplikacji może znajdować się obok sekcji paska bocznego lub na górze. Pasek boczny może być długim pionowym paskiem lub cienkim poziomym paskiem. Niektóre konfiguracje będą działać!

READ  Jak zmienić domyślną przeglądarkę w systemie Windows 11

Pasek boczny to najciekawszy nowy dodatek do Androida Auto. Wygląda na to, że działa tak samo jak pasek powiadomień Androida, ale jest duży dla samochodów. Może wyświetlać elementy sterujące dla aktualnie odtwarzanych multimediów lub sugestie dotyczące multimediów. Może przełączyć się w tryb podzielonego ekranu, w którym górny element pokaże najnowsze powiadomienie, którym może być przychodząca wiadomość tekstowa, opcja udostępnienia czasu przybycia lub pogody.

Zbliżenie / Niektórzy producenci (w tym przypadku Volvo) umieszczają stary interfejs Android Auto w małym oknie takim jak to. Jest o wiele więcej ekranów do wykorzystania, a ta nowa wersja powinna być lepiej dopasowana.

Volvo

Niektóre z tych opcji pochodzą z nowych inteligentnych sugestii Asystenta Google, które obejmują „przypomnienia o nieodebranych połączeniach, szybki dostęp do udostępniania czasu oraz natychmiastowy dostęp do muzyki lub podcastów. Skróty ekranowe przyspieszają odpowiadanie na wiadomości i dzwonienie do ulubionych kontaktów”.

Google dodaje również pasek akcji z możliwością przeszukiwania dla aplikacji muzycznych i podcastów Android Auto, który zostanie automatycznie zastosowany do każdej aplikacji multimedialnej Android Auto. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa samochodów Android Auto oznaczają, że twórcy aplikacji nie mogą robić takich rzeczy, jak projektowanie interfejsu użytkownika – Google ma gotowy interfejs multimedialny, którego potrzebuje Spotify, YouTube Music i każda inna aplikacja multimedialna – programiści dostarczają tylko media strumieniowe, kolory marki, oraz wybór kilku opcji przycisków. Ten gotowy interfejs jest aktualizowany, więc każda aplikacja będzie miała go automatycznie.

Chociaż aktualizacja aplikacji jest już wdrażana, nie jest jasne, czy istniejące samochody z większymi ekranami wymagają aktualizacji, aby obsługiwały tę nową konfigurację samochodu.