Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa muzyka Luke’a Blacka, Eleni Fourera, Deodato i nie tylko

Nowa muzyka Luke’a Blacka, Eleni Fourera, Deodato i nie tylko

Sezon Eurowizji 2024 nabiera tempa. W ciągu najbliższych kilku miesięcy wszyscy zakochamy się w dziesiątkach krajowych zgłoszeń finałowych i nowym konkursie Eurowizji. Nie oznacza to jednak, że zapominamy o artystach z poprzednich konkursów.

Wbrew popularnemu mitowi, że konkurs piosenki zabija karierę, zawsze z radością donosimy, że piosenkarze związani z Eurowizją świetnie prosperują.

Oto nasze najnowsze cotygodniowe podsumowanie zawierające wybrane utwory i teledyski wydane ostatnio przez gwiazdy Eurowizji.

Nowa muzyka artystów Eurowizji: 2023 | Tydzień 46 Część 1

Ponieważ w tym tygodniu ukaże się tak wiele nowych piosenek, podzieliliśmy trasę na dwie mniejsze części. Część 2 znajdziesz tutaj.

Luke Black – „Bóg jest taki fajny”

Luke Black urządza imprezę, na którą wszyscy są zaproszeni. Ale tym, który nie będzie obecny, będzie Bóg: „Bóg jest zbyt fajny, żeby się tak przywitać / Bóg jest zbyt fajny na imprezową czapkę / Moja głowa jest w chmurach, gdy krzyczę do rytmu / Bóg jest zbyt fajny dla kogoś takiego jak ja. ” Podczas gdy wstępowi utworu towarzyszy akompaniament smyczkowy, później następuje elektroniczny beat, który tworzy dynamiczny, eksperymentalny utwór popowy autorstwa serbskiej gwiazdy Eurowizji 2023.

Zlata Ognevich – „Vоддаю”

„Oddaję Ci wszystko, oddaję / ciało, duszę i moje marzenia.” Zlata Ognevich jest całkowicie oddana swojej ukochanej osobie. Reprezentantka Ukrainy na Eurowizję 2013 wykonuje zmysłową popową piosenkę „Víддаю” („I Give”), której nastrój potęguje teledysk, w którym Zlata tańczy w deszczu. W opisie teledysku piosenkarka szerzej opowiedziała o przesłaniu utworu:

„Viddaю” to opowieść o szalonej miłości, która przepełnia serce. Ta piosenka odzwierciedla niepohamowane pragnienie, aby w pełni podzielić się uczuciami z ukochaną osobą. Responsywność i szczerość to główne motywy tej piosenki, która przekonuje wszystkich: „Kiedy kochasz, jest ani słowa”.

Eleni Fourera i Abon – „Gdiso”

„Zdejmij ubranie, chcę porozmawiać / Teraz, żebyśmy mogli to rozwiązać”. Eleni Foureira spotyka APON, ale dopóki będą razem, nie będzie widać żadnych ubrań. Wydają nowy, uwodzicielski singiel „Gdysou” („Undressed”) z chwytliwym klimatem R&B. Cypryjska gwiazda Eurowizji 2018 wie, jak przeciągnąć APON na swoją stronę: „Rozmawiam z nim bez słowa / Rzucam mu wyzwanie, chcę zobaczyć, jak długo wytrzyma / Złości się i mówi, że najpierw na mnie nakrzyczał”. „Ja/Ale kiedy zdejmuję jego ubranie, jego nastrój się zmienia”.

READ  „To wciąż coś, z czym flirtujemy”: aktor Kapitana Ameryki Anthony Mackie chce w przyszłości ożywić warty 299 milionów dolarów film Hugh Jackmana, na wzór serii Szybcy i wściekli Vin Diesela

Osman – Al-Ahed

the przymierze Ochman to najnowsza muzyczna opowieść polskiej piosenkarki. Oprócz muzycznego intro, na płycie znalazło się 13 utworów podsumowujących mroczny hip-hopowy styl gwiazdy Eurowizji 2022. Nie ogranicza się on do jednego języka, jest mieszanka utworów w języku angielskim i polskim.

W związku z wydaniem albumu Ochman udostępnił także teledysk do utworu tytułowego. W tej piosence Oshman śpiewa o tych, którzy go oszukują i o tym, jak chce, aby ludzie byli z nim bardziej bezpośredni: „Testament pisemny, nie wiem, co mogę dać / Nieważne, proszę, powiedz mi to prosto w twarz / Zamiast obok mnie / Chociaż tak jest wygodniej.

Deodato – „La mia terra”

Miłość Balazyny To nadchodzący włoski film opowiadający o pierwszym przypadku znęcania się w miejscu pracy, jaki kiedykolwiek odnotowano w kraju, w hucie Ilva Steelworks w Tarencie. Na ścieżce dźwiękowej filmu usłyszysz uczestnika Eurowizji 2020 Diodato z nową piosenką „La mia terra” („My Land”). Piosenka orkiestrowa, w zwrotkach wyczuwalny jest strach ze względu na staccato akompaniamentu smyczków. Kiedy jednak przechodzimy do wijącego się refrenu, pojawia się ciepło: „Ten bajkowy sen / Który całą miłością nas trzyma z ziemią / Której nie broniliśmy / A teraz jest pole minowe / Na którym rosną piękne kwiaty”.

Elena Tsagryno – „Erotas”

„Dotykasz mnie, nic nie czuję / Patrzysz na mnie bez emocji.” Elena Tsagryno zdała sobie sprawę, że jej obecne partnerstwo nie przynosi tego, co powinno. Cypryjska gwiazda Eurowizji 2021 straciła wszelkie poczucie „Erotasa” („miłości”). Poprzez swój najnowszy, utrzymany w średnim tempie singiel Elena godzi się z tym brakiem emocji: „To nie, to nie, to nie jest miłość/Jeśli odejdę, zostawisz mnie i nigdy nie wrócisz/Nie wiesz, ty nie wiem” Nie wiem, nie wiesz. Jak ci się podoba?”

READ  Gdynianka dołącza do Tindera, aby opowiedzieć Rosjanom o zbrodniach Putina na Ukrainie - Pierwsze wiadomości

Lustra – Pesmi, ki jih piše življenje

Mirrors są stałym elementem słoweńskiej sceny muzycznej od 2014 roku. Dlatego zaskoczeniem może być informacja, że ​​duet dopiero teraz wydaje swój pierwszy album. Myślę, że tego właśnie potrzebujesz (Songs That Life Written) zawiera wiele singli tej grupy z ostatniej dekady, w tym utwór „Here For You” z Eurowizji 2015.

Gerard Golling – Dieta Bena Ecka

To jest Gerard Golling, a to jego nowy album, Det bin ek (To ja). Na płycie LP znajduje się 17 piosenek Schlagera, z których wiele można było usłyszeć jako poprzednie single lub z innych EP. Ale gwiazda Eurowizji 1988 nagrała także kilka zupełnie nowych piosenek – w tym „Altijd Vrijgezel” i „Van Je Dromen”, do których holenderska piosenkarka w tym samym czasie nakręciła teledyski.

Reyhan Karaca reprezentowała Turcję na Eurowizji w 1991 roku. Jej najnowszy singiel to „Bi’şey Olmaz”. To spokojna popowa piosenka, która ożywa, gdy rytm uderza w refren: „Powiedziałem, że nic mi się nie stanie, ale/Kaskader nie chodzi po linie miłości/Coś takiego spada mu z oczu”.

Zespół Katie Wolf – „Végtelen tánc”

Katie Wolfe założyła własny zespół. Węgierska piosenkarka Eurowizji 2011 jeszcze w tym miesiącu wyda z grupą album. Aby nam zaimponować, wydali swój pierwszy singiel „Végtelen tánc” („Endless Dance”). Prezentuje poprockowy styl, nad którym pracowali w tym nowym projekcie, w tym solówki gitarowe.

Tom Hugo – Eden

Poprzez swój nowy album Aden (Eng: Department), Tom Hugo ma na celu kwestionowanie stereotypów i zamiast tego zachęcanie do różnorodności. Norweska gwiazda Eurowizji 2019 i jedna trzecia KEiiNO od dawna opowiada się za inkluzywnością, a teraz robi to także w swojej muzyce. Na płycie znajdzie się dziewięć utworów, z których cztery fani słyszeli jako poprzednie single – „Royal”, „Fade Out”, „Stuck In The Middle Of Nowhere” i „I Was a Fool”. Piosenka tytułowa jest śpiewana wyłącznie w ojczystym języku norweskim Hugo. Reszta to mieszanka popowych utworów i angielskich ballad. wejdź na instagrama, – zauważył Tomek:

READ  Ukraińscy uchodźcy otrzymują pomoc od firmy Lanarkshire, ale organizator mówi, że to „kropla w morzu”

„Jeśli lubisz piosenki popowe z „prawdziwym” wokalem i instrumentami, myślę, że jest duża szansa, że ​​znajdziesz ten utwór na jednej ze swoich playlist. Na scenie muzycznej często zdominowanej przez tradycyjne narracje, utwory te są inspirowane historiami z życie członków społeczności LGBTQI+ To nasz mały wkład w przełamywanie stereotypów i promowanie różnorodności.

Ben Cristovao – ZVÍŘE

Ben Cristovao uwalnia swoje wnętrze Asfalt (Animal) ze swoim nowym albumem — sądząc po okładce, wydaje się, że jest to album lenistwa. Album zawiera 11 utworów, w tym najnowsze single „Nemusim nic” i „NELITUJU”. Wśród pozostałych dziewięciu utworów reprezentant Czech na Eurowizję 2021 wykonuje różnorodne utwory hiphopowe. Niektóre z tych piosenek, takie jak „999” i „Oslavujem”, zawierają afrykańskie rytmy zaczerpnięte z angolskiego dziedzictwa Cristóvão.

Sophie Marinova i Tony Storaro – „Para”

„Gdybyś zapytał mnie, jak to zatrzymać, skłamałbym dwa razy: po pierwsze, że cię nie kocham, a po drugie, że mnie to nie boli”. Gwiazda Eurowizji 2012, Sophie Marinova, musi zachować swoją miłość do Tony’ego Storaro w tajemnicy przed innymi. Bułgarscy śpiewacy wykonują porywającą piosenkę o swojej ukrytej pasji „Две лъзи” („Dwa kłamstwa”), wykorzystując w przedstawieniu tradycyjne instrumenty.

Która z tych nowych piosenek jest Twoją ulubioną? Czy coś przeoczyliśmy? Czy masz jakichś artystów, których chciałbyś pochwalić? Daj nam znać w komentarzach.