Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa syntetyczna sztuczna inteligencja Androida może odpowiadać na Twoje SMS-y i wymyślać Twoje tło

Króluje generatywna sztuczna inteligencja – i Google ją znalazł Dwa nowe sposoby Aby umieścić technologię w dłoni.

Najpierw ogłasza Magic Compose, nową funkcję w domyślnej aplikacji Wiadomości na Androida, która umożliwia odpowiadanie na SMS-y za pomocą automatycznie sugerowanych odpowiedzi „na podstawie treści wiadomości”, aby brzmiały jak ty, lub pobieranie Gramatyki i sprawianie, by wyglądały bardziej „zwięźle” ” i „profesjonalny.” , a nawet naśladować popularny styl.

I? I nie mogę się doczekać Napuścić go na oszustów zajmujących się ubojem świń, którzy udają, że mają „zły numer”. Wersja beta pojawi się tego lata.

Po drugie, w ramach ekskluzywnego Pixela w przyszłym miesiącu, Google dodał tło AI generacji, w którym „odpowiadasz na sugerowane podpowiedzi, aby opisać swoją ostateczną wizję twórczą” dzięki „modelowi postów Google z tekstem na obraz”. To jak Midjourney lub Stable Diffusion, ale tylko w jednym miejscu w telefonie. Mamy nadzieję, że wszystko działa dobrze i możemy łatwo pobrać obrazy do innych zastosowań.

Google twierdzi również, że ma nowy smak „Cinematic Wallpaper”, który „wykorzystuje sieci uczenia maszynowego na urządzeniu do przekształcania ulubionych zdjęć w oszałamiające obrazy 3D”, które „ożywają po odblokowaniu lub przechyleniu urządzenia”. (Cytuję obficie, ponieważ w oficjalnym poście na blogu jest tak mało dodatkowego tekstu, że nie widzę sensu w streszczaniu go dla ciebie).

Żaden z tych pomysłów nie jest szczególnie nowy, ale jak słynie William Gibson: „Przyszłość już tu jest. Nie jest jeszcze równomiernie rozłożona”. Istnieje wiele możliwości eksperymentowania z generatywną sztuczną inteligencją, ale niektóre z najlepszych są umiarkowanie, jeśli nie mocno płatne, i miło jest mieć kolejną w dłoni.

Nawiasem mówiąc, wygląda na to, że większa personalizacja będzie dużym tematem dla Androida 14, kiedy pojawi się jeszcze w tym roku. Będziesz także mógł „dostosować ekran blokady za pomocą nowych skrótów i pięknie wykonanych zegarów” oraz zastosować monochromatyczną paletę kolorów (czarny, biały, szary) „w całym telefonie”. Będzie też tło emoji.

READ  PMDG wydaje 737 dla MSFS zaczynając od 737-700

To wszystko jest małym spojrzeniem na ekosystem Androida po Androidzie 13 – ponieważ firma mówi nam, że nie planuje dziś dostarczać dużej ilości Androida 14.