Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa decyzja rządu ma na celu „ochronę dobrego imienia” Wojska Polskiego – Sekcja Angielska

Nowa decyzja rządu ma na celu „ochronę dobrego imienia” Wojska Polskiego – Sekcja Angielska

Oficjalna Polska Agencja Informacyjna podała, że ​​decyzję tę ogłosił w środę minister obrony narodowej Mariusz Puszak.

Puszak rozmawiał z mediami po przewodniczeniu spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe i obronę, które odbyło się w północno-wschodnim mieście Krynici, niedaleko granicy z Białorusią.

Minister obrony narodowej powiedział reporterom, że decyzja ta zbiegła się z projekcją najnowszego filmu reżyserki Agnieszki Holland. Zielona granicaNA Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej.

Bwazak Film powiedział „Atakuje honor i dobre imię Polski, honor i dobre imię żołnierzy polskiej armii, funkcjonariuszy straży granicznej i funkcjonariuszy policji”.

Opisał Hollande’a jako zwolennika największej polskiej partii opozycyjnej, Platformy Obywatelskiej, i powiedział, że lider tej partii Donald Tusk, były premier i przewodniczący Rady Europejskiej, ma „moralny obowiązek” „przeprosić polskich żołnierzy i polską armię”. ” odpowiedzialny” za wpływ filmu.

Błaszczak też Powiedział to mediom Zielona granica Był „bardzo przydatny” dla prezydenta Rosji Władimira Putina i jego machiny propagandowej.

Tymczasem minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński powiedział, że żołnierze i funkcjonariusze chroniący granicę z Białorusią wykonują „niezwykle ważną pracę dla państwa polskiego i dla wszystkich obywateli, niezależnie od ich poglądów politycznych”.

Dodał, że ci funkcjonariusze organów ścigania mają poparcie społeczeństwa, „zwłaszcza miejscowej ludności, która będzie pierwszymi ofiarami chaosu, jaki dyktatorzy z Mińska i Moskwy chcieliby stworzyć w naszym kraju i dla naszych obywateli”.

READ  Trzy minuty: długa recenzja

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział reporterom, że Putin i białoruski przywódca Aleksander Łukaszenko byli „niewątpliwie zadowoleni z tego ataku na polskich żołnierzy, urzędników i ich służbę”.

„Wypowiedzi i filmy Agnieszki Hollande są już szeroko wykorzystywane w propagandzie rosyjskiej i białoruskiej” – podkreślił.

Powiedział, że w poniedziałek Europejskie Stowarzyszenie Reżyserów Filmowych wystąpiło z poparciem dla Holandii Reporter z Hollywood.

Grupa reprezentująca ponad 20 000 europejskich reżyserów filmowych i telewizyjnych oświadczyła w liście otwartym, że jest „pełna podziwu” dla Holandii „za jej siłę i odwagę w obliczu straszliwych ataków na nią i na film w Polsce” .”

Federacja dodała: „Jesteśmy bezpośrednio za Agnieszką”.

Holenderski Jak podaje „The Sun”, otrzymał także wsparcie Europejskiej Akademii Filmowej, innych organizacji międzynarodowych i Stowarzyszenia Kobiet w Kinie Polskim. Reporter z Hollywood.

Zielona granica Premiera odbyła się 5 września na Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2023 r. wygrana Pakistańska agencja informacyjna podała, że ​​Nagroda Specjalna Jury.

READ  Polskie MMA trzy na jednego walczące strasznie jednostronnie zgodnie z oczekiwaniami

„Film przedstawia sytuację migrantów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, których propaganda zwabia na granicę między Białorusią a Polską, obiecując im łatwe przedostanie się do Unii Europejskiej” – podaje brytyjski dziennik „Daily Mail”. Reporter z Hollywood.

Hollande powiedział reporterom w Wenecji, że film miał na celu „przedstawić tę kwestię w całej jej złożoności”, wyjaśniając, jak „politycy, siły zbrojne, uchodźcy, aktywiści i mieszkańcy regionu zareagowali na to wyzwanie”.

Dodała to Zielona granica Celem jest „oddanie głosu osobom go pozbawionym” i „wyrażenie, jak trudne są wybory, których dokonujemy” – podaje PTI.

Zielona granica Premiera w Polsce planowana jest na najbliższy weekend.

(pm/p)

źródło: PAPKA, gov.pl