Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Novak Djokovic może być teraz ograniczony do grania w Wielki Szlem na Wimbledonie

Wimbledon zaczyna wyglądać jak jedyna nadzieja na wielki szlem Novaka Djokovica w 2022 roku, a US Open ma się odbyć, a Roland Garros wykluczy nieszczepionych graczy.

  • Novak Djokovic nie był w stanie uzyskać zwolnienia z udziału w Australian Open
  • Świat nr 1 może teraz zmierzyć się z podobnymi trudnościami na French i US Open
  • Wimbledon może być jedynym Wielkim Szlemem, w którym Serbowie mogą rywalizować


Wimbledon zaczyna wyglądać jak ostatnia deska ratunku Novaka Djokovica po tym, jak francuski rząd zasugerował, że zostanie wykluczony z French Open.

Paryskie ministerstwo sportu ogłosiło, że elitarni sportowcy nieszczepieni nie będą zwolnieni z konieczności posiadania karty szczepień zdrowotnych, aby wziąć udział w Roland Garros w maju i innych wydarzeniach sportowych w kraju.

Jeśli to prawda, zawęzi to opcje dostępne dla świata nr 1, 34, który również stoi w obliczu zakazu w USA. Wiosenne wydarzenia mają sprawić, że Indian Wells i Miami staną się przymusem, a US Open prawdopodobnie pójdą w ich ślady.

Wimbledon może być teraz jedynym Wielkim Szlemem, który Novak Djokovic może dodać do swoich 20 tytułów

Djokovic może napotkać problemy na French Open i US Open, które podobnie jak Australian Open rozważa uniemożliwienie sportowcom rywalizacji bez presji na Covid

Djokovic może napotkać problemy na French Open i US Open, które podobnie jak Australian Open rozważa uniemożliwienie sportowcom rywalizacji bez presji na Covid

Tak więc Wimbledon może stać się jedyną szansą Djokovica na dodanie 20 do swojego wyniku Wielkiego Szlema. All England Club mówi, że jest za wcześnie, aby zająć stanowisko i będą trzymać się polityki rządu. To również zwiększa prawdopodobieństwo, że Djokovic zagra w Queens tego lata.

Djokovic wrócił do Belgradu w poniedziałek i złowieszczo dla niego, Lacoste, jego kredens, powiedział, że z nim porozmawiają.

READ  Zełenski emocjonalnie odwiedza Bucza po zbrodniach wojennych popełnionych przez siły Władimira Putina

„Skontaktujemy się z Novakiem w celu dokonania przeglądu wydarzeń, które towarzyszyły jego obecności w Australii” – napisano w oświadczeniu.

Reklamy