Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa sztuczka Sky TV, którą każdy właściciel iPhone’a i iPada musi znać

Widzowie Sky Q otrzymują w tym miesiącu dużą aktualizację i nie tylko popularny dekoder ma wiele nowych funkcji. Popularna kwietniowa aktualizacja, która jest teraz wprowadzana, zawiera kilka zabawnych nowych funkcji dla Sky Q box, a Sky ulepsza również aplikację towarzyszącą Sky Go dla właścicieli iPhone’ów i iPadów.

Zaktualizowana aplikacja mobilna, dostępna do pobrania z Apple App Store na obu urządzeniach od dzisiaj, dodaje karuzelę kanałów Sky i przeglądanie kategorii na stronie głównej, ułatwiając znalezienie programu, którego szukasz – i od razu przejść od razu do ostatniego odcinka.

Jak dotąd właściciele iPadów i iPhone’ów będą musieli zagłębić się w kartę Przeglądaj, a następnie kliknąć ikonę Catch Up, aby rozpocząć wyszukiwanie programów Sky Documentaries, Sky Atlantic, Sky Crime i innych dedykowanych kanałów nadawcy satelitarnego.

Ale to nie wszystko, jest też prosta sztuczka, która przyspiesza wyszukiwanie i oglądanie ulubionych programów – bez konieczności uruchamiania aplikacji Sky Go. Dzieje się tak, ponieważ Sky wprowadził teraz własny widżet na iPhone’a i iPada, który umożliwia użytkownikom łatwe oglądanie sugerowanych nowych programów i filmów lub skrótów do treści, które już zaczęli oglądać i chcą kontynuować.

Przeczytaj więcej: Miliony klientów Sky mogło zobaczyć poprawę prędkości szerokopasmowej w ciągu nocy dzięki Virgin

Podobnie jak większość gadżetów na iOS 14, Sky Go można zmieniać w zależności od indywidualnych upodobań – oznacza to, że można go zobaczyć jako mały kwadrat lub sprawić, że usługa zajmie prawie cały ekran główny. Na iPhonie będziesz mógł umieścić widżet Sky Go w siatce aplikacji na ekranie głównym, podczas gdy na iPadzie zostanie on przeniesiony do dedykowanego kanału Widżety – można go znaleźć, przesuwając od lewej do prawej na ekranie urządzenia.

Jeśli chcesz spróbować, narzędzie jest łatwe do dodania. Wystarczy dotknąć dowolnej ikony aplikacji lub widżetu na ekranie głównym, aby wyświetlić małe menu. Kliknij „Edytuj ekran główny”, a wszystkie aplikacje zaczną wibrować. Następnie kliknij przycisk „Dodaj” w lewym górnym rogu.

READ  Po roku prac nad prototypem nowego aparatu filmowego Pentax jest już gotowy

Wybierz widżet Sky Go z menu, a następnie przesuń palcem w lewo lub w prawo, aby wybrać jeden z trzech różnych rozmiarów widżetów. Następnie kliknij Dodaj gadżet.

Pomiędzy aplikacjami na ekranie głównym powinno pojawić się Sky Go.

Oprócz tej aktualizacji dla iPhone’a i iPada, nadchodzą również pewne zmiany w samym pudełku Sky Q, w tym lepsza integracja z Disney +. Aktualizacja oznacza, że ​​będziesz mógł korzystać z funkcji wyszukiwania głosowego na pilocie, aby znaleźć popularne programy w usłudze przesyłania strumieniowego. Szybkie naciśnięcie pilota i napis „WandaVision” powinien natychmiast ujawnić ten program i wszystkie jego odcinki.

Kolejną zaletą jest to, że nie musisz już przeszukiwać aplikacji Disney + pod kątem treści, które chcesz wyświetlić, a wszystko, co pojawia się w telewizji w płynniejszy sposób – jest teraz bardzo podobne do doświadczeń użytkowników Sky Q podczas wyszukiwania treści Netflix i jest to bardzo mile widziana aktualizacja.

Sky ogłosił również wprowadzenie ulepszonych wskazówek głosowych. Po włączeniu tej inteligentnej aktualizacji usłyszysz wypowiadane opisy menu, które aktualnie przeglądasz, wybranej opcji oraz tego, jak łatwo uzyskać dostęp do ulubionych programów i filmów.

Sky twierdzi, że wskazówki głosowe działają w połączeniu z wyszukiwaniem głosowym i istniejącymi funkcjami dostępności Sky Q, dzięki czemu Sky Q jest jeszcze bardziej intuicyjny i przyjemny dla wszystkich klientów. Aby aktywować wskazówki głosowe, po prostu powiedz „Wskazówki głosowe włączone” lub „Wskazówki głosowe wyłączone” na pilocie zdalnego sterowania Sky Q.