Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowa aktualizacja PlayStation 5 umożliwia pomoc drugiego kontrolera

Nowa aktualizacja PlayStation 5 umożliwia pomoc drugiego kontrolera

Nowa aktualizacja PS5 umożliwi graczom wyznaczenie drugiego kontrolera jako asystenta.

Jest to funkcja ułatwień dostępu, która umożliwia jednoczesne korzystanie z dwóch kontrolerów, co oznacza, że ​​gracze mogą pomagać innym, grając w gry wspólnie.

To tylko jedna z wielu funkcji dostępnych w ramach nowej aktualizacji, którą można już dziś pobrać na całym świecie. Kolejnym jest dodanie obsługi dysków SSD o większej pojemności – teraz do 8 TB.

Wiadomości: Omówiono dema technologiczne Nintendo Switch 2 i potencjalne tytuły premierowe.Obejrzyj na YouTube

Kolejną funkcją ułatwień dostępu jest możliwość wyzwalania efektów dotykowych podczas poruszania się po menu. Jest ona kompatybilna zarówno z kontrolerami DualSense, jak i kontrolerem PS VR2. Jest skierowany do graczy z pewnym stopniem upośledzenia wzroku lub słuchu i zapewnia dodatkową informację zwrotną na temat wprowadzonych danych.

Dodano także dwie nowe opcje poleceń głosowych, przynajmniej dla graczy z USA i Wielkiej Brytanii. Mówiąc „Hej, PlayStation, pomóż” lub „Hej, PlayStation, co nowego?” Aktywuje zawartość pomocy lub wyświetla odpowiednio listę aktualnych miesięcznych gier PS Plus.

Obsługa PS Remote Play jest teraz dostępna na dodatkowych urządzeniach z Androidem, umożliwiając graczom przesyłanie strumieniowe z jednego PS5 lub PS4 na inne urządzenie. Nowo zweryfikowane urządzenia to Chromecast z Google TV (model 4K) oraz model telewizora Bravia XR A95L.

Inne nowe funkcje obejmują aktualizację aplikacji PS umożliwiającą interakcję za pomocą emoji, obsługę urządzeń audio obsługujących Dolby Atmos oraz drobne ulepszenia funkcji społecznościowych.

Ponadto możesz teraz wyszukiwać gry w swojej bibliotece bez konieczności ciągłego przewijania. Uff!

Aby zobaczyć pełną listę funkcji, sprawdź Blog o PlayStation.

Z innych wiadomości dotyczących PlayStation wynika, że ​​Sony nie ogłosiło jeszcze oficjalnie kolejnej partii gier PS Plus dla abonentów Extra i Premium, ale w Internecie wciąż pojawiają się przecieki.

Dzieje się tak po wzroście cen usług od września.

READ  Projektant NES i SNES Lance Barr odchodzi z Nintendo • Eurogamer.net