Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Novak Djokovic czeka na Rafaela Nadala lub Carlosa Alcaraza po jego błyskotliwości w półfinale Madrid Open

Novak Djokovic czeka na Rafaela Nadala lub Carlosa Alcaraza po jego błyskotliwości w półfinale Madrid Open

Numer dwa na świecie Novak Djokovic dotarł w piątek do półfinału w Madrycie.© AFP

Novak Djokovic dotarł w piątek do półfinału w Madrycie po raz siódmy, wyprzedzając Huberta Hurkacza 6:3, 6:4 i odnosząc swoje 30. zwycięstwo w karierze w stolicy Hiszpanii. Światowy numer jeden czeka na jednego z Hiszpanów, Rafaela Nadala i Carlosa Alcaraz, w oczekiwanej konfrontacji w czwartej rundzie. „Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie, kto jest po drugiej stronie siatki. Po prostu chcę grać coraz lepiej każdego dnia. powiedział Djokovic.

Djokovic rozpoczął z przerwą i był wszystkim, czego potrzebował, aby zdobyć seta otwierającego w 33 minuty.

Hurkacs stracił serw w piątym meczu drugiego seta, a Djokovic ponownie wyszedł na ogromne prowadzenie.

Polski dwunasty zawodnik uratował dwa punkty meczowe swoim serwisem, gdy był 5-3, zmuszając Djokovica do podania o zwycięstwo. 34-letni Serb bez problemu dokończył mecz i awansował do ćwierćfinału o 81 minut.

Djokovic nie startował zbyt wiele w 2022 roku ze względu na stan szczepień, który uniemożliwił mu grę w Australii lub wjazd do Stanów Zjednoczonych.

Jego zwycięstwo w piątek było dopiero jego siódmym w tym roku i spróbuje dotrzeć do drugiego finału sezonu, zajmując w zeszłym miesiącu drugie miejsce w Belgradzie.

Djokovic otrzymał rundę 16, gdy Andy Murray wycofał się z powodu dolegliwości żołądkowych.

„Nie rozegrałem swojej trzeciej rundy przeciwko Andy’emu, ale fizycznie czuję się lepiej, dobrze uderzałem piłkę” – powiedział Djokovic.

awans

„Tenis nie wyglądał zbyt ładnie w pierwszym secie (przeciwko Hurkaczowi), ale myślę, że w drugim secie podnieśliśmy jakość i poziom. Poszło mi naprawdę dobrze, kiedy potrzebowałem, i dostałem przerwę, która wystarczyła w obu zestawy.”

(Ta historia nie była edytowana przez załogę NDTV i jest automatycznie generowana z udostępnionego kanału.)

Tematy poruszane w tym artykule