Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa Europa zbliża się do większej sprzedaży polskich Oscarów Nadzieje „nie zostawią śladu”

New Europe Film Sales zamknęło kolejne umowy na „Zostaw ślad” polskiego reżysera Jana B. Matusziński („Ostatnia rodzina”), który miał swoją światową premierę w konkursie na Festiwalu Filmowym w Wenecji i będzie reprezentował Polskę w wyścigu Oscarów 2022.

Wyprodukowany przez Aurum Film, dom produkcyjny, który wyprodukował nominowany do Oscara film Jana Komasy Corpus Christi, obraz został sprzedany do Estonii (Istin Film), Słowacji (Slovak Film Clubs Assn.), byłej Jugosławii (Demiurge), Portugalii (Films4You) i Hiszpanii (dwa filmy).

Nowa Europa miała wcześniejsze kontrakty na film we Francji (Memento Films), krajach Beneluksu (Imagine Film Distribution), Wielkiej Brytanii i Irlandii (Modern Films), Litwie (Scanorama), Węgrzech (Mozinet), Grecji (Cinobo), Szwecji (Lucky Dogs). ) i Republiki Czeskiej (Aero).

Osadzona w Warszawie w latach 80. “Bez śladów” jest oparta na prawdziwej historii młodego mężczyzny (Tomasz Zeczek), który był świadkiem śmiertelnego pobicia swojego przyjaciela (Mateusz Górski) z rąk policji. Zdeterminowany, by zeznawać w sądzie w sprawie morderstwa, musi stawić czoła pełnej sile reżimu komunistycznego, który wykorzystuje wywiad, siły policyjne, media i skorumpowany system sądowniczy, aby spróbować go uciszyć.

Rozmawiając z różnorodny Przed premierą filmu w Wenecji Matuzinsky powiedział, że od razu nabył książkę Cezarego Azaryowicza Leave No Traces: The Case of Grzegorz Przemyk, na podstawie której powstał film.

“Jednym z pytań, które przyszło mi do głowy, kiedy to czytałem, było to, ile rzeczy możesz dowiedzieć się o tym, co się tam wydarzyło? Jak daleko możesz dotrzeć do prawdy? “, powiedział.

Produkcja Leave No Trace jest produkowana przez Leszka Budzaka i Anitę Hickenbottam dla Aurum Film, w koprodukcji z Les Contes Modernes, Arte France Cinéma, Auvergne-Rhône-Alpes-Cinéma, Canal Plus, Background Films, Magiclab i TV Czech, Mazovia Warsaw Film Fundusz. Film powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Région Provence-Alpes-Côte D’azur, Région Auvergne-Rhône-Alpes oraz we współpracy z Narodowym Centrum Kina i Animacji Obrazu oraz Czeskim Funduszem Filmowym.

READ  „C'mon C'mon” zdobywa I nagrodę na Festiwalu EnergaCamerimage

Lista AFM w Nowej Europie obejmuje konkursową selekcję karabinów „Odbicie” Walentyna Wasjanowycza; Premiera „Silent Land” na scenie w Toronto Agi Woszczyńskiej; „Inni ludzie”, wybitny debiut Aleksandry Terbiskiej; oraz „Miejsce zwane godnością” chilijskiego aktora Matíasa Rojasa. Występuje również w filmie „Medusa Deluxe”, nadchodzącym thrillerze kryminalnym Toma Hardimana, który będzie gotowy w 2022 roku.