Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa „przestrzeń klastra” w Edynburgu będzie zawierać rosnący rynek, platformę i obszar

Rada Miejska Edynburga planuje stworzenie wspólnoty o mieszanym przeznaczeniu.

Nowa przestrzeń do przebudowy „Walk-Up Avenue” ma na celu zgromadzenie ludzi z różnych środowisk w Craigmillar.

Projekt zapewni lokale komercyjne skierowane do małych firm oraz przestrzeń do spotkań na świeżym powietrzu w centrum miasta.

Projekt wykorzysta nieużywaną lukę w sercu Craigmillar i jest częścią szerszego programu inwestycji rewitalizacyjnych w regionie.

Walk up Street będzie zawierało dwa sklepy, publiczne dzieła sztuki stanowiące wejście na teren, pawilon teatralny, przestrzeń zewnętrzną na targi, wydarzenia i działania, obszar uprawny i połączenie z istniejącym placem zabaw Vista Park.

Finansowanie wymaga zakończenia umowy do 20 września 2021 r.

Chociaż właścicielem terenu jest Edinburgh City Council, projekt jest możliwy dzięki funduszowi Scottish Government Town Centers Fund.

Celem tego funduszu jest wzmocnienie pozycji władz lokalnych w zakresie stymulowania i wspierania lokalnych inwestycji gospodarczych, które zachęcają centra miast do dywersyfikacji i rozwoju, a także wzbudzają apetyt poprzez lokalne ulepszenia i partnerstwa.

Zapewniając miejsce spotkań na świeżym powietrzu, projekt ma na celu pomoc w fizycznym utrzymywaniu dystansu związanego z COVID-19 latem i jesienią 2021 r.

Oficer łącznikowy ds. Architektury z policją Szkocji z siedzibą w Edynburgu wydał zalecenia dotyczące tego projektu w oparciu o wytyczne „Secure by Design”.

Jest to „przestrzeń tymczasowa”, której żywotność projektowa wynosi około 5 lat, ale jest miejsce na jej rozbudowę, jeśli się powiedzie.

READ  W dawnym Pizza Express powstanie przestrzeń coworkingowa