Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa polityka Xbox – Pożegnaj nieoficjalne akcesoria z listopada dzięki „Błądowi 0x82d60002”

Nowa polityka Xbox – Pożegnaj nieoficjalne akcesoria z listopada dzięki „Błądowi 0x82d60002”

Co musisz wiedzieć

  • Od 12 listopada 2023 r. firma Microsoft nie będzie już zezwalać na używanie nieautoryzowanych akcesoriów innych firm w swoich konsolach Xbox.
  • Gracze zgłaszają komunikat ostrzegawczy, który pojawia się na konsoli Xbox po podłączeniu nieautoryzowanych akcesoriów i informuje ich o dacie, w której ich akcesorium zostanie zablokowane z komunikatem „Błąd 0x82d60002”.
  • Xbox zaleca zwrot akcesorium i zapoznanie się z listą zatwierdzonych produktów w jej witrynie internetowej.
  • Komunikat pojawia się w związku z najnowszą wersją konsoli, która podobno powoduje problemy z konsolą podczas korzystania z akcesoriów innych firm.
  • Aktualizacja: ze źródeł zaznajomionych z planami Microsoftu dowiedzieliśmy się, że może to być związane z rozszerzeniem przez Microsoft swojego programu na certyfikowane kontrolery bezprzewodowe Xbox innych firm. Większość kontrolerów Xbox innych firm jest teraz okablowana.
  • Windows Central skontaktował się z firmą Microsoft z prośbą o komentarz.

Ważnym wydarzeniem dla użytkowników Xbox jest to, że era manipulacji przy konsoli w celu użycia niezatwierdzonych akcesoriów dobiega końca. Xbox zajął ostateczne stanowisko, ustanawiając nową politykę, która zabrania używania nieautoryzowanych akcesoriów z konsolami, obowiązującą od 17 listopada.

Ta decyzja zaczęła już odbijać się echem wśród społeczności graczy, a wielu otrzymało już ostrzeżenie o niej na swoich konsolach w postaci komunikatu o błędzie. 0x82d60002.

Po podłączeniu akcesorium na konsoli Xboc pojawia się komunikat o błędzie (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Komunikat o błędzie zawiera następującą informację:

„Podłączone akcesorium jest nieautoryzowane. Korzystanie z nieautoryzowanych akcesoriów pogarsza wrażenia z gry. Z tego powodu nieautoryzowane używanie akcesoriów zostanie zakazane 11.12.2023.

Aby uzyskać pomoc w jego zwrocie, skontaktuj się ze sklepem, z którego pochodzi, lub skontaktuj się z producentem. Aby zobaczyć obsługiwane rozszerzenia, przejdź do www.xbox.com/akcesoria. (0x82d60002).”

Należy pamiętać, że obraz komunikatu o błędzie pochodzi z konsoli w Wielkiej Brytanii, więc konfiguracja tekstu i daty będzie się różnić.

READ  Pierwszy wzrost obrazu in-body PSVR2

Otrzymałem ten komunikat o błędzie, gdy członek rodziny wysłał mi wiadomość, że jej konsola Xbox One nie działa. Konsola, delikatnie mówiąc, sprawia wrażenie budżetowej wersji prawdziwej oferty — w klimacie „mamy konsole Xbox w domu”, jak mówią dzieci. Nic dziwnego, że odmówił współpracy z jej konsolą Xbox, co bardzo ją sfrustrowało.

Nie tylko otrzymałeś komunikat ostrzegawczy i kod błędu 0x82d60002, ale konsola w rzeczywistości nie współpracowała z Xbox. Poprosiłem o zdjęcie kontrolera i nie zdziwiłem się, że nie działa, ponieważ dołączony adapter wygląda jak coś, co dostaje się za darmo na dnie pudełka płatków śniadaniowych.

Kontroler Xbox mojego kuzyna, który wygląda, jakby pochodził z Wish.com (Zdjęcie: Jennifer Young – Windows Central)

Żarty na bok, wiadomość, którą otrzymała na swojej konsoli, była interesująca, a dalsze badania wykazały, że był to coś więcej niż jednorazowy problem z przekrzywioną konsolą. To duża zmiana, która będzie miała wpływ na wszystkie akcesoria, które nie posiadają atestu Xbox. Wyjaśnia to fakt, że Xbox przekierowuje użytkownika do swojej oficjalnej witryny sklepowej.

Jedną z marek, która odczuwa gorąco z powodu nadchodzącej zmiany, jest Brook Gaming, znana z akcesoriów do gier innych firm. Gdy pojawiły się raporty o problemach z niektórymi ich produktami, zwrócili się do X (wcześniej znanego jako Twitter), aby rozwiązać ten problem.

Zobacz więcej