Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa funkcja redukcji szumów konsoli Xbox usunie oddech, kliknięcia i muzykę podczas rozmów w grupie

Nowa funkcja redukcji szumów konsoli Xbox usunie oddech, kliknięcia i muzykę podczas rozmów w grupie

Jeśli masz znajomych korzystających z konsoli Xbox, którzy lubią mocno oddychać do swoich mikrofonów, odtwarzać głośną muzykę w tle lub głośno klikać na konsoli, nowa funkcja redukcji szumów konsoli Xbox jest tutaj, aby Cię uratować. Właściciele konsoli Xbox Series X i S otrzymują dziś aktualizację, która obejmuje funkcję wyciszania szumów podczas rozmów w grupie, aby usunąć irytujące kliknięcia, muzykę w tle i oddech.

Tłumienie szumów jest domyślnie włączone, ale Microsoft zauważa, że ​​łatwo go włączyć lub wyłączyć. Wyjaśnia: „Jeśli chcesz zachować niektóre rodzaje hałasu w tle na swoich imprezach, takie jak muzyka, możesz również wyłączyć redukcję szumów” Uwaga dotycząca pomocy technicznej Xbox. „Po prostu otwórz przewodnik, przejdź do Stron i rozmów i wybierz Opcje. Tam możesz włączyć lub wyłączyć redukcję szumów.”

Tłumienie szumów Xbox jest podobne do filtrów audio Discord Krisp i imponującej aplikacji do przesyłania strumieniowego Nvidii, która pozwala graczom na PC odfiltrować szumy tła.

Ta nowa aktualizacja pulpitu nawigacyjnego konsoli Xbox zawiera również nowy sposób dołączania do gier znajomych. „Teraz znajomi, którym udostępniasz klipy z gier i zrzuty ekranu, mogą nie tylko oglądać Twoje zrzuty ekranu, ale mogą od razu zacząć grać na swoich urządzeniach mobilnych lub komputerach za pomocą gier w chmurze” — wyjaśnia Microsoft. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć odtwarzanie z klipu i możesz zacząć grać bezpośrednio w przeglądarce. Przypomina to sposób, w jaki Google Stadia umożliwia udostępnianie klipów, a znajomi mogą chodzić do gier.

READ  • Serwer ulega awarii, ponieważ został zaprojektowany w sposób niewidoczny do pobicia rekordu