Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa aplikacja umożliwia korzystanie z Pixel Launcher na dowolnym telefonie z Androidem

Nowa aplikacja umożliwia korzystanie z Pixel Launcher na dowolnym telefonie z Androidem

Jamie Westenberg / Autorytet Androida

TL; DR

  • Pixel Search to program uruchamiający innej firmy, który naśladuje program Pixel Launcher.
  • Aplikacja oferuje kilka opcji, których nie ma w programie Pixel Launcher.
  • Wyszukiwanie pikselowe pozwala w pełni korzystać z Pixel Launchera na prawie każdym urządzeniu z Androidem.

Wśród wszystkich aplikacji innych firm jest wiele programów uruchamiających do wyboru. Jednak te programy uruchamiające nie zapewniają doświadczenia oferowanego przez Google Pixel Launcher. Jedynym problemem jest to, że program uruchamiający Pixel jest przeznaczony wyłącznie dla urządzeń Pixel. Ale nowa aplikacja ma to zmienić.

Nowa aplikacja o nazwie Pixel Search została niedawno uruchomiona w sklepie Google Play. pierwszy zauważony Mishaal Rahman, aplikacja jest najnowszym dziełem Rushikesha Kamewara — znanego z aplikacji takich jak Przypięte skróty, Pulpit prywatności i Ekran blokady jednym kliknięciem. Ta nowo uruchomiona aplikacja została zaprojektowana tak, aby naśladować wyszukiwanie Pixel Launcher, aby inni użytkownicy Androida również mogli korzystać z tej funkcji.

Po zainstalowaniu tej aplikacji możesz uruchomić Pixel Search, dotykając ikony lub używając widżetu z motywem Material You. Narzędzie zapewnia również skróty do wyszukiwania Google Discover i Google Voice.

To, co zobaczysz, to interfejs użytkownika podobny do Pixel Launchera, który ma pomóc użytkownikom w rozpoczęciu pracy. Zostaniesz powitany przez ekran wyszukiwania, który ma pasek wyszukiwania u góry i rząd sugestii bezpośrednio pod nim. Ponadto w aplikacji znajduje się lista innych wyszukiwarek. Jednak ta aplikacja oferuje kilka opcji, których nie znajdziesz w oryginalnej wersji, w tym Netflix, Twitter, Bing i Spotify.

Pixel Search pozwala również użytkownikom ustawić swoje preferencje. Przechodząc do trzech pionowych kropek, możesz zmienić motyw, wybrać aplikacje, których chcesz użyć do wyszukiwania, i uruchomić wyniki dla poszczególnych skrótów aplikacji. Możliwe jest również uruchamianie poszczególnych grup wyników, w tym wyszukiwania w sieci, kontaktów, aplikacji, skrótów w aplikacjach i plików. Wyjątkową cechą Pixel Search jest możliwość wybrania opcji szybkiego uruchamiania, która automatycznie otwiera pierwszy wynik.

READ  AAWireless testuje obsługę Apple CarPlay

Jedyne, czego aplikacja nie może zrobić, to wyszukać ustawienia systemowe. Ale wygląda na to, że programista rozważa dodanie tej funkcji.

W przeciwieństwie do Search Widget dewelopera, Pixel Search można pobrać bezpłatnie. Jeśli chcesz wypróbować to sam, po prostu kliknij link Tutaj.